Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
M. LÁNI OBHÁJIL VLAŇAJŠIE PRVENSTVO

Najlepší za zelenými stolmi

V sobotu 28. apríla sa v telocvični Gymnázia J. Letricha v Martine uskutočnil už 22. ročník stolnotenisového turnaja TOP – 12. Tradičné podujatie zorganizoval Oblastný stolnotenisový zväz v Martine v spolupráci s STO Medokýš Martin.

Tak ako po minulé roky, aj tohtoročného turnaja sa zúčastnilo 12 najúspešnejších stolných tenistov z turčianskej piatej ligy. Kvalita hráčov vôbec nezaostávala za minuloročným turnajom. Najväčšie zastúpenie s tromi hráčmi mali Sučany, po dvoch zástupcoch Dražkovce a Rudno a po jednom Valča B, Medokýš-Kambex D, Kláštor B, Neografia B a MSTK Martin C. Určitou raritou a príjemným prekvapením bola účasť Petra Pittnera z Kláštora B, ktorého mužstvo síce v dlhodobej súťaži družstiev skončilo na poslednom mieste, ale malo vo svojich radoch individualitu, ktorá na tomto podujatí dokázala zúročiť skúsenosti z vyššej súťaže. Maratón 66 zápasov turnaja, v ktorom sa každý stretol s každým na tri víťazne sety, trval od skorých ranných hodín až do neskorého poobedia. Súťaž bola náročná nielen na kondíciu, ale aj psychiku, veď každý hráč odohral v priebehu siedmich hodín 11 ťažkých zápasov.
V tomto ročníku od začiatku bolo jasné, že prvý muž dlhodobej súťaže M. Láni (MSTK Martin) je vo výbornej forme a stane sa víťazom. Najviac problémov mal tradične s J. Gregorom zo Sučian a dosť prekvapujúco aj s nováčikom turnaja TOP 12 P. Pittnerom z Kláštora, s ktorými odohral päťsetové zápasy. Okrem nich porazil aj ostatných súperov a prvenstvo z minulého roku obhájil bez jedinej prehry. Najväčší skok oproti umiestneniu v dlhodobej súťaži urobil M. Štaffen (Dražkovce), keď z dvanásteho miesta v dlhodobej súťaži poskočil v turnaji na tretie a A. Abrosimov ml. (Medokýš-Kambex D), ktorý sa zo 7. -9. miesta prebojoval na druhú priečku. Krok s oveľa mladšími pretekármi udržal aj najstarší účastník, 68-ročný Štefan Jurčo (Sučany A), ktorý sa síce v konečnom poradí umiestnil na 12. mieste bez jedinej výhry, ale mladších súperov ešte stíhal popreháňať, určite svoju kožu lacno nepredal. Treba v tejto súvislosti propomenúť skutočnosť, že to bola jeho deviata účasť na turnaji TOP 12 a zúčastnil sa aj prvého ročníka v roku 1986, ktorý sa konal v Kláštore.Najmladším hráčom turnaja bol 18-ročný A. Abrosimov, čo je rozdiel takmer 50 rokov medzi najstarším a najmladším účastníkom turnaja. O konečnom poradí pri rovnosti výhier a prehier rozhodli vzájomné zápasy.
Výsledky: 1. Milan Láni (MSTK Martin C) 11 výhier/0 prehier, 2. Alexander Abrosimov (MedokýšKambex D) 9/2, 3. Marián Štaffen (Dražkovce) 8/3, 4. Peter Pittner (Kláštor B) 8/3, 5. Anton Smitka (Valča B) 7/4, 6. Ivan Menich (Rudno) 5/6, 7. Miroslav Obžera (Dražkovce) 5/6, 8. Ivan Junaska (Rudno) 5/6, 9. Ján Gregor (Sučany) 4/7, 10. Jozef Kraľovanský, (Sučany) 2/9, 11. Peter Palider (Neografia B) 2/9, 12. Štefan Jurčo (Sučany A) 0/11.

10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.