Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Náskok lídra sa zmenšuje

V štvrtom jarnom kole sa v sobotu hralo len jedno stretnutie. V susedskom derby Blatnica privítala Mošovce. Nováčikovi sa štart do jarnej časti sezóny nevydaril, naopak Mošovčania zaznamenali niekoľko zaujímavých výsledkov. Z tohto pohľadu boli favoritmi

hostia. Domáci však svoju kožu lacno nepredali a získali aspoň bod. V nedeľu sa hralo zvyšných šesť stretnutí. O najväčšie prekvapenie sa postarala Bystrička, ktorá si z Ďanovej nečakane odviezla bod. Ten vybojovali aj o záchranu bojujúce Košťany, ktoré remizovali s Dubovým. Zaváhanie prvých dvoch mužstiev využili Žabokreky, ktoré doslova rozdrvili Sklabiňu. Strelecké hody boli aj v Kľačanoch, kde domáci futbalisti vyprášili Krpeľany. V hornoturčianskom derby rezerva teplickej Aquy najtesnejším rozdielom porazila diviacké Dynamo.
Blatnica – Mošovce 1:1 (0:1)
Góly: Miroslav Kalnický, resp. Majerčík. V susedskom derby sa hral síce vyrovnaný, ale len priemerný futbal. Najmä v prvom polčase sa hralo opatrne, hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami, diváci veľa šancí nevideli. V 38. min sa však hostia predsa len ujali vedenia. Po prečíslení domácej obrany sa do lopty oprel Majerčík, ktorý z hranice 18 metrov krížnou strelou prekonal brankára Fontániho. V druhom dejstve mali o niečo navrch Blatničania, ktorí pridali na pohybe a dôraze. Ich úsilie bolo odmenené vyrovnávajúcim gólom zo 72. min, keď po priamom kope Barančeka najvyššie vyskočil Kalnický, ktorý sa hlavičkou postaral o zaslúženú deľbu bodov.
Podhradie
– Valča B (Príbovce) 2:1 (2:0)
Góly: Lukáčik a Vrabec, resp. Cíger. Na veľmi dobre upravenom teréne podali mužstvá bojovný výkon. Domáci mali raketový nástup a už v 8. min viedli dvojgólovým rozdielom. O prvý presný zásah domácich sa postaral Lukáčik, ktorý hlavou zúžitkoval Fleškov center. O päť minút sa strelecky presadil Vrabec, ktorý krížnou strelou zvýšil na 2:0. Hostia sa z nečakaných úderov dlhšie spamätávali, ale nakoniec mohli pred koncom prvého dejstva znížiť, to by však museli trafiť odkrytú bránu. Po zmene strán si aktívne hrajúci domáci vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale žiadnu z n ich už nevyužili. Zverenci trénera Antona Göröga sa do zápasu vrátili v 80. min, keď brankárom vyrazenú Kraľovanského strelu do siete usmernil Cíger. Domáci si však už víťazstvo nenechali vziať, taktickou hrou jednogólové vedenie bez väčších problémov ubránili.
Ďanová – Bystrička 2:2 (0:0)
Góly Móric a Vacha, resp. Blažek a Hanuliak. V prvom polčase nevideli diváci dobrý futbal. Hostia sa zamerali na defenzívu a domáci, hoci mali územnú prevahu, toho veľa nevymysleli. Dvakrát sa do dobrej príležitosti dostával Vacha, ktorému však v rozhodujúcej chvíli lopta odskočila. Po zmene strán začal favorit aktívnejšie, paradoxne sa však z vedúceho gólu radovali hostia, keď Blažek z ojedinelého protiútoku potrestal chybu domácich. Lídra inkasovaný gól nezaskočil, vyvinul enormný tlak, ktorému Slovan neodolal. Po hodine hry vyrovnal Móric, o chvíľu strhol vedenie na stranu domácich Vácha. Hostia však neodchádzali domov naprázdno, spoza šestnástky nádhernou strelou vyrovnal Hanuliak.
Kľačany – Krpeany 7:1 (4:0)
