Utekajú pred prenasledovateľom

Tradične sa hralo aj v sobotu. Dubovčania boli v zápase s valčianskou rezervou favoritmi, ale v Príbovciach im ruže nekvitli. Domáci sa vypli k výbornému výkonu a štyrmi gólmi potešili svojich priaznivcov.

Nováčik z Blatnice si v minulom kole odviezol cenný bod z Krpelian, ale tentoraz vyšiel naprázdno. V bojovnom stretnutí padali góly na začiatku a na konci stretnutia, v obidvoch prípadoch sa presadili hostia z Bystričky. V nedeľu najväčšiu pozornosť fanúšikov pútal súboj Kľačian s Ďanovou, ktorý lepšie zvládli hostia. Domáci síce po polčase viedli
1:0, no líder dvomi presnými zásahmi v druhom dejstve dokonale otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech. V zápase mužstiev z konca tabuľky Košťany remizovali s Diviakmi. Podhradiu sa v poslednom období darí, a aj preto bolo v stretnutí so Sklabiňou favoritom. Papierové predpoklady sa do bodky naplnili, domáci zvíťazili bez väčších problémov. Futbalová bomba vybuchla v Žabokrekoch, kde Krpeľany nachytali na hruškách miestny Slovan. Doma nevyhrala ani rezerva teplickej Aquy, po bezgólovej remíze s Mošovcami si súperi body delili.
Blatnica – Bystrička 0:2 (0:1)
Góly: A. Greško a Hübner (pok. kop). Hostia mali raketový nástup a 25 sekúnd po otvorení stretnutia sa ujali vedenia, keď sa v neprehľadnej situácii gólovo zorientoval Greško. Domácich nešťastný úvod nevykoľajil. Snažili sa hrať aktívne, útočným poňatím hry hosťom poriadne podkurovali. Nováčik si dokázal vypracovať niekoľko šancí, ale v koncovke bol bezzubí. Najbližšie k vyrovnaniu mal v 44. min Kalnický, ale z ôsmich metrov mieril len do náruče hosťujúceho gólmana. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, Slovan pozornou obranou už v zárodku eliminoval útočnú snahu domácich. Rozhodnutie padlo v 85. min. Blatničania prenikajúceho útočníka hostí zastavili v pokutovom území nedovolene a brankár Hübner s istotou využil ponúknutú príležitosť.

Košťany – Diviaky 0:0

Priebeh zápasu ovplyvnil silný vietor, ktorý robil starosti obidvom mužstvám. Domáci sa snažili aktívnou hrou zatlačiť svojho súpera, ale ten pozorne bránil, navyše sa pokúšal o rýchle protiútoky. Niekoľkokrát Dynamo pohrozilo strelami z väčšej vzdialenosti, ale bez gólového efektu. V druhom polčase chceli domáci rýchlo rozhodnúť, ale vypracované šance zbrklo zahadzovali. Zápas svoj kvalitou veľmi nevynikol, na obidvoch stranách sa objavovalo až príliš veľa technických nedostatkov. Napriek tomu mohli všetky body ostať doma. V poslednej minúte priemerného duelu sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Marguš, ale jeho prízemná strela tesne minula bránu. Remíza nakoniec ale spravodlivo vyjadrila dianie na ihrisku.

Valča B (Príbovce)
– Dubové 4:0 (1:0)

