Vedúce duo valcovalo

Turčiansky futbalový zväz po sérii daždivých dňoch pozorne monitoroval stav hracích plôch a po dohode s predstaviteľmi klubov nakoniec rozhodol, že sa prvé jarné kolo I. triedy, na rozdiel od štvrtej a piatej ligy, predsa len odohrá v pôvodnom termíne.

V sobotu sa vybrali fanúšikovia na štyri zápasy, v nedeľu sa odohrali ďalšie tri. V tabuľke predposledné Diviaky sa hotovali v zápase s tretími Kľačanmi bodovať naplno, ale nakoniec boli radi, že favoritovi uchmatli aspoň bod. Remíza sa zrodila aj v zápase tabuľkových susedov – medzi Mošovcami a Bystričkou. V priemernom zápase diváci veľa šancí nevideli, mužstvá sa prakticky do väčších streleckých príležitosti nedostali. V susedskom derby Košťany po prvom polčase viedli nad Žabokrekmi 1:0, ale hostia štyrmi presnými zásahmi dokonale obrátili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Z domácich mužstiev sa v sobotu z plného zisku radovali len Príbovce, ktoré sa po víťazstve nad Blatnicou, vzdialili svojmu súperovi už na sedem bodov. V nedeľu sa v jarnej premiére predstavili aj vedúce mužstvá súťaže, pričom obidve vykročili rezko. Ďanová rozdielom triedy vyhrala v Sklabini, Dubové za polčas doslova rozdrvili posledné Krpeľany, ktoré už na druhé dejstvo ani nenastúpili. V súboji susedov z tabuľky Podhradie najtesnejším rozdielom porazilo rezervu teplickej Aquy a prepracovalo sa už na 5. miesto.
Diviaky– Turčianske Kľačany 1:1 (1:1)
Góly: Čupka, resp. Ondrík. V oboj-
stranne bojovnom stretnutí sa nakoniec body delili, hoci najmä v druhom polčase mali bližšie k víťazstvu favorizovanejší hostia. Domáci, ktorí nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy, začali aktívnejšie a už v 12. min ich snahu korunoval Čupka, ktorý nožničkami parádne otvoril skóre. Kľačany odpovedali v 33. min, keď po rýchlej kontre zaslúžene vyrovnával Ondrík. Po zmene strán hostia prepli na vyšší prevodový stupeň, hýrili pohybom, dobre kombinovali. Prevahou v strede poľa si vypracovali viacero streleckých príležitostí, ktoré však s neuveriteľným pokojom riešil dobre chytajúci brankár Rusnák. Najmä jemu môžu domáci ďakovať za to, že z ihriska neodchádzali ako porazení.
Košťany – Žabokreky 1:4 (1:0)
Góly: Šulan, resp. Hríbik 2, Kmeť a Štefanides. V susedskom derby začali lepšie domáci, ktorí sa už v 6. min ujali vedenia. Jaško po krídelnej akcii ušiel súperovým obrancom a z jeho rýchlosti profitoval Šulan, ktorý sa postaral o prvý jarný gólový zápis svojho mužstva. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu boli aktívnejší domáci, ale svoje ďalšie šance už nevyužili. Po zmene strán sa hostia prebrali z útlmu a postupne prebrali taktovku do svojich rúk. Vyrovnať sa im podarilo v 70. min, keď odrazenú loptu do brány usmernil Kmeť. O päť minút už Slovan viedol. Postaral sa o to Hríbik, ktorý umiestenou strelou k žrdi zaskočil domáceho gólmana. Košťany mali najbližšie k vyrovnaniu po priamom kope Zvodu, ale Šulan mieril len do brvna. Domáci v snahe o získanie aspoň jedného bodu otvorili zadné vrátka, čo skúsenejší hostia využívali na rýchle brejky. Dva z nich im vyšli dokonale, a tak sa po gólových strelách Hríbika a Štefanidesa mohli radovať z cenného víťazstva.
Mošovce – Bystrička 0:0
Na dobre upravenom teréne sa hral v súboji susedov z tabuľky iba priemerný futbal. Obidve mužstvá začali opatrne, dopredu sa veľmi nehrnuli, skôr sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany. Výnimkou snáď boli iba akcie aktívne hrajúceho Hanuliaka, ktorý viackrát zamestnal domáceho brankára. Jeho strelecké pokusy však nemierili do priestoru brány, domáci si mohli vydýchnuť. V druhom dejstve prebrali iniciatívu Mošovčania, ale ani im sa nepodarilo skórovať. Ich najväčšiu príležitosť spálil mladý Magoč, ktorý z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu. V závere zápasu sa obidve mužstvá uspokojili s remízou. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa, odkiaľ už žiadne nebezpečenstvo pre nikoho nehrozilo.
