Novosedliak to zariadil čistým hetrikom

Minulý týždeň bol v tretej lige dvojkolový. Martinčania, si predminulú nedeľu v zápase s Brusnom vylepšili pasívne skóre, ale netrvalo im to dlho, lebo o niekoľko dní neskôr – v stredu, v zápase v Kremničke inkasovali až štyri góly.

Kremnička bola, samozrejme, v zápase zo zverencami trénera Viliama Ilka papierovým favoritom, lebo ju od Martina delilo osem tabuľkových miest a navyše ju favorizovala aj výhoda domáceho prostredia. Hostia nastúpili na zápas bez ligistov Rimavskej Soboty, ktorí dovolenkujú a do hry zasiahli iba dvaja mladíci z Gemera. Po vyrovnanom prvom polčase, v druhom hostia zlyhali – dostali štyri góly. Napriek inkasovaným gólom bol ich najlepším hráčom brankár Reguly. Polčasové zlyhanie mali hráči rezervy Rimavskej Soboty odčiniť v nedeľu dopoludnia v zápase so Zvolenom. V poslednom domácom zápase a predposlednom kole, bola úloha favorita „nasťahovaná“ v ich kabíne. Martinčania v dresoch rezervy Rimavskej Soboty boli miernymi favoritmi. Ale ozaj len miernymi, pretože sa vo vzájomnom súboji stretli so susedom v tabuľke. V podstate v tomto súboji išlo o to, či si po zápase súperi vymenia miesta v tabuľke. Každopádne, aj preto sa čakal vyrovnaný zápas. Všetko ale bolo inak. Málokto totiž mohol čakať, že do Turca príde hrať súper platonický futbal a cesta domácich za víťazstvom v zápase, ktorého kvalita ani zďaleka nebola treťoligová, bude taká jednoznačná a najmä ľahká. Ak vôbec na ihrisku v zápase, ktorému opäť chýbala atmosféra (tá bola nasťahovaná bližšie k sokolovni, kde sa hralo mestské hokejbalové finále), niečo zaujalo, tak to bol vari len čistý hetrik mladého Jakuba Novosedliaka.

Ostatné výsledky 28. kola: Rakytovce – Krásno 2:1, Zvolen – Námestovo 3:2, Brusno – Kysucké N. Mesto 1:2, D. Strehová – Králiky 2:0, Bánová – L. Lúčka 0:0. Žilina B – Bytča 1:2.
Ostatné výsledky: 29. kola: Žilina B – Rakytovce 1:1,
Bytča – Bánová 1:1, Lietavská Lúčka – Dolná Strehová 0:0,
Králiky – Rudinská 5:0, Dolná Ždaňa – Brusno 4:0, Kysucké Nové Mesto – Kremnička 1:0, Námestovo – Krásno nad Kysucou 0:2.
Kremnička – R. Sobota B 4:1 (0:0)
Góly: Keller 2, Markovič (vlastný) a Bíreš, resp. Novosedliak. Zostava Martina: Reguly – Šlichtík, Ižip, Stano, Markovič, D. Pachomov (Piaček), Koleno, Ďurkovič, O. Pachomov (Pisch), Schérer (Kudlík), Novosedliak.
Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli hostia domácim vyrovnaným súperom. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale obrany na oboch stranách pracovali spoľahlivo. Hostia sa dvakrát dostali do veľmi dobrých príležitostí. Rýchly Novosedliak ušiel obrane domácich, ale jeho prihrávky nedokázali zblízka usmerniť do siete O. Pachomov a Schérer. Rovnako dve gólové príležitosti mali Kremničania. V bráne hostí sa ale zaskvel Reguly, ktorý bol oporou martinského mužstva. To ale po zmene strán nepochopiteľne poľavilo. Podpísal sa pod to aj vedúci gól domácich už tri minúty po prestávke. Hostia zaváhali s odkopom a Keller zblízka otvoril gólový účet zápasu. O desať min neskoršie sa lopta od brániaceho Markoviča nešťastne odrazila za bránkovú čiaru a domáci už boli „na koni“. Do karát im zahralo aj odpískanie sporného ofsajdu O. Pachomovovi, ktorý síce dal kontaktný gól, ale po rozhodcovom „upísknutí“ neplatil. Martinčania mali ale aj ďalšie príležitosti. Dostával sa do nich rýchly Novosedliak, lenže v rozhodujúcej chvíli sa dvakrát dostal do ofsajdovej pasce. Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim. Desať minút pred koncom stretnutia po chybe obrany pridal Keller svoj druhý gól a definitívne zlomil odpor hostí. A to ešte nebolo všetko, lebo z hranice šestnástky dal Bíreš štvrtý - najkrajší gól domácich, na ktorý v nadstavenom čase odpovedal najaktívnejším Martinčan Novosedliak, ktorý obišiel aj brankára a do prázdnej bránky dal jediný gól Martinčanov.
Rim. Sobota B (Martin) – Zvolen 4:0 (3:0)
Góly: Novosedliak 3 a Koleno. Zostava Martina: Kuciak (Reguly) – Ďurkovič, Ižip, Stano, Pisch (Markovič), Janák, Kučerňák, Koleno, Ladňák, Šlichtík (Schérer), Novosedliak.
Od prvých minút mali domáci hru pod kontrolou a s pribúdajúcimi minútami sa hostia čoraz častejšie dostávali do úlohy štatistov. O futbalovej biede hostí svedčí, že domáci brankár Kuciak si až v 40. min „konečne“ siahol na loptu. Dlho nič nevychádzalo ani domácim. Až v 22. min zaujala strela Šlichtíka, ktorú zvolenský brankár vyrazil nad bránu, a potom vzápätí akcia, po ktorej Novosedliak zakončoval strelou z voleja, ale vysoko nad. O päť minút neskôr sa ale domáci predsa dočkali – Šlichtíkovu strelu spoza šestnástky brankár vyrazil, ale pohotový Novosedliak ju ponad neho hlavičkou vrátil do siete. V týchto fázach hry hrali domáci aktívne a vydarila sa im aj najkrajšia akcia zápasu, keď sa po pase zo stredu ihriska sa k lopte dostal Ladňák, poradil si s brániacim hráčom a vo finálnej fáze predložil loptu Novosedliakovi, ktorý pred prázdnou bránou nemal problém dať gól. Päť minút pred polčasom sa do šance dostal Markovič, ale jeho strele z uhla chýbala presnosť. V 43. min urobila obrana hostí chybu, nepresnú „malú domov“ zachytil Novosedliak, bez problémov obišiel brankára a dal tretí gól Martinčanov. Po zmene strán už bolo až príliš okato vidieť, že domáci majú nahrané a akoby začali šetriť sily, a tým aj slabučkého súpera. Domácim chýbala finálna prihrávka, rovnako v koncovke aj viac pokoja. Až v 58. min zahrmelo pred zvolenskou bránou. Tečovaná strela Novosedliaka z hranice šestnástky skončila tesne vedľa tyče, ale po rohovom kope Janáka už mala hlavička Kolena správny smer. Týmto gólom vlastne definitívne „zhasol“ futbal. V 80. min po zrážke s Ladňákom vyniesli z ihriska zraneného faulujúceho brankára hostí a musel ho nahradiť hráč z poľa. Lenže domáci túto výhodu už nedokázali využiť.