Góly: Peter Cíger 3 a Karlovský. Domáci nastúpili na stretnutie v pozliepanej zostave, ale maximálnou bojovnosťou a húževnatosťou jednoznačne predčili svojho favorizovaného súpera. Hostia ale začali nádejne a už v 2. min Plicovu strelu smerujúcu do brány na brankovej čiare odvrátil Konrád. V 15. min udrelo na druhej strane. Prenikajúci Urmin ideálne prihral Karlovskému, ktorý s prehľadom otvoril skóre. Po zmene strán nadšene hrajúci domáci pridali druhý presný zásah, keď v 65. min svoj strelecký koncert odštartoval Peter Cíger, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred súperovou bránkou. V 89. min dobre hrajúci Urmin kolmicou vyzval Cígera, ktorý perfektne obstrelil hosťujúceho gólmana. Zdecimovaní hostia inkasovali ešte raz. V nadstavenom čase sa po priamom kope, strelou z 25 metrov, gólovo opäť zaskvel Cíger.
Podhradie – Sklabiňa 2:0 (1:0)
Góly: Buocik a Kostra. Na mokrom teréne bola hra v úvode stretnutia rozháraná. Napriek tomu mali domáci šancu už v 3. min, ale Kostra hlavou tesne minul bránu. O sedem minút sa ďalekonosnou strelou blysol Čujko, no brankár Majerčík vytiahol loptu spod šibenice. Diváci sa prvého presného zásahu dočkali v 20. min, keď center z ľavej strany šikovne podvihol Fleško a Buocik zblízka nemal problém trafiť odkrytú bránu. O päť minút mohli hostia vyrovnať, ale v jedinej šanci Kovanič hlavou opečiatkoval brvno domácej brány. V závere prvého dejstva sa do streleckej listiny mohol zapísať Kostra, ale svoje možnosti nepremenil. Aj po zmene strán boli o niečo aktívnejší domáci, ktorí v 55. min rozhodli o osude stretnutia. Čujkovu strelu z priameho kopu hosťujúci brankár neudržal a Kostra pohodlne zvýšil na 2:0.

Turčianske Kľačany
– Ďanová 1:2 (1:0)
Góly: Fečko, resp. Doboš (pok. kop) a Fanči. Domáci začali tradičným náporom a už v 4. min Pentekov samostatný nájazd zneškodnil hosťujúci gólman Peter Ďanovský, ktorý si o šesť minút poradil aj s Fečkovou hlavičkou. V prvom dejstve sa hral futbal výbornej úrovne, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Kľačany sa ujali vedenia v 35. min, keď sa dorážkou presadil Fečko. Zaujímavosťou úvodného polčasu bola skutočnosť, že sa po druhých žltých kartách predčasne z ihriska porúčali obaja stopéri – domáci Lukášik a hosťujúci Marek Ďanovský. Po zmene strán futbal upadol do priemeru, ale vzruchu neubudlo. Líder v 55. min vyrovnal, pokutový kop premenil Doboš. Ďalší úder inkasovali domáci už o dve minúty, nádhernou strelou zabezpečil hosťom víťazstvo Fanči.
Žabokreky – Krpeľany 0:1 (0:1)
Gól dal Marek Kráľ. Slovan mal počas celého stretnutia prevahu, miestami až výraznú. Vypracoval si niekoľko stopercentných šancí, ale gólovo sa nakoniec nedokázal presadiť. Hosťom výborne zachytal brankár, navyše viackrát pri nich stálo aj šťastie. V 15. min sa posledný tím tabuľky ujal vedenia. Po nakopnutej lopte do šestnástky domáci obrancovia aj s brankárom zazmätkovali a lopta na prekvapenie skončila v sieti. Šťastným strelcom bol Marek Kráľ, ktorý, ako sa nakoniec ukázalo, zabezpečil hosťom všetky tri body.

Turčianske Teplice B
– Mošovce 0:0 (0:0)
V zápase sa obidve mužstvá snažili svojimi výkonmi vybojovať víťazstvo. Nedarilo sa však strelcom, ktorí narážali na dobre chytajúcich brankárov. Lepší futbal sa začal hrať v druhom polčase. Domáci si vytvorili väčšie gólové príležitosti, miestami im však chýbala finálna prihrávka. Gólom zaváňala Šolcova šanca a priamy kop Garaja, po ktorom lopta skončila na brvne hosťujúcej brány. Z domácich podal dobrý výkon Schmidt a Garaj, ale ani oni nemali v zápase dostatok šťastia. Z hostí sa pre zmenu nepresadil Baley a ani Lvončík, ktorý sám pred brankárom prekopol bránu. Tepličania z vyloženejších gólových príležitostí napokon nič nevyťažili. Rovnako pochodil aj ich súper, ktorý odchádzal domov spokojný.