Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Na dno padla Blatnica, líder si drží nulu

V predposlednom kole líder z Ďanovej zavítal do Príboviec, kde si po výbornom výkone pripísal na svoje konto už 21. víťazstvo. Zverenci trénera Pavla Göröga v súťaži ešte neprehrali a určite si budú chcieť túto skvelú bilanciu udržať až do posledného kola

. Podhradie malo v zápase s Blatnicou stálu prevahu, ktorú vo víťazstvo pretavilo až v 59. min, keď sa presadil Čujko. Zaváhanie nováčika využili Krpeľany, ktoré sa po víťazstve v Sklabini odpútali z posledného miesta. V zaujímavom zápase medzi Mošovcami a Dubovým sa zrodila remíza, hoci domáci už viedli 2:0. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase, keď už o víťazstve Mošoviec nikto nepochyboval. Dubové si remízou poistilo druhé miesto v súťaži, o ktoré už v poslednom kole určite nepríde. Body sa delili aj v Košťanoch, hoci Kľačany v priebehu zápasu dvakrát viedli dvojgólovým rozdielom. Po dlhšom čase doma nebodovali jedenáste Diviaky, ktoré nestačili na ôsmu Bystričku. V Turčianskych Tepliciach sa roztrhlo vrece s gólmi, domáci deviatimi presnými zásahmi deklasovali Žabokreky, ktorým sa v závere súťaže vôbec nedarí.
Valča B (Príbovce)
– Ďanová 0:5 (0:1)
Góly: A. Ďanovský a Móric po 2 a Hyčko. Líder začal zápas podľa očakávania náporom a už v úvode si vypracoval niekoľko šancí. Ujala sa však až tá z 25. min, keď domáci zabudli v šestnástke pokryť Ďanovského, ktorý pohodlne poslal svoj tím do vedenia. Aj v ďalšom priebehu hry boli hostia aktívnejší, ale v prvom dejstve sa už skóre nemenilo. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, vedúci celok súťaže sa futbalom doslova zabával. V 55. min po štandardnej situácii na 2:0 hlavou zvyšoval Móric. V 70. min hostia vyšachovali domácu obranu a Ďanovský pridal svoj druhý presný zásah. Nebolo to však z ich strany všetko, v závere zápasu sa do streleckej listiny zapísal ešte mladý Hyčko a po ňom sa druhým gólom zaskvel aj skúsený Móric.
Podhradie – Blatnica 1:0 (0:0)
Gól dal Čujko. Od úvodných minút sa hralo len na jednu bránu, možno povedať, že domáci mali stálu prevahu. Hostia sa v protiútokoch objavovali len sporadicky, domáceho gólmana ohrozovali len strelami z väčších vzdialeností. V 20. min mal veľkú šancu Lukáčik, ale trestuhodne ju zahodil. Potom sa peknými strelami pripomenuli Fleško s Kostrom, ale bez gólového efektu. V druhom dejstve domáci svoj tlak ešte vystupňovali a po niekoľkých šanciach sa predsa len dočkali. V 59. min zahrával Lukáčik rohový kop a Čujko vo výskoku prehlavičkoval hosťujúceho brankára. Aj po vedúcom góle si domáci dokázali vypracovať čisté strelecké príležitosti, ale skóre stretnutia sa už nemenilo. Nováčik sa len bránil, v zápase sa k stopercentnej šanci vôbec