Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Prvý doma zakopol, dvaja ho naháňajú

V pätnástom kole I. triedy sa zrodilo veľké prekvapenie, keď vedúca Ďanová iba remizovala s deviatymi Mošovcami. Podhradie, ktoré v domácom prostredí nezvykne prehrávať, tentoraz nestačilo na Dubové, ktoré sa už na šesť bodov priblížilo k lídrovi súťaže.

Body z Koštian potvrdili Žabokreky, v domácom súboji s Príbovcami, prakticky nedali hosťom žiadnu šancu. Oslabená Sklabiňa v istých chvíľach stretnutia siahala po bode v Kľačanoch, ale domáci sa nakoniec obrať nedali. V dôležitom stretnutí mužstiev zo spodku tabuľky vyhrali Diviaky v Blatnici a od svojho súpera sa vzdialili na štyri body. Bystrička sa s poslednými Krpeľanmi poriadne natrápila, o svojom najtesnejšom víťazstve rozhodla až strelou zo značky pokutového kopu. Rezerva teplickej Aquy mala počas zápasu s Košťanmi stálu prevahu, ale o svojom víťazstve rozhodla až v druhom polčase, vďaka efektívnejšiemu premieňaniu šancí.
Ďanová – Mošovce
1:1 (1:0)
Góly: Ďanovský, resp. Peter Šavol. Súboj lídra súťaže s mužstvom z druhej polovice tabuľky mal prekvapivo vyrovnaný priebeh. Domáci síce mali územnú prevahu, ale na druhej strane hostia hrozili z nebezpečných brejkov. Prvý gól padol v 18. min. Postaral sa oň Marek Ďanovský, ktorý tečovanou strelou poslal svoj tím do vedenia. Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Domáci dobíjali súperovu bránu, ale bezvýsledne, hoci raz hosťom pomohlo brvno. Logicky udrelo na druhej strane. V 78. minúte Mošovčanom vyšiel rýchly brejk a Peter Šavol nekompromisne vyrovnal. Hostia po góle mali ešte ďalšiu možnosť, ale domácich od prehry zachránilo brvno.
Žabokreky – Valča B (Príbovce) 4:1 (2:0)
Góly: Heško 2, Hríbik a P. Štefanides, resp. Poživenec. Slovan sa ujal vedenia už v 10. min, keď sa z priameho kopu parádne trafil Štefanides. Hostia mohli vyrovnať o osem minút neskôr, domácim pomohla žrď. Favorit pridal druhý gól v 28. min, keď Hríbik prízemnou strelou obstrelil vybiehajúceho brankára. V druhom dejstve Slovan udával tempo hry, vypracoval si niekoľko šancí, ale hostí viackrát podržal gólman Polonec. V 70. min však kapituloval po tretíkrát, keď Hríbik ideálne našiel voľného Heška, ktorý z piatich metrov nekompromisne zavesil. Príbovčania znížili v 78. min, po priamom kope z hranice 18 m sa z gólu radoval Poživenec. Gólový účet stretnutia uzavrel svojím druhým presným zásahom Heško, ktorý bezpečne premenil sólový nájazd.
Turč. Kľačany – Sklabiňa
3:1 (2:1)
Góly: Fečko 2 a Gregor, resp. Úradníček. Domáci mali počas celého stretnutia prevahu a už po štvrťhodine hry vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Najprv sa strelecky dorážkou presadil Fečko a po ňom hlavou skóroval Gregor. V ďalšom priebehu stretnutia mali Kľačany ďalšie šance, ale tie už do polčasu nevyužili. Po zmene strán sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostí do zápasu vrátil Úradníček, ktorý netradične hlavou znížil na rozdiel gólu. Domácim však onedlho vyšiel protiútok a Fečko svojím druhým presným zásahom zmaril nádeje Sklabinčanov.
Blatnica – Diviaky
1:3 (0:2)
