Šťuka lovila v oravskom rybníku

V prvých dvoch kolách jari si na svoje konto pripísali body všetky turčianske mužstvá, ale len jedno si zapísalo plný počet. Zverenci trénera Mareka Hollého, futbalisti Belej od prvých kôl zúročili výbornú zimnú prípravu.

Začiatok nad očakávanie mali Štiavničania, ktorým uchmatnutý bod vo Valči navrátil sebavedomie a v minulom kole doma pokorili favorita z Dúbravy. Nie zle začali Trebostovčania. V prvých dvoch zápasoch získali po bode. A tak jediným turčianskym mužstvom, ktoré okúsilo na jar prehru, bola po minulej nedeli Valča. Práve tá mala v štvrtom jarnom kole doma ťažkého súpera. Makov viedol tabuľku a bol favoritom, ale na ihrisku sa papierové predpoklady nesplnili a body zostali doma. Ťažšiu pozíciu mali Trebostovčania, ktorí cestovali k druhému – do Starej Bystrice a hoci na šance vyhrali, body zostali doma. Hostia majú ťažké srdce na rozhodcu, ktorý najprv ukázal na biely bod, potom svoje rozhodnutie zmenil. Beľania berú súperov po Trebostovčanoch. V nedeľu nastúpili na ihrisku v Stráňavách a doterajšie jarné výsledky z nich urobili favoritov, lenže po vylúčení Huleja desiati hráči v poli domácim už neodolali. Väčším prekvapením, ako vysoká prehra ale bolo to, ako ľahko prišli o body. Zaujímavé bolo sledovať, či si Štiavničania v Tvrdošíne udržia povesť šťuky jari. Víťazstvom zverenci Ivana Janigu potvrdili, že ich jarné výsledky nie sú náhodné.
Ostatné výsledky: Kysucký Lieskovec – Oščadnica 4:0, Oravská Jasenica – Nižná 7:1, Dúbrava – Liptovská Štiavnica 2:2.
Stráňavy – Belá 4:0 (1:0)
Góly: L. Cetera 2, Kampas a Lacek. Zostava Belej: Šupej – Fučela, Siekel, Karasy, Lučanský (Lettrich), F. Hollý, Rast. Špirko (Páleš), Fazika, Rob. Špirko, Hulej, Ďanovský (M. Hollý).
Hostia ovládli hru a do 30. min si vypracovali množstvo gólových príležitostí, ale ani jednu nedokázali premeniť. V 17. min po Fazikovom centri nabiehajúci Karasy len tesne minul v stopercentnej šanci loptu. Zanedlho mal príležitosť zaskvieť sa domáci brankár po Fazikovom trestnom kope, ktorý odvrátil na rohový kop. Domáci boli častejšie nútení brániť, preto sa zamerali iba na rýchle kontry. Jedna im aj vyšla, Kampas aj s patričnou dávkou šťastia prekopol nielen seba, ale aj prekvapeného Šupeja a domáci viedli. Po góle sa na ihrisku pritvrdilo, pribudlo nervozity a vylúčenie Huleja postavilo domácich na nohy. Po zmene strán domáci využili presilovku na pridanie ďalších gólov. Výdatne im k tomu pomohlo aj to, že hostia v snahe vyrovnať otvorili obranu. V 48. min po prieniku po krídle dal Lacek druhý gól. Gólové suchoty potom trvali až do 80. min, keď po chybe obrany dal L. Cetera tretí domáci gól. V nadstavenom čase ten istý hráč pridal štvrtý gól.

