Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL – CARAT EXTRALIGA

Turčanom sa darilo

V predposlednom kole základnej časti najvyššej hokejbalovej súťaže sa všetky tri turčianske mužstvá predstavili na domácej pôde. Goldspart Martin v zápase s poslednou Čadcou nakoniec rozhodujúcim gólom v poslednej tretine predsa len splnil úlohu favorita a na svoje konto si pripísal dôležité dva body. Výborný zápas videli diváci vo Vrútkach, kde domáca Kométa v súboji s tabuľkovým susedom z Bratislavy vybojovala cennú remízu. Stalo sa tak v posledných sekundách zápasu pri jej záverečnej hre bez brankára. Martinský Izoglobal po kvalitnom a bojovnom výkone zdolal húževnatú Žilinu a naďalej si udržuje druhú pozíciu v súťaži.
Goldspart Martin – HBK Čadca
3:2 (1:1,1:1,1:0) – góly za domácich: Kmeť, Olvecký a Bučkuliak. Zostava Goldspartu: T. Bohdaň – Ľ. Nátny, Rudinský, Papp, Vrška, I. Šavol, Stupák – Hulej, Lazárik, Vidlák, Kmeť, M. Nátny, Kľačan, Markovič, Olvecký, Bučkuliak.
Martinčania bojujúci o účasť v play-off si v zápase s posledným celkom súťaže nemohli dovoliť zaváhať. Aj preto sa hneď od začiatku do svojho súpera poriadne zahryzli. Nátlakovou hrou si dokázali vypracovať strelecké príležitosti, ktoré sa im však nedarilo k spokojnosti premieňať. V 7. min prekvapujúco udrelo na druhej strane. Hostia využili presilovku, po ktorej sa v zápase ujali vedenia. Domácich inkasovaný gól nevykoľajil a už o štyri minúty Kmeťom, ktorý v početnej výhode tečoval Rudinského strelu, zaslúžene vyrovnali. Druhá tretina patrila opäť aktívne hrajúcim domácim, ale z druhého presného zásahu sa opäť radovali hostia, ktorí využili ďalšiu presilovku. V 25. min Goldspart po spolupráci Bučkuliaka s Olveckým posledne menovaným vyrovnal. V záverečnej tretine sa prakticky hralo len na jednu bránu. Martinčania zavreli svojho súpera do jeho obrannej tretiny, gól doslova visel vo vzduchu. Domáci sa ho nakoniec dočkali, päť minút pred koncom zápasu ho z bezprostrednej blízkosti strelil Bučkuliak, ktorý dokázal strieľanú prihrávku z rohu ihriska usmerniť do brány. Hostia už na inkasovaný gól nedokázali odpovedať, Martinčania sa tak mohli radovať z „povinného“ víťazstva, ktoré sa ale vôbec nerodilo ľahko.
Kométa Vrútky – LG Franklin Bratislava 4:4 (2:1,0:3,2:0) – góly za domácich: Ruttkay 2, Kerdík a M. Pallo. Zostava Kométy: M. Fáber – M. Ratveiský, Themár, Guraj, L. Pallo, M. Kováč, M. Pallo – J. Kováč, Ruttkay, Kerdík, Čikkel, Ličko, Lojdl, Vojtas, Pastorek, Vidlár.
V súboji tabuľkových susedov videli diváci skvelé predstavenie, na ktoré sa oplatilo prísť. Od začiatku zápasu sa hralo v strhujúcom tempe, možno povedať, že obidve mužstvá doslova šliapali na plný plyn. Ako prví sa vedenia ujali domáci. Ruttkay tradičným spôsobom vysunul Kerdíka, ktorý sa svojou rýchlosťou dokázal zbaviť spoluhráča a v dobrej pozícii nezadržateľne skóroval. Hostia odpovedali bleskovo, už v tretej minúte Tomašechom vyrovnali. O chvíľu mali domáci výhodu presilovej hry, ktorú vo vedúci gól pretavil vrútocký kapitán Ruttkay. Druhá tretina jednoznačne patrila hosťom. Tí prepli na vyššie obrátky a už po 34 sekundách reprezentantom Tóthom vyrovnali. Rýchly gól domácich zaskočil, čo hostia v priebehu ďalších šiestich minút využili na dokonalý obrat v zápase. Strelili ďalšie dva góly a s Kométou to nevyzeralo dobre. Lenže Vrútočania v závere druhej časti zdvihli hlavu, dokázali sa vrátiť k nátlakovej hre, ktorá nakoniec v tretej tretine priniesla svoje ovocie. V 37. min M. Pallo spoza modrej čiary zaskočil hosťujúceho brankára a vykresal domácim iskierku nádeje. Tá naplno rozhorela v záverečných sekundách zápasu. Domáci v čase 44:28 (hrá sa 45 minút) pri hre bez brankára po sérii striel a rôznych tečov, Ruttkayom predsa len zaslúžene vyrovnali.
ŠKB Izoglobal Martin – HBC 07 Žirafa Žilina 3:1 (1:1,1:0,1:0) – Michnáč, Žulko a Pobeha. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Ďuris, Končiar, Chlebec, Šalaga, Fedor, Palovič – Michnáč, Žulko, Hrivnák, Slaninák, Pobeha, Wagner, Matej, Nauš, Silvester, Kollár.
Favorizovaní Martinčania narazili na húževnatého súpera, ktorý svoju koži lacno nepredal. Stretnutie sa hralo vo vysokom tempe, pred obidvoma bránami bolo miestami poriadne rušno. V 7. min sa ujali vedenia hostia, keď dobre mierenou strelou pod brvno otvorili skóre. Domáci odpovedali Michnáčom, ktorého na gólový zásah presnou prihrávkou vyzval Hrivnák. V druhej tretine domáci využili presilovku, keď po ďalšej Hrivnákovej prihrávke, sa z bezprostrednej blízkosti presadil Žulko. Definitívne rozhodnutie prišlo v 39. min, Domáci Pobeha pečatil konečné skóre.
(kp)

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 925

Ján Danko, primátor Martina počas testovania na Kolónii Hviezda.

Primátor Martina Ján Danko ocenil spolupatričnosť a ľudskosť všetkých, ktorí sa na testovaní podieľali. Aj preto bolo úspešné.

47m
Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.