Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Ťahali za kratší koniec

Martinčania, ktorí aj na jar hrajú tretiu ligu v dresoch Rimavskej Soboty B po zimnej prestávke vykročili víťazstvom nad Námestovom. Tréner Strapač tak mal na lavičke Martina víťaznú premiéru a mal dôvod byť spokojný, pretože cesta k nej bola priamočiara.

Jeho zverenci od prvej do poslednej minúty ovládli hru a súper, ktorý sa musel viac brániť, ako pomýšľať na útok, nakoniec mohol byť rád, že ho domáci nerozstrieľali. Aj v druhom kole nastúpili Martinčania na domácom ihrisku, proti súperovi, ktorému mali vracať jesennú prehru. Rakytovčania rovnako ako domáci začali jar víťazne. Na domácej tráve hostili v minulom kole súpera z kategórie silnejších – Bánovú a hladko zvíťazili. Nedeľňajší súboj na martinskom štadióne teda sľuboval kvalitný šport. Navyše domáci, ktorí v minulom kole nastúpili posilnení aj štyrmi hráčmi prvoligovej Rimavskej Soboty, mali byť proti Rakytovciam ešte silnejší. Avizovaný príchod dvoch hráčov z Ukrajiny sa stal skutočnosťou a tréner Strapač mohol 23-ročných bratov – dvojičky Denisa a Alexandra Pachomovovcov zaradiť do zostavy. Svojou bojovnosťou by mohli byť prínosom, ale tentoraz mal domáci tréner z Rimavskej Soboty k dispozícii iba brankára Kuciaka. Ako sa ukázalo skúsení hráči mu chýbali a hostia potvrdili povesť mužstva, ktoré by malo hrať o čelo tabuľky.
Ostatné výsledky: Zvolen – Králiky 2:0, Kremnička – Lietavská Lúčka 1:0, Námestovo – Kys. Nové Mesto 1:1, Brusno – Bytča2:2, Rudinská – Žilina B 0:2, Dolná Strehová – Bánová 2:1, Krásno – Dolná Ždaňa 1:1.
Rimavská Sobota B (Martin) – Rakytovce 0:2 (0:1)
Góly: Turčan a Juhász. Zostava Martina: Kuciak – O. Pachomov, Ižip, Šípka, Ladňák, D. Pachomov, Koleno, Janák, Markovič (Ďurkovič), Šlichtík (Schérer), Novosedliak (Pisch).
Začiatok zápasu sa niesol v znamení nepresností. Hralo sa väčšinou v strede ihriska a súperi iba hľadali recept, ako sa dostať cez obrany. Postupom času, ale prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia. Nielenže boli tvorivejší a častejšie zamestnávali domácu obranu, ale vypracovali si aj niekoľko šancí. V 18. min Schmidtmayer prenikol až pred brankára Kuciaka, snažil sa ho prelobovať, ale prekopol aj bránku. O desať minút neskôr vyšla hosťom ďalšia akcia, ktorá „smrdela“ gólom. Opäť sa hostia dostali za obranu Martina – Fojtík sa rútil sám na domáceho brankára, ten jeho strelu vyrazil a odrazenú loptu, našťastie pre zverencov trénera Strapača, poslal Turčan vedľa. Aktívny Fojtík mal na kopačke gól aj o dve minúty neskôr, ale jeho strela mierila vedľa bránky. Domáci očividne zaostávali za štvrtým mužstvom tabuľky a až v 26. min vyslali na súperovu bránku prvú strelu. S propagačnou strelou Ladňáka, ale nemal brankár hostí veľa roboty. Keď už hráči oboch mužstiev mysleli na prestávku usmialo sa šťastie na hostí, ktorí zo skrumáže dali Turčanom vedúci gól. Po zmene strán mohlo prísť k obratu. Novosedliak našiel na päťke Markoviča, ktorý ale prestrelil. O desať minút sa potvrdilo to známe: nedáš-dostaneš. Po rohovom kope sa hlavou do lopty oprel Juhász a hostia viedli dvojgólovým rozdielom. O dve minúty prišiel ďalší dôležitý moment zápasu, po prísnej druhej žltej karte uvidel Šípka červenú, a to bola voda na mlyn aktívnejšieho súpera, ktorý kontroloval vývoj zápasu. Martinčania už nemali dosť síl na to, aby zvrátili nepriaznivý vývoj zápasu a až v 84. min prvou priamou strelou ohrozili bránku hostí. Strelu D. Pachomova z trestného kopu brankár hostí Vyskoč robinzonádou vyrazil. Víťazstvo všestranne lepších hostí bolo zaslúžené.
Martinčania tak v prvých dvoch jarných zápasoch využili výhodu domáceho prostredia len na 50 percent. Aj v tomto zápase, ako v predchádzajúcom – s Námestovom im chýbalo efektívne zakončenie a tentoraz aj viazla súhra. O týždeň to nebudú mať zverenci trénera Strapača o nič ľahšie – cestujú za svojím súperom do Kysuckého Nového Mesta, ktoré im na jeseň na martinskej tráve uštedrilo päťgólovú nádielku.

10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 846

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.