Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
II. TRIEDA

V šlágri deľba bodov

Po dlhej zimnej prestávke odštartovala jarnú časť aj druhá najvyššia turčianska futbalová súťaž. V šlágri kola, v súboji druhého a tretieho, sa body delili. Necpaly sa síce ujali vedenia, no Hájčania ešte v prvom polčase vyrovnali. Zaváhanie prenasledovat

eľov využil Fomat, ktorý rozdielom triedy porazil Slovenské Pravno. Slovany v zápase s Turčekom splnili úlohu favorita, o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. V stretnutí Lipovca so Skleným sa zrodila bezgólová remíza, pričom domáci nepremenili pokutový kop. Naopak, strelecké hody boli v Hornej Štubni, kde obaja brankári lovili loptu zo siete po trikrát.
Kláštor B (Slovany)
– Turček 3:0 (3:0)
Góly: Grauzel, Skypala a Videnský. Domáci mali raketový nástup, keď už v 5. min otváral po peknej akcii skóre Grauzel. O chvíľu už bol 2:0, strelou bez prípravy sa z hranice šestnástky presadil Skypala. Potom sa hra vyrovnala a k slovu sa dostali aj hostia, ktorí však svoje strelecké príležitosti nepremenili. V 40. min prakticky o osude stretnutia rozhodol Videnský, ktorý pečatil nielen polčasový, ale ako sa neskôr ukázalo aj konečný výsledok.
Necpaly – Diviaky B (Háj) 1:1 (1:1)
Góly: Mazurák, resp. Milan Svitač. Výsledok zápasu dokonale odráža dianie na ihrisku. V prvom polčase mali viac z hry domáci, v druhom boli zas nebezpečnejší hostia. Skóre stretnutia otvoril v polovici prvého dejstva domáci Mazurák, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou hostí. V závere polčasu Hájčania vyrovnali, keď sa krížna strela Milana Svitača od žrde odrazila do chrbta domáceho brankára a od neho naspäť do brány.
Fomat Martin
– Slovenské Pravno 5:0 (2:0)
Góly: Valko, Machovič, Kučera, Kusý a Pitoňák. Domáci odohrali na svojom ihrisku prvý majstrovský zápas, ktorý videlo približne 120 divákov. Premiéra sa im vydarila len čo do výsledku, hra však ostala za očakávaním. Martinčania sa ujali vedenia v 15. min, keď sa hlavou presadil Valko. O desať minút neskôr, ďalšou hlavičkou, zvyšoval na 2:0 Machovič. V druhom dejstve domáci pridali ešte ďalšie tri presné zásahy, hostia však s piatimi dorastencami v zostave narobili lídrovi až nečakane veľa problémov.
Lipovec – Sklené 0:0
V priemernom zápase, v ktorom obidve mužstvá viac bojovali ako hrali, sa zrodila bezgólová remíza. V prvom polčase hostia zaskočili domácich dobrým napádaním už na ich polovici, z čoho pramenili aj šance, ktoré však brankár Duranzia zlikvidoval. Skórovať mohli aj domáci, ale v dobrej streleckej príležitosti nastrelili len brvno. Po zmene strán Lipovec spresnil a zrýchlil kombinácie, ale streliť gól sa mu nepodarilo. Dokonca ani z pokutového kopu, ktorý zahodil Lukášik.
H. Štubňa – M. Čepčín 3:3 (1:1)
Góly: Michal Bulejčík 2 a Peter Tomahogh, resp. Šmatlák, Kmeť a Kevický (pok. kop). Už v 6. min sa domáci ujali vedenia, keď Michal Bulejčík vyrazenú loptu brankárom dorazil do siete. Hostia odpovedali v 20. min, keď samostatný nájazd premenil Šmatlák. Po polhodine hry kopali domáci jedenástku, ale P. Tomahogh ju nepremenil. V druhom dejstve sa doslova odohrávala gólová naháňačka. Domáci sa po druhýkrát ujali vedenia, no hostia dvomi presnými zásahmi dokonale otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Z víťazstva sa však Malý Čepčín nakoniec neradoval, Horná Štubňa v poslednej minúte zachránila aspoň bod.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?