Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Jeden nezaváhal

Po predĺženej prestávke sa naplno rozbehla aj V. liga. Ako prví zasiahli do hry Vrútočania, ktorí v domácom prostredí privítali bezkonkurenčne vedúcu Závažnú Porubu. Lokomotíva mala najmä v druhom polčase viac z hry, no jednogólové manko z prvého dejstva

nakoniec nedobehla. V nedeľu Kláštor bez šiestich hráčov základnej zostavy remizoval s Palúdzkou, Sučany, hoci v druhom polčase viedli 2:1, prehrali v Žaškove. V jarnej premiére sa pochlapili Dražkovce, ktoré zvládli súboj s Černovou.
Ostatné výsledky: Bešeňová – Ludrová 7:0 (1:0), Lisková – Podbiel 4:1
(2:1), Trstená – Zuberec 1:2 (1:1).
Vrútky – Závažná Poruba 0:1 (0:1)
Gól dal Macík. Zostava Vrútok: Veselovský – Knapík, Ondrejka, Prjevara, Rakyta, Kmeť, Zeman, Kulich, Barčin, Gorgosz, Mazúr. V prvom polčase sa hral opatrný futbal, pričom obidve mužstvá sa skôr sústredili na pozorné bránenie. Napriek tomu už v 3. min mohla ísť Lokomotíva do vedenia, ale Gorgosz po Mazúrovom centri z malého vápna neprehodil len brankára, ale aj bránu. V 22. min svoje mužstvo podržal domáci gólman Veselovský, ktorý na čiare chytil nebezpečnú hlavičku zo siedmich metrov. Ďalšiu príležitosť už hostia premenili. V 43. min chybu vo vrútockej rozohrávke, strelou do šibenice, potrestal Macík. V druhom dejstve prepli domáci na vyšší prevodový stupeň, aktívnou útočnou hrou si dokázali vypracovať štyri šance, ktoré však ostali nevyužité. Najmä tá so 76. min bola doslova gólová, ale inak dobre hrajúci Gorgosz, ktorý sa v šestnástke zbavil dvoch protihráčov, z blízka netrafil ľavý kút súperovej brány.
Žaškov – Sučany 3:2 (1:1)
Góly: Gallo 2 a Katreniak, resp. Kačák. Zostava Sučian: Dianovský (Rendko) – Kondek, Václavík, Remeň, Repovský, M. Staňo, Bella (Kališ), Bartoš (Prchlík), Zelienka, J. Staňo, Kačák. V úvodnom dejstve sa hral vyrovnaný zápas. Lepšie však začali hostia, ktorí sa už v 6. min ujali vedenia. J. Staňo potiahol loptu po pravej strane a jeho ideálnu prihrávku, strelou z prvej, ukážkovo zúžitkoval Kačák. Oravčania odpovedali v 26. min. Tatran stratil v strede poľa loptu a po rýchlom protiútoku a následnej strele, nemal domáci Katreniak problém trafiť odkrytú bránu. Po hodine hry poslal hostí do vedenia J. Staňo, ktorému pekne prihral jeho brat M. Staňo. Dôležitý moment prišiel v 70. min, keď rozhodca poslal predčasne pod sprchy brankára Dianovského. Domáci početnú výhodu využili dokonale, v rozpätí 73. – 75. min dvomi gólmi otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech.
Kláštor – Palúdzka 0:0
Zostava Kláštora: Pekárik – Cabada, Róna, Mrázek, J. Matuška, Černák, Čambor, L. Mravec (Sobol), R. Matuška, Janík, Krutek. Prvý polčas sa hral síce v dobrom tempe, ale hráči jedného i druhého mužstva si veľa gólových príležitostí nevypracovali. V 10. min domáci zahrávali priamy kop, ale J. Matuškovu nepríjemnú strelu hosťujúci gólman vyrazil. Futbal s pribúdajúcim časom upadol do priemeru, prevažne sa hralo medzi šestnástkami, odkiaľ žiadne nebezpečenstvo pre nikoho nehrozilo. Po zmene strán mohol skóre otvoriť Janík, ale jeho strelu smerujúcu do brány, hostia na bránkovej čiare odvrátili. Domáci mali aj ďalšie šance, ale nevyužili ani jednu.
Dražkovce – Černová 2:1 (1:0)
Góly: Rapan a T. Záborský, resp. Bobek. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Hornák, Blizniak (Noga), Vlček, Jesenský, Pleško, Rapan (Krasnec), Ilgo, Čiljak, T. Záborský, J. Záborský (Obrušník).
Dražkovčania sa hneď od úvodného hvizdu rozhodcu „zahrýzli“ do svojho súpera a už v 1. min po centri Vlčeka, musel pred dvojicou domácich hráčov zachraňovať hosťujúci brankár. O štyri minúty sa k slovu dostali aj Liptáci, Chovan z priameho kopu nastrelil žrď. Domáci sa prvého jarného gólu dočkali v 27. min. Vlček v súboji s brankárom vybojoval loptu a Rapan z hranice šestnástky, strelou pod brvno, poslal svoj tím do vedenia. V 43. min, po chybe Jesenského, mohli hostia vyrovnať, no Kovalčíkova nebezpečná strela obtrela len brvno Marčičiakovej brány. Úvod druhého dejstva lepšie vyšiel domácim, ktorí v 47. min pridali druhý presný zásah. T. Záborsky unikol súperovým obrancom a bezpečne premenil sólový nájazd. Hostia odpovedali v 51. min, keď Bobek prehlavičkoval vybiehajúceho Marčičiaka. Hra sa potom odvíjala medzi šestnástkami, diváci už vážnejšiu príležitosť nevideli.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 934

Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.

7 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

10 h
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

12 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.