Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky
IV. LIGA – DOHRÁVKY 14. KOLA

Prvomájová bodová žatva

Prvomájové voľno využili futbalisti na dohrávky prvého jarného kola súťaže. S výnimkou Valčanov Turčania boli hostiteľmi a vôbec nie štedrými. Štiavnička pokračovala v jarnej spanilej jazde a cestu za víťazstvom v súboji s Makovom začala už v prvej minúte

. Rovnako úspešní boli aj Trebostovčania, ktorí rovnako už v prvom polčase rozhodli o tom, že body zostali doma. Konečne naplno bodovali aj Beľania, hoci sa na najtesnejšie víťazstvo poriadne napracovali. Dúbrava viac ako polčas hrala bez vylúčeného hráča, ale v obrane poriadne zabetónovala, a tak si odvážala, podľa priebehu zápasu, prijateľnú prehru. Streleckými suchotami sa prezentovali futbalisti Valče. Napriek množstvu šancí nedali ani gól, a tak remíza bola nakoniec väčším úspechom Nižnej ako mužstva Valče, ktorá na jar zaostáva za očakávaniami.
Ostatné výsledky 14. kola: Oščadnica – Liptovská Štiavnica 2:1, Kysucký Lieskovec – Oravská Jasenica 2:0, Stará Bystrica – Stráňavy 3:1.

Belá – Dúbrava 1:0 (1:0)
Gól dal Hulej. Zostava Belej: Šupej – Ondrla, Karasy, Lučanský, Lettrich, Fučela, Fazika, Rob. Špirko, Delton (Páleš), M. Hollý (Matejčík), Hulej.
Domáci mali od začiatku zápasu územnú prevahu. Už v 7. min mohol skórovať Špirko, ale jeho strelu obrana hostí zablokovala. O dve minúty neskôr bol v šanci Karasy, lenže lopta išla tesne mimo bránku hostí. Nepresnú mušku mal vzápätí aj Hulej. V 22. min založil gólovú akciu brankár Šupej – vyhodil loptu až na polovicu hostí, tam vyhral Hulej súboj s obrancom a svoje sólo na brankára zakončil gólovou strelou. Domáci si ešte do polčasu vypracovali ďalšie dobré príležitosti, ale Delton a po ňom Špirko nedokázali prekonať brankára. Dve minúty pred koncom prvého polčasu uvidel hosťujúci hráč za urážku rozhodcu červenú kartu, ale zverenci trénera Mareka Hollého v druhom polčase túto výhodu nezužitkovali na prikrášlenie výsledku. Mali síce výraznú prevahu, množstvo šancí, ale v koncovke sa strelci nevyznamenali. Domáci hráči nedokázali premeniť ani viacero stopercentných gólových príležitostí, a tak hostia nakoniec uhrali prijateľný výsledok.
Trebostovo – Tvrdošín 4:2 (2:0)
Góly: Kováč 2, Ruttkay a Mackura, resp. Sirota a Martini. Zostava Trebostova: Štrba – Mackura, Chmúrny, Bízik, Kosa, Kováč, Ertl (Moravčík), J. Lukášik, A. Lukášik, Adamčík (R. Lukášik).
V prvom polčase sa dvakrát strelecky blysol Kováč. Najprv po štandardnej situácii a signále parádne trafil z 20 m horný kút bránky hostí a potom zavŕšil peknú kombinačnú akciu rovnako parádnou strelou pod brvno. Vedenie domácich, hrajúcich s chuťou, bolo zaslúžené. V rovnakom trende pokračovali aj po zmene strán. V 58. min Ruttkay vysunul Adamčíka, ten loptu potiahol, zacentroval a nabiehajúci Ruttkay dal hlavou tretí gól Trebostovčanov. O desať minút sa pripomenuli aj hostia, ktorí z brejku znížili domáci náskok. V 78. min sa krásnym sólom a peknou koncovkou prezentoval Mackura a dal štvrtý domáci gól. Trebostovčania mali aj naďalej hru pod kontrolou a až v nadstavenom čase Oravci prikrášlili výsledok.
Nižná – Valča 0:0
Zostava Valče: Burda – Janík, Šavol, Kalnický, Žilla, Zelenec, Kucian, Bukovčan, Ďurina (Adamec), Horváth (Barošinec).
Valčania, akoby v minulom kole, keď dali dva góly, vystrieľali všetok pušný prach. Na ihrisku v Nižnej boli síce pánmi trávnika, mali prevahu, ale bez úspešnej koncovky. V prvom polčase sa cítili zverenci trénera Pavla Čierneho ukrivdení, lebo rozhodca prižmúril obe oči po faule domáceho hráča vo vlastnej šestnástke na Zelenca. Do konca polčasu si Valčania vypracovali ďalšie príležitosti, ale Horváth, Korda, Bukovčan a Kucian nemali v koncovke šťastie. Po prestávke ešte hostia svoju snahu vystupňovali, lenže aj naďalej mali strelecké suchoty. Pred bránkou domácich bolo síce veľa vzruchu, ale ani stoperecentné príležitosti, ktoré mali Adamec a Barošinec, sa gólom neskončili. Remíza bola nakoniec viac úspechom domácich ako hostí.
Štiavnička – Makov 4:2 (4:0)
Góly: Gregor, Zrník, Sajdák a Rohoň, resp. Mihajlov a Sýkora. Zostava Štiavničky: Machovič – Zrník, P. Meliš, Kúdelka, Sajdák, Rohoň, Gregor, M. Meliš (Garaj), Kmeť, Ociepka, Koscelník.
Štiavničania začali skvele a už v 1. min Sajdák po Gregrovej prihrávke dal ich prvý gól. O štvrťhodinu jasali domáci druhýkrát – Rohoň parádne zakrútil loptu z rohového kopu a brankár hostí si loptu „dorazil“ do vlastného vinkla. V 22. min brankár Machovič chytil trestný kop Víteka a o minútu sa blýskalo na opačnej strane, keď Zrník dal tretí gól zverencov Ivana Janigu. A to nebolo všetko, lebo o minútu neskôr si Sajdák s Gregorom úlohy vymenili a druhý menovaný dal štvrtý domáci gól. Po zmene strán Štiavničania kontrolovali hru. Inkasovali síce dva góly, ale po vylúčení Zrníka ktorý fauloval, domáca obrana a brankár už nebezpečným hosťom nič nedovolili. Naopak Gregor mohol ešte prikrášliť výsledok. (jk)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 604

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.