Góly: Gregor a J. Maron 2, Fečko, Pentek a Ondrík, resp. Vaňko. Aj keď domáci nezačali najlepšie, už v 12. min sa ujali vedenia, keď Fečko hlavou otvoril skóre stretnutia. Hlavou sa do streleckej listiny zapísal aj Gregor, ktorý v 26. min zvyšoval už na 2:0. Hostia mali blízko ku streleniu gólu v 35. min, ale Vaňkovu strelu smerujúcu do brány zastavila žrď. V závere polčasu J. Maron pretrhol jarnú streleckú smolu a dvomi presnými zásahmi stanovil polčasový výsledok. V druhom dejstve sa prakticky hralo len na jednu bránu. Domáci si z chuti zastrieľali, trápiacich hostí vôbec nešetrili. V 50. min sa do streleckej listiny zapísal Pentek, po ňom opätovne Gregor. Posledný tím tabuľky znižoval v 84. min Vaňkom. Gólový účet stretnutia po najkrajšej akcii zápasu zavŕšil domáci Ondrík.
Žabokreky – Sklabiňa 5:0 (2:0)
Góly: Hríbik 3, Maroš Kalnický (pok. kop) a Líška. Domáci začali zápas vo vlažnom tempe. K svižnejšej hre ich prebral až úvodný Hríbikov gól z 24. min. V 31. min bolo už
2:0. Po peknej Kmeťovej prihrávke zaznamenal zblízka svoj druhý presný zásah Hríbik. Hostia boli v prvom polčase úplne bezzubí a ešte od horšieho výsledku ich raz zachránila žrď. Sklabiňa začala druhý polčas lepšie. Do zápasu sa mohla vrátiť po gólovej príležitosti, ktorú zlikvidoval domáci brankár Polonec. V 70. min za faul v šestnástke hostí s istotou premenil pokutový kop Kalnický a bolo 3:0. Po tomto góle Žabokreky prevzali taktovku hry. V 80. min Líška prízemnou strelou k žrdi dal štvrtý gól a konečné skóre stanovil v 87. min po najkrajšej akcii na jeden dotyk Hríbik.
Košťany – Dubové 1:1 (0:0)
Góly: Melník, resp. Plica. Domáci nastúpili do zápasu s úmyslom bodovať naplno. Bojovnosťou a agresivitou sa snažili prekvapiť súpera, avšak narazili na silného protivníka. Dubové hralo dobre v obrane a postupne prevzalo iniciatívu. Z hosťujúcich príležitostí najväčšiu zahodil v prvom polčase Vereš. V druhom polčase hostia pritlačili domácich, ale z množstva šancí sa nepresadili. Gól padol až po chybe Koštian v strede ihriska. Po spolupráci Áča s Plicom bolo
0:1. Na domácich bola evidentná snaha o zmenu výsledku. Dopredu sa snažili dostávať nakopávanými loptami, kde mali výškovú prevahu. Hostia boli blízko k víťazstvu, lenže domáci zvýšenou bojovnosťou v zápase napokon vydolovali bod. V nadstavenom čase kopali rohový kop a z trmy-vrmy poslal loptu k žrdi kapitán Melník.
Turčianske Teplice B
– Diviaky 3:2 (1:2)
Góly: Garaj 2 (obidva z pok. kopu), Balačín, resp. Vladár a Čupka. V susedskom derby sa tímy prezentovali slušnou hrou. O prvý gól zápasu sa postaral hosťujúci Vladár. Po dlhom odkope sa zorientoval v pokutovom území a prekonal domáceho brankára Kovalčíka. V druhom góle mal znova prsty Vladár, keď najprv vypichol súperovi loptu a po jeho centri Čupka zvýšil. Domáci znížili v 30. min Garajom z pokutového kopu. Vzápätí mohli znova hostia viesť dvojgólovým rozdielom. Po Horníkovom priamom kope však skončila lopta na domácej žrdi. V druhom polčase zahodil z domácich príležitosť Kubík a na opačnej strane namieril loptu Vladár len tesne vedľa brány. Vyrovnať sa domácim podarilo v 68. min zásluhou Garaja po druhom pokutovom kope. V dobrom zápase strhol v 85. min víťazstvo na stranu domácich, strelou z vnútra šestnástky, Balačín.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hrozí prepúšťanie aj krach

Kaviarne a reštaurácie majú pred sebou veľmi krušné chvíle.

Šéfkuchár a spolumajiteľ reštaurácie Michal Knoško si nevie predstaviť robiť v živote inú prácu. V gastre pracuje viac ako 22 rokov a miluje to.

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.