Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Súboj o záchranu sa kryštalizuje

Najvyššia turčianska futbalová súťaž sa pomaly, ale iste blíži k záveru. Víťaz je už známy, pozornosť fanúšikov sa preto sústreďuje najmä na záverečný súboj o záchranu. Z tohto pohľadu sa hralo zaujímavé stretnutie v Krpeľanoch, kde domáci futbalisti v existenčnom zápase nestačili na Košťany. Rovnako zostupom ohrozená Blatnica síce na Dubovom strelila tri góly, ale z trojbodového zisku sa zásluhou piatich presných zásahov radovali domáci. Diviaky naberajú druhý dych. Najlepšie o tom vypovedá skutočnosť, že po dlhšom čase bodovali vonku, keď v Sklabini v nadstavenom čase vybojovali cennú remízu. Dobrú formu v závere súťaže potvrdzujú Kľačany, ktoré doslova rozdrvili v poslednom období trápiace sa Žabokreky. Dobrý futbal sa hral v Ďanovej, ktorá najtesnejším rozdielom porazila rezervu teplickej Aquy. Na jar sa mimoriadne darí aj Mošovčanom, ktorí si po zápase s Príbovcami na svoj účet pripísali už ôsme víťazstvo.
Turčianske Kľačany – Žabokreky 5:1 (0:1)
Góly: Pentek 2 (jeden z pok. kopu), G. Maron (pok. kop), J. Maron a Hykl, resp. S. Štefanides. Domáci začali tradične náporom a už v úvodnej minúte Mažáriho strelu vyrážal hosťujúci gólman. V 10. min sa po Pentekovej akcii blysol Hoferica, ktorý z bránkovej čiary odvracal loptu smerujúcu do siete. Hostia udreli v 12. min, keď chybu domácej obrany potrestal S. Štefanides. Po zmene strán si domáci vytvorili veľký tlak, ktorému Slovan nakoniec nedokázal odolať. V 55. min po sérii nepremenených šancí vyrovnával Pentek. O päť minút neskôr Kľačany zahrávali pokutový kop, ktorý s istotou premenil G. Maron. Keď v 70. min J. Maron po tretíkrát rozvlnil sieť, bolo o osude stretnutia prakticky rozhodnuté. Nebolo to však ešte všetko. Na 4:1 z druhej jedenástky zvyšoval Pentek a gólový účet zápasu uzavrel svojím premiérovým gólom medzi dospelými dorastenec Hykl.
Krpeľany – Košťany 1:3 (0:2)
Góly: Vaňko (pokutový kop), resp. Marguš 2 a Šulan. Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí najmä strelami z väčších vzdialeností ohrozovali bránu domácich. Zverenci trénera Bielika sa ujali vedenia v 19. min, keď zaváhanie posledného tímu tabuľky využil Marguš. V 24. min hostia udreli po druhýkrát, chybnú rozohrávku obrancu Hajasa s prehľadom potrestal Šulan. Po zmene strán domáci evidentne pridali a v 63. min z pokutového kopu strelili Vaňkom kontaktný gól. Krpeľany potom v snahe o vyrovnanie riskovali, čo hostia využili na podnikanie rýchlych brejkov. Po jednom z nich pečatil v 89. min ich víťazstvo Murgaš.
Bystrička – Podhradie 2:1 (0:1)
Góly: Človiečik 2, resp. Čujko. Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sa viac darilo hosťom. V 35. min sa ujali vedenia pekným gólom Čujka, ktorého strela spoza šestnástky skončila za chrbtom domáceho brankára. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Iniciatívu prevzali domáci a prejavilo sa to aj na zmene skóre v ich prospech. Cestu za víťazstvom začali v 65. min. Strela Človiečika z trestného kopu sa obtrela o múr, od neho išla lopta do protipohybu brankára hostí a skončila v sieti. Domáci zavŕšili svoj obrat v 75. min, keď neobsadený Človiečik vypálil nekompromisne pod žrď a jeho gól znamenal ich víťazstvo. Domáci stredopoliar, ktorý pre zranenie nastúpil až do druhého polčasu, sa stal nakoniec žolíkom. Bystričania potom taktickou hrou otupili ostrie hostí a keď ani tesne pred koncom hosťujúci Buocik nevyužil veľkú príležitosť, svoje víťazstvo udržali. Strelecky sa mohol presadiť aj ďalší domáci striedajúci hráč Marko, ale jeho hlavička, po rohovom kope autora oboch gólov, mierila len tesne nad.
