Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

V šlágri kola dominoval líder z Ďanovej

V sobotu boli na programe tri stretnutia. Diviaky doma opäť nevyhrali, tentoraz sa o body delili s Podhradím. Dynamo podalo najslabší výkon v jarnej časti, z tohto pohľadu mohli hostia získať aj viac. Remízou sa skončilo aj stretnutie v Mošovciach, kde domáci futbalisti privítali Žabokreky. V domácom prostredí sa nedarilo Príbovciam, ktoré v susedskom derby podľahli Košťanom. V nedeľu najväčšiu pozornosť futbalových priaznivcov pútal súboj prvého s druhým. V šlágri kola sa hral zaujímavý futbal, v ktorom dominoval líder z Ďanovej. Domácich prevýšil vo všetkých herných činnostiach, jeho víťazstvo bolo absolútne zaslúžene. Cenné body si z Bystričky odviezli Kľačany, vonku uspela aj rezerva teplickej Aquy, ktorá zvíťazila v Sklabini. Krpeľany mali v zápase s Blatnicou možnosť odpútať sa z dna tabuľky, ale príležitosť nevyužili, so svojím najväčším súperom iba remizovali.
Diviaky – Podhradie 2:2 (1:2)
Góly: Vladár a Kovalčík, resp. Kostra a Lukáčik. Dynamo svojím výkonom sklamalo. Napriek tomu začalo nádejne, veď už v 10. min sa do dobrej streleckej príležitosti dostával Vladár, ale nedokázal ju dotiahnuť do konca. O minútu na to Čupkovu nebezpečnú hlavičku zlikvidoval hosťujúci brankár. Zákonite udrelo na druhej strane. V 12. min Kostra nebojácne prenikol do šestnástky a prízemnou strelou otvoril skóre. Domáci vyrovnali v 38. min, po Kovalčíkovej prihrávke sa do lopty ukážkovo oprel Vladár. Hostia však do konca prvého dejstva pridali aj druhý presný zásah. V 43. min Lukáčik krížnou strelou nedal Rusnákovi žiadnu šancu. Po zmene strán sa dlho nič nedialo. Až v 70. min Kubatka nebezpečne vystrelil a hosťujúcim brankárom vyrazenú strelu do siete spoza šestnástky usmernil Kovalčík.
Valča B (Príbovce)
– Košťany 1:2 (0:1)
Góly: Karlovský, resp. Zigo a Haliena. V derby stretnutí bolo až príliš veľa nepresností, úroveň hry zodpovedala postaveniu obidvoch mužstiev v tabuľke. V 14. min sa do jednej z mála príležitosti dostal domáci Matúš, ale jeho krížna strela spoza šestnástky tesne minula bránu. V 32. min sa z ojedinelého útoku gólovo presadili hostia. V pokutovom území sa v skrumáži najlepšie zorientoval Zigo a strelou po zemi poslal svoj tím do vedenia. V druhom dejstve – v 58. min mohol z brejkovej situácie zvýšiť na 2:0
pre Košťany Marguš, ale domácim pomohlo brvno. Príbovce vyrovnali po hodine hry, keď sviatočný strelec Karlovský tvrdou strelou potrestal nedôraznosť obrany hostí. Tí si však domov predsa len odviezli tri body. Zaslúžil sa o ne Haliena, ktorý z bezprostrednej blízkosti zúžitkoval Margušov center. V závere domáci vyvinuli enormný tlak, ale Janík najprv mieril len do brvna a neskôr aj do žrde. Veľkú šancu mal aj Facuna, ale ten v 89. min trafil len svojho spoluhráča.
Bystrička – T. Kľačany 0:2 (0:0)
Góly: Gorgosz a a Gregor. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede poľa. Napriek tomu si obidve mužstvá vypracovali šance, pričom viac ich mali hostia. Domácich viackrát podržal brankár, najmä jemu môžu slovanisti ďakovať za to, že v prvom polčase neinkasovali. Po zmene strán sa do dobrej príležitosti dostal aj domáci Hanuliak, ale sám pred brankárom prestrelil. Hostia postupne prebrali opraty stretnutia do svojich rúk a po rohovom kope, ktorý v 78. min zahrával Pentek, sa prízemnou strelou o ich vedenie postaral Gorgosz. Náskok tímu spod Magury zvýšil päť minút pred koncom z prvej Gregor, ktorý zúžitkoval ideálnu prihrávku G. Marona.
