Dominovali pevné domáce hradby

V sobotu sa tentoraz odohrali až štyri stretnutia. Diviaky sa predstavili v dobrom svetle a po bezgólovom polčase tromi presnými zásahmi v druhom dejstve knokautovali Mošovce. Nováčik z Blatnice siahal v Žabokrekoch po bodoch, ale nakoniec odchádzal domov

s prázdnymi rukami. Za domácich prekvapenie odvrátili Štefanidesovci, ktorí sa postarali o všetky gólové zápisy svojho tímu. Príbovce v poslednom období na domácej pôde perie nepúšťajú, čo potvrdili aj v súboji s predposlednými Krpeľanmi, ktoré zdolali dvojgólovým rozdielom. Naplno bodovali aj Košťany, ktoré si v obojstrannom útočnom futbale poradili s Bystričkou. V nedeľu Sklabiňa nestačila na Dubové, hostia o svojom víťazstve prakticky rozhodli už v prvom polčase. V Tepliciach, kde sa predstavili Kľačany, sa po vyrovnanom prvom dejstve konali strelecké preteky, z ktorých víťazne nakoniec vyšli domáci. Ďanová v Podhradí síce prehrávala 0:1, ale dvomi gólmi nakoniec strhla víťazstvo na svoju stranu.
Diviaky – Mošovce 3:0 (0:0)
Góly: Hulin, Horník a Harasník. Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší a už v prvom polčase si vytvorili tri dobré strelecké príležitosti, ale tie Turčány s Horníkom ešte nedokázali premeniť. Dynamu sa ale snaha a bojovnosť nakoniec vyplatila. V 56. min Horník zahrával rohový kop a Hulin hlavičkou otvoril skóre. Hostia mohli odpovedať už o dve minúty, ale Záborský nepremenil svoje sólo. V 68. min dobre hrajúci Hulin v strede poľa vybojoval loptu, v šestnástke našiel voľného Horníka, ktorý milimetrovou strelou k žrdi obstrelil brankára. Záverečný účet stretnutia podpísal striedajúci Harasník, ktorý nebojácne prenikol do šestnástky. V nej sa zbavil dvoch obrancov a s prehľadom prekonal hosťujúceho gólmana. V poslednej minúte stretnutia mohol konečný výsledok ešte prikrášliť Vladár, ale v dobrej pozícii netrafil bránu.
Žabokreky – Blatnica 3:2 (2:1)
Góly: S. Štefanides, P. Štefanides a M. Štefanides, resp. M. Kalnický a Uhliarik. V zápase síce padlo až päť gólov, ale futbal veľmi divákov nepotešil. Tempo hry nebolo veľmi vysoké, hráči v teple toho veľa nenabehali. V 15. min sa ujal Slovan vedenia, keď S. Štefanides krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Nováčik kontroval už o päť minút a Kalnický prízemnou strelou vyrovnal. Po zmene strán pridali hostia druhý presný zásah, o ktorý sa zblízka postaral Uhliarik. Domáci potom pridali a dvomi gólmi otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Najprv v 65. min hlavou vyrovnal P. Štefanides a po ňom sa svojím premiérovým gólom medzi dospelými zaskvel mladý M. Štefanides, ktorý po skrumáži nemal problém z piatich metrov prekonať súperovho brankára.
Košťany – Bystrička 2:1 (2:1)
Góly: Déri a Šulan, resp. Hanuliak. V obojstranne útočnom zápase začali lepšie zverenci trénera Bielika, ktorí sa už v 10. min ujali vedenia. Déri sa z hranice šestnástky oprel do lopty a jeho krížna strela k žrdi skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Ten lovil loptu zo siete aj o desať minút neskôr, keď sa po Strapkovom rohovom kope v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval Šulan, ktorý zblízka nezadržateľne skóroval. Hosťom v závere polčasu vyšla krídelná akcia, na ktorej konci sa z kontaktného gólu radoval Hanuliak. V druhom dejstve útočný futbal pokračoval, ale skóre sa už nemenilo. Najbližšie ku gólu mal v 70. min domáci Kollár, ktorý technickou strelou opečiatkoval brvno. Za hostí mohol desať minút pred koncom zápasu vyrovnať nebezpečný Hanuliak, ktorý po samostatnej akcii z uhla mieril len do bočnej žrde.
