Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
M. CELERÍN VICEMAJSTROM SLOVENSKA V KATEGÓRII VETERÁNOV

Južan si poradil aj s teplom

Najväčšie turčianske atletické podujatie – Beh k srdcu SNP privítalo na štarte 42. ročníka 106 pretekárov. Z nich bolo šestnásť žien. Najpočetnejšie bola obsadená kategória veteránov, pretože turčianske preteky boli súčasne majstrovstvami Slovenska v polm

aratóne. V hlavnej mužskej kategórii bol najväčším favoritom Ján Križák, trojnásobný víťaz a vlani druhý za rekordérom Miroslavom Vankom. Odborníci ale upozorňovali na nováčika na trati Behu k srdcu SNP - Imricha Magyara z Nových Zámkov a ako sa ukázalo, nefavorizovali ho neprávom.
Práve títo dvaja pretekári totiž od výstrelu štartéra v tropickej horúčave odkrajovali kilometre spoločne na čele, od začiatku roztrhaného, peletónu pretekárov. Už pred Dražkovcami mali obaja 200 metrový náskok pred päticou pretekárov, v ktorej udával tempo Ukrajinec Malyj. Len o niekoľko desiatok metrov sa na ôsmom mieste usadil Turčan Milan Celerín, ktorý od prvých metrov začal miešať majstrovskými kartami v šampionáte veteránov. Za súpera mal Žilinčana Rolka, ktorý ešte v minulej sezóne pretekal v hlavnej kategórii. Na obrátke v Sklabini bolo jasné, že v hlavnej kategórii sa o víťazovi rozhodne medzi Križákom a Magyarom a o titul medzi veteránmi sa „pobijú“ Rolko s Celerínom. Na kopci pred Dražkovcami sa zrodil rozhodujúci útok na prvenstvo pretekára z Nových Zámkov, ktorý nasadil trhák. Križákovi v teple trochu stvrdli nohy a „južan“ Magyar si so záverečnými kilometrami trate bez problémov poradil a ako prvý preťal cieľovú pásku. Svoj prvý štart na tejto trati premenil na víťazstvo. Jeho čas bol síce takmer o tri minúty horší, ako mal vlani pri traťovom rekorde Miroslav Vanko, ale v tropickej horúčave to bol slušný výkon. Aj Žilinčan Rolko si v závere trate ustrážil náskok pred Milanom Celerínom, a tak v cieli mohol mať radosť z majstrovského titulu. Milan Celerín sa stal vicemajstrom Slovenska, hoci v tejto kategórii pred nim skončil ešte Čech Petr Kadlec. Kategória žien mala jasnú favoritku v reprezentantke Dane Janečkovej, ktorá sa držala v popredí pretekárskeho poľa a v celkovom poradí obsadila 14. priečku.
Napriek tomu, že v tomto ročníku nepadali rekordy, môžu si organizátori zapísať, že bol vydarený. A to aj napriek tomu, že pred štartom im musela narobiť poriadne vrásky „zabarikádovaná“ časť martinskej pešej zóny. A tak do histórie podujatia sa zapíše aj to, že v pešej zóne musela byť trať 42. ročníka Behu k srdcu SNP mierne odklonená, lebo na martinskom Radničnom námestí za Miléniom boli rozložené „púťové atrakcie“ (kolotoče)!?
Výsledky – muži: 1. Imrich Magyar (Nové Zámky) 1:11:03, 2. Ján Križák (Skalica) 1:11:38, 3. Anatolij Malyj (Ukrajina) 1:12:55, 4. Róbert Rolko (Žilina) 1:14:59, 5. Miroslav Hlúpik (Skalica) 1:15:33, 6. Petr Kadlec (ČR) 1:17:15, 7. Branislav Arbet (Bardejov) 1:18:00, 8. Milan Celerín (TAT Martin) 1:19:02, 9. Zdeno Koleda (Rajec) 1:19:09, 10. Ladislav Sventek (Čadca) 1:20:58, 11. Vladimír Marčičiak (KBL Martin) 1:21:26. Ženy: 1. Dana Janečková (Nové Zámky) 1:22:55, 2. Ingrid Vančišinová (Stropčín), 3. Natalija Malaya (Ukrajina).
Imrich Magyar pre NŽT povedal: Túto trať som absolvoval prvýkrát, je veľmi náročná a tentoraz to znásobilo aj počasie. Ale veril som si, lebo som mal dobrú zimnú prípravu, mám natrénované. U nás v Nových Zámkoch nie je toľko kopcov, ale zvládol som to v pohode. O svojom víťazstve som rozhodol v trháku asi päť kilometrov pred cieľom. Keď to zosumarizujem, s víťazstvom som viac spokojný ako s časom, ale to bola daň počasiu.
Milan Celerín, vicemajster Slovenska medzi veteránmi: - Keďže išlo o šampionát, tentoraz nebol dôležitý čas, ale umiestnenie. Porazil ma Rolko, ktorý je prvý rok medzi veteránmi, z tohto pohľadu som spokojný. V horúčave som nečakal veľký zázrak. Chlieb sa v tomto počasí lámal na konci pretekov, lebo každému dochádzali sily.
(jk)

1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  5. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  6. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  7. Aj matematika sa dá skrotiť
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
  2. Bývanie v meste predlžuje život
  3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
  9. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.