Mošovce – Žabokreky 1:1 (1:1)
Góly: Lúdik, resp. Hríbik. Vo vyrovnanom stretnutí sa hral v prvom polčase zaujímavý futbal. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, bolo sa na čo pozerať. O prvý gól stretnutia sa postaral domáci Lúdik, ktorý po Záborského strele zblízka nezadržateľne skóroval. Slovan sa s nepriaznivým stavom nechcel zmieriť, zvýšil aktivitu a do konca prvého dejstva vyrovnal. V 45. min sa po peknej kombinačnej akcii dostal k lopte Hríbik, ktorý ukážkovo obišiel súperovho obrancu a prízemnou strelou stanovil polčasový výsledok. V druhom dejstve akoby sa obidve mužstvá uspokojili s deľbou bodov. Hralo sa opatrne, nikto nechcel urobiť osudnú chybu. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami, čistú šancu si už nik nevypracoval. Brankári ostali bez práce, prakticky už nemuseli zasahovať.
Krpeľany – Blatnica 0:0
V súboji mužstiev zo spodku tabuľky sa hral iba priemerný futbal. Domáci mali síce viac z hry, ale gólovo sa nedokázali presadiť. V 14. min zahrával priamy kop Badáň, ale jeho strela tesne minula bránu. V 24. min nebezpečne prenikal Kučma, ale na jeho spätnú prihrávku z bránkovej čiary nikto adekvátne nezareagoval. Podobnú príležitosť mali aj hostia, ale dopadli rovnako ako domáci. V druhom polčase mali Krpeľany optickú prevahu, ale čistú šancu si už nevypracovali. Hostia sa postupne osmelili a z času na čas podnikli rýchle protiútoky, ale bez gólového efektu. Domáci futbalisti nepodali očakávaný výkon, ich fanúšikovia odchádzali zo stretnutia sklamaní.
Dubové – Ďanová 0:2 (0:1)
Góly: Móric a Doboš (z pok. kopu). V šlágri kola sa hral pred početnou návštevou zaujímavý futbal. Hostia mali v prvom polčase navrch a boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Líder si vytvoril viac šancí a domácich niekoľkokrát podržal brankár Lettrich. V 25. min však nezabránil prvému gólu. Domáci hráči urobili chybu v strede poľa, keď im hostia vypichli loptu. Hosťujúci Móric sa ocitol sám v pokutovom území a prestrelil brankára. V druhom polčase začali domáci hrať na troch útočníkov a viac sa tlačili smerom dopredu. Paradoxne, v čase ich tlaku padlo rozhodnutie. Paľovčík vo vlastnej šestnástke zbytočne fauloval a hosťujúci Doboš premenil v 60. min pokutový kop - 0:2. Hostia v záverečnej polhodine rozumnou hrou nielenže udržali výsledok, ale po ďalších šanciach mohli svoj náskok ešte zvýrazniť.
Sklabiňa
– Turčianske Teplice B 0:1 (0:1)
Gól dal Šibík. Hostia od úvodu dokazovali, že majú technickejšie mužstvo. V 31. min sa hostia tešili z gólu, ktorý sa napokon ukázal jako rozhodujúci. Po najkrajšej akcii sa individuálne presadil Šibík, keď z hranice šestnástky poslal loptu do ľavého horného rohu. Domáci po góle ožili a vyrovnali hru v poli. Sklabiňa sa v druhom polčase pokúšala o vyrovnanie. Hostia si taktiež vytvárali pekné šance, ale ich ďalšie pokusy stroskotali na domácom brankárovi Majerčíkovi. V záverečných dvadsiatich minútach si domáci vytvorili šance. Domáci sa snažili, lenže hostia umnou hrou udržali výsledok. Hostia navyše v oboch polčasoch dosiahli po jednom neuznanom góle. Prvý neplatil pre faul na brankára a druhý padol z postavenia mimo hry.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.