Valča B (Príbovce)
– Krpeľany 2:0 (1:0)
Góly: Urmin a Karlovský. V zápase priemernej úrovne sa hostia sústredili predovšetkým na pozorné bránenie, s ktorým si domáci dlho nedokázali poradiť. Predposledný tím sa tabuľky snažil o rýchle brejky a po jednom z nich v 10. min Badáň z uhla mieril do bočnej siete. Bola to prakticky jediná väčšia šanca hostí. Za domácich sa potom dvakrát zastreľoval Urmin, ale jeho strelecké pokusy k úspechu ešte neviedli. Príbovčania sa dočkali v 30. min, keď najprv Romančík delovkou pálil do brvna a od neho odrazenú loptu z 20 metrov nekompromisne vrátil do siete Urmin. Hneď na to mohol po najkrajšej akcii stretnutia zvýšiť vedenie svojho tímu Janík, ktorý ale nezúžitkoval peknú kombináciu Poživenca s Romančíkom. O osude zápasu sa rozhodlo až tesne pred koncom zápasu. V 88. min sa do streleckej listiny zapísal Karlovský, ktorému do voľného priestoru ideálne prihrával Poživenec.
Sklabiňa – Dubové 0:4 (0:3)
Góly: Igor Vereš, Áč, Hrivnák a Kianek. Už po desiatich minútach hry domáci Salacsi nechtiac prihral hosťujúcemu Verešovi, ktorý ponúknutou príležitosťou nepohrdol – 0:1. V zapätí sa do gólovej šance dostal Áč a hostia poľahky viedli dvojgólovým rozdielom. Keď v 30. min Vereš pridal tretí presný zásah svojho tímu, bolo o osude stretnutia viac-menej rozhodnuté. Domáci sa síce snažili, ale pred bránou súpera veľmi nebezpeční neboli a prakticky za celý zápas nevystrelili. V druhom dejstve hostia nielenže kontroloval priebeh hry, navyše v 75. min Kiankom doslova deklasovali domácich.
Turčianske Teplice B
– Kľačany 5:3 (1:1)
Góly: Šolc 3 a Hromada 2, resp. J. Maron 2 a G. Maron. Hostia začali bez rešpektu a už v 10. min otvoril skóre J. Maron, ktorý po chybe domácich v strede poľa ukážkovo využil prečíslenie. Rezerva Aquy odpovedala v 22. min, keď Šolc technickou strelou vyrovnal. V úvode druhého dejstva strelecké preteky odštartoval Hromada, ktorý zúžitkoval prihrávku od Hromadu. Domáci sa však dlho neradovali, G. Maron využil ďalšie zaváhanie domácej defenzívy. Tepličanov však vyrovnanie evidentne nezaskočilo. Prebrali iniciatívu a tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom víťazstve. Najprv sa dvomi gólmi presadil dobre hrajúci Šolc, po ňom sa do streleckej listiny po druhýkrát zapísal aj Hromada. Hostia korigovali výsledok v samotnom závere, účet zápasu uzavrel G. Maron.
Podhradie – Ďanová 1:2 (1:1)
Góly: Fleško, resp. vlastný a Vacha. V zápase dobrej úrovne, o ktorú sa pričinili obidve mužstvá, sa hral rýchly a kombinačný futbal. Líder sa snažil o častú streľbu z väčších a stredných vzdialeností, ale brankár Majda sa nedal zaskočiť. Prvú vážnejšiu šancu v stretnutí si vypracovali domáci, keď sa po rohovom kope lopta dostala k prekvapenému Tomkovi, ktorý však z dvoch krokov netrafil odkrytú bránu. Podhradie sa však predsa len ujalo vedenia. V 27. min po Košťovej prihrávke sa do lopty z hranice šestnástky oprel Fleško a hosťujúci gólman na loptu nedočiahol. V 36. min vedúci tím tabuľky zaslúžene vyrovnal, keď Dobošov center si domáci nešťastne zrazili do vlastnej siete. V 60. min hostia udreli po druhýkrát, tentoraz sa po zaváhaní domácej obrany presadil Vacha.