Valča B (Príbovce) – Blatnica 3:0 (2:0)
Góly: Matúš 2 a Adamec. V súboji mužstiev, ktoré sa nachádzajú v pásme zostupu boli od začiatku lepší domáci. Tí produkovali útočný futbal, vďaka ktorému si už od prvých minút vypracovali niekoľko šancí. Najväčšie nebezpečenstvo hosťom hrozilo po strelách Matúša, ktorý hýril nezvyčajnou streleckou aktivitou. Práve Matúš v 15. min poslal svoj tím do vedenia, keď parádnou strelou z 20 metrov nedal hosťujúcemu gólmanovi žiadnu šancu. V 29. min už Príbovčania viedli 2:0, gólovou hlavičkou sa presadil aktívne hrajúci Adamec. Ani po zmene strán sa obraz hry na ihrisku nezmenil. Domáci mali stálu prevahu, hostia sa prakticky na nič nezmohli. Gólový účet stretnutia uzavrel svojím druhým presným zásahom Matúš, keď na jeho strelu z poza šestnástky brankár hostí nedočiahol.
Sklabiňa – Ďanová 1:5 (1:2)
Góly: Smutný, resp. Ďanovský 3, Vácha a Fanči. Domáci začali lepšie a už v 10. min sa ujali vedenia, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Smutný. Aj v ďalšom priebehu Sklabinčania držali s favoritom krok, ba možno povedať, že boli futbalovejší. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale tie už nedokázali využiť. Postupne sa prebrali aj hostia, ktorí po chybe domácej obrany a brankára, Ďanovským vyrovnali. Do konca prvého dejstva Ďanová pridala aj druhý presný zásah, o jej vedúci gól sa hlavou postaral Vácha. Po zmene strán bolo na ihrisku v podstate už iba jedno mužstvo, líder súťaže jednoznačne ovládol priebeh stretnutia. Strelecky sa darilo najmä Ďanovskému, ktorý ďalšími dvoma gólmi dosiahol hetrik. Účet zápasu uzavreli hostia v nadstavenom čase, keď sa z hranice veľkého vápna krížnou strelou prezentoval Fanči.
Dubové – Krpeľany 7:0 (7:0)
– nedohrané
Góly: Kútnik 4, Áč, Hrivnák a Ambróz. Hostia, ktorí zimovali na poslednom mieste, prišli na Dubové len s deviatimi hráčmi. Snažili sa hrať so zabezpečenej obrany, z ktorej chceli vychádzať do rýchlych protiútokov. Táto taktika im však vôbec nevychádzala, domáci im pestrou kombinačnou a útočnou hrou prakticky nedali žiadnu šancu. Strelecky sa darilo najmä Kútnikovi, autorovi štyroch gólov. Do druhého polčasu už hostia nenastúpili, zápas bude mať pravdepodobne dohru za zeleným stolom.
Podhradie – Turč. Teplice B 2:1 (2:0)
Góly: Čujko a Chmúrny, resp. Letrik. Od začiatku zápasu sa hral svižný futbal s množstvom šancí na obidvoch stranách. Hostia mali viac z hry, ale svoje šance nedokázali premeniť. Paradoxne, udrelo na druhej strane. V 17. min po centri z pravej strany sa odrazená lopta dostala na zadnú žrď k Čujkovi, ktorý do prázdnej brány nemal problém skórovať. O desať minút pridali domáci druhý presný zásah, o ktorý sa ďalekonosnou strelou z priameho kopu postaral Chmúrny. Hostia mohli do polčasu znížiť, ale Hromada z hranice jedenástich metrov prestrelil bránu. V druhom polčase rezerva teplickej Aquy pokračovala v aktívnej hre a hneď v prvej minúte nastrelila brvno. Hosťom sa predsa len podarilo skórovať, po priamom kope z 30 metrov sa strelou k žrdi presadil Letrik. Domáci si však už víťazstvo nedali vziať, dokonca po dvoch brejkoch Kostru a Jakubského mohli zvýšiť svoj náskok.

1. Ďanová 14 12 2 0 33:6 38
2. Žabokreky 14 9 1 4 30:13 28
3. Dubové 13 8 3 2 39:21 27
4. Kľačany 14 8 2 4 41:22 26
5. Podhradie 14 7 3 4 35:20 24
6. T. Teplice B 14 6 4 4 35:25 22
7. Sklabiňa 14 6 3 5 29:31 21
8. Bystrička 14 5 3 6 15:24 18