Dubové – Blatnica 5:3 (1:1)
Góly: P. Vereš 2 (jeden z pok. kopu), Hrivnák, Áč a Igor Vereš, resp. Kalnický 2 a Froľa. Domáci nastúpili na zápas s piatimi dorastencami v zostave, no napriek tomu si dokázali vytvoriť prevahu. Spálili však veľké množstvo šancí, doslova sa v ich zahadzovaní predbiehali. V 25. min sa zverenci trénera Vereša predsa len dočkali, po peknej kombinačnej akcii skóroval P. Vereš. Hostia odpovedali v závere prvého dejstva, pred odchodom do kabín vyrovnal Kalnický. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil, domáci mali naďalej viac z hry. V 50. min Áč napriahol spoza šestnástky a favorit opäť viedol. Blatničania však vzápätí vyrovnali a začínalo sa odznova. Domácich inkasovaný gól nevykoľajil. Naopak, zvýšili obrátky a ďalšími dvoma presnými zásahmi strhli vedenie na svoju stranu. Hostia síce potom strelili kontaktný gól, ale posledné slovo patrilo Hrivnákovi, ktorý poistil víťazstvo svojho tímu.
Ďanová – Turč. Teplice B 2:1 (1:1)
Góly: Móric 2, resp. Schmidt. V prvom polčase sa hral obojstranne dobrý futbal. Obidve mužstvá sa snažili hrať útočne, brankári sa na nudu sťažovať nemohli. Líder súťaže sa ujal vedenia už v 2. min, keď po samostatnej akcii otvoril gólový účet stretnutia Vacha. Po polhodine hry rezerva Aquy vyrovnala, keď sa krásnou strelou z 25 metrov prezentoval prvoligista Schmidt. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a v 60. min sa po druhýkrát do gólovej listiny zapísal Móric. Po peknej kombinačnej akcii unikol súperovým obrancom a svoje sólo zakončil strelou popri vybiehajúcom brankárovi. Hostia sa v závere zápasu snažili vyrovnať, ale čistú šancu si nevypracovali. Naopak, bližšie ku gólom mali domáci, ale skóre zápasu sa už nemenilo.
Sklabiňa – Diviaky 2:2 (1:0)
Góly: Žilák a Smutný, resp. Kovalčík a Čupka. Na veľmi dobre upravenom teréne sa hral zaujímavý a rušný zápas. V 35. min sa domáci ujali vedenia, keď sa po priamom kope Kovaniča gólovo blysol Žilák. V druhom dejstve sa hostia snažili vyrovnať a aj sa im to Kovalčíkom podarilo. Domáci odpovedali bleskovo, už o minútu po peknej individuálnej akcii rozveselil divákov Smutný. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí víťazstvom domácich, tak hostia vyrovnali. V nadstavenom čase sa v skrumáži najlepšie zorientoval Čupka, ktorý zabezpečil svojmu tímu cenný bod.
Mošovce –
Valča B (Príbovce) 4:1 (2:0)
Góly: Š. Šavol 2, Ličko a Lvončík, resp. Romančík. Domáci boli odhodlaní predĺžiť sériu neporaziteľnosti a už v prvej min dal Šavol ich vedúci gól. V 20. min mohlo byť na domácej strane ešte veselšie, ale Lvončík a ani Ličko na hosťujúceho gólmana nevyzreli. O tri minúty sa však domáci predsa len dočkali. Sopkuliak ideálne prihral Šavolovi, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. V 35. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ten však Balej nepremenil. V úvode druhého polčasu po strele Záborského zvyšoval Ličko už na 3:0. V 60. min z hranice šestnástky nekompromisne napriahol Lvončík a hosťujúci brankár lovil loptu zo siete po štvrtýkrát. Hostia korigovali výsledok až v samom závere zápasu, o ich čestný úspech sa postaral Romančík.

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.