Stará Bystrica – Trebostovo 3:0 (0:0)
Góly: L. Kolembus 2 a Melišík. Zostava Trebostova: Cagarda – Valášek, Bízik, Chmúrny. Mackura, Červeň (A. Lukášik), Kováč, Ľ. Lukášik, Kosa, Ruttkay, Ertl (Moravčík).
Do 10. min to bol vyrovnaný zápas. V 16. min sa do strely oprel hosťujúci Ruttkay, ale mieril do stredu bránky, a tak brankár domácich nemal veľa roboty. V 12. min Trebostovčanov od pohromy zachránila tyč. Od tohto momentu ale hráči hostí ovládli hru, lenže zdatným súperom im bol domáci brankár. V 16. min vyrazil trestný kop Ľ. Lukášika z 20 m, ktorý mieril do šibenice. V 31. min mali hostia ďalšiu veľkú šancu – po vhadzovaní sa lopta od Ruttkaya dostala k Ertlovi, ale brankár jeho strelu vyrazil na roh. O štyri minúty neskôr sa hosťom vydaril brejk, po ktorom prečíslili domácu obranu. Ruttkay dobre prihral Ertlovi, ale ten netrafil prázdnu bránku. Osem minút pred koncom polčasu sa opäť predstavil v úlohe strelca z trestného kopu Ľ. Lukášik, ale jeho strelu opäť zneškodnila domáca opora. Po zmene strán prišiel dôležitý moment vo vývoji zápasu. Po faule v domácej šestnástke rozhodca najprv ukázal na značku pre pokutový kop, ale potom svoje rozhodnutie odvolal. To hostí zlomilo a v 61. min dal Kolembus vedúci gól domácich. O osem minút sa zaskvel brankár opäť po trestnom kope Ľ. Lukášika. V záverečnej desaťminútovke sa strelecky presadili iba domáci, ktorí dvoma gólmi zavŕšili krutú prehru hosti.
Valča – Makov 1:0 (0:0)
Gól dal Barošinec. Zostava Valče: Martvoň – Žilla, Adamec, Kalnický, Slaný, Korda (Janík), Kucian, Tavel (Zelenec), Šavol, Barošinec (Ďurina), Horváth.
V prvom polčase sa domácim hra darila. Vypracovali si územnú prevahu, ale ako už tradične, ani tentoraz, sa strelcom nedarila gólová koncovka. Šance Horvátha, Šavola a Barošinca nezmenili bezgólový stav prvého polčasu. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale predsa len sa dočkali domáci gólovej koncovky. Po centri Šavola sa do streleckej listiny zapísal Barošinec. Potom hostia ukázali útočnú tvár, ale nedokázali sa presadiť cez dobre organizovanú domácu obranu a keď sa im aj podarilo preniknúť a zakončiť, stroskotali na spoľahlivom brankárovi Martvoňovi. Domáci si v druhom polčase už nevypracovali toľko šancí, ako v prvom, ale napriek tomu mohol Kucian definitívne knokautovať ambiciózneho súpera. Nastalo sa, preto Valčania až do záverečných minút museli brániť jednogólový náskok.
Tvrdošín – Štiavnička (Turany) 0:3 (0:0)
Góly: Ociepka, Kmeť a Gregor. Zostava Štiavničky: Machovič – Vaňko, Kúdelka, Huťka, Raček, Meliš (Gregor), Sajdák, Zrník, Rohoň (Koscelník), Ociepka, Kmeť (Golier).
Hostia začali mimoriadne aktívne a už v úvode dvakrát pohrozili domácej obrane. V 4. min prešiel obranou hostí Rohoň prihral nabiehajúcemu Kmeťovi, ale ten tesne minul bránku. V 10. min sa v šanci ocitol Rohoň, ale jeho koncovka tiež bola nepresná. V 17. min sa zaskvel Machovič, ktorý zneškodnil strelu domáceho útočníka smerujúcu k tyči. Potom však bolo viac aktivity na kopačkách hostí a v 30. min Kmeť z 10 m hlavou len tesne minul bránku domácich. Ten istý hráč zanedlho vysunul do šance Ociepku, lenže ten zakončil strelou vedľa. Ani o dve minúty neskôr sa spolupráca týchto dvoch hráčov neskončila gólom. Strelecky sa nepresadili ani domáci, a to aj vďaka spoľahlivému Machovičovi. Po zmene strán sa už hostia presadili aj strelecky. V 56. min vysunul Kmeť Ociepku, ktorý dal prvý gól. V 80. min po akcii V. Huťku sa strelecky presadil Kmeť a v závere pridal tretí gól striedajúci Gregor.