Góly: Baranček, resp. Pavol Čupka 2 a M. Šefraník. V súboji mužstiev z konca tabuľky sa hral iba priemerný zápas. Hostia však pôsobili futbalovejším dojmom, dokázali si vytvoriť územnú prevahu. V 20. min sa Dynamo ujalo vedenia, keď chybu domácich stopérov potrestal P. Čupka. Ten istý hráč zvyšoval v 35. min už na 2:0, keď domáci brankár mu nevydarenou rozohrávkou ponúkol gól doslova na tanieri. Blatničania sa potom prebrali, ale šance, ktoré si vytvorili, nedokázali premeniť. Po zmene strán začali lepšie hostia, ktorí svoju prevahu pretavili na ďalší úspech. Postaral sa oň, aj s poriadnou dávkou šťastia, Miroslav Šefraník. Domáci príkladne bojovali a v 85. min sa dočkali čestného úspechu, keď z priameho kopu presne namieril Baranček.
Turianske Teplice B – Košany 4:1 (1:0)
Góly: Endresl (oba z pok. kopov) a Šolc po 2, resp. R. Marguš. Domáci sa vo svojom prvom jarnom zápase prezentovali technickou hrou. V prvom polčase si vypracovali niekoľko šancí avšak ujala sa iba Suchomelova. Jeho strelu najprv v 22. min. hosťujúci gólman vyrazil a pohotový Šolc ju poslal do prázdnej brány. V ďalšom priebehu sa Košťancom podarilo vyrovnať v 53. min. Gólovo sa zaskvel krížnou strelou z hranice pokutového územia Marguš. V 69. min však išli do vedenia znova domáci druhým gólom Šolca. Teplice zatlačili svojho súpera a aktívnou hrou si „vypýtali“ dva pokutové kopy. Oba premenil Endresl, najskôr po faule na neho, a potom po faule na pohyblivého Garaja. Hostia v druhom polčase neudržali tlak Tepličanov, a tak pomerne hladko prehrali.
Podhradie – Dubové
1:2 (0:1)
Góly: Húšťa, resp. Hrivnák a Vereš. Od začiatku videli diváci v Podhradí rozháranú a nesúrodú hru. Hostia mali priamočiarejšie akcie, ktoré však zväčša končili strelami nad domácu bránu. V 26. min sa domácemu Imrišovi nevydaril brejk, následne z protiútoku Hrivnákova tečovaná strela znamenala vedenie pre hostí. Domáci po inkasovanom góle znervózneli, nechali sa zatlačiť, čoho výsledkom bol pokutový kop, ktorý však hostia nepremenili. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne, snažili sa držať hru pevne v rukách a boli za to odmenení vyrovnávajúcim gólom. Postaral sa oň zo skrumáže v 60. min Húšťa, ktorý poslal loptu k žrdi. Domácim sa darilo stupňovať tlak. Nebezpečné situácie vznikali pre hostí predovšetkým po Kostrových dlhých vhadzovaniach. Víťazstvo zabezpečil hosťom v 70. min z ojedinelého protiútoku Vereš. V závere hostia takticky znemožnili domácim vytvoriť súvislejší tlak a umnou hrou udržali výsledok.
Bystrička – Krpeľany
1:0 (0:0)
Gól dal Hübner z pok. kopu. Na Bystričke sa hral zápas priemernej úrovne. Príležitosti sa striedali na obidvoch stranách. Jednu z najväčších možností zahodil v prvom polčase Blažek, keď netrafil prázdnu bránu Krpelian. V druhom polčase domáci pridali. V zápase nastrelili brvno i žrď a hostí viackrát podržal výborne chytajúci Andrej Kráľ. Ten sa vyznamenal aj pri Žiačikovom pokutovom kope, ktorý v 65. min vyrazil. Na jediný gól zápasu sa čakalo až do jeho záveru. Jeden z domácich hráčov bol faulovaný a v 85. min už Kráľ nevystihol smer strely druhého pokutového kopu, a jeho exekútor Hübner usmernil loptu do brány.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 862

Podnikatelia z Martina sa postarali odberným tímom o teplý obed.

Testovanie: V obciach ide testovanie hladko

Starostovia si pochvaľujú plynulý priebeh testovania aj disciplínu občanov.

V Kláštore pod Znievom zatiaľ nie sú dlhé rady.

Primátor testuje Martinčanov: Bolo treba ísť trochu aj príkladom

Martinský primátor Ján Danko testuje ľudí na jednom z 50 odberných miest v Martine.

Primátor Jan Danko v akcii.
V Dolnom Kalníku vyhradili prvé tri hodiny pre seniorov, mamičky a ľudí so zdravotným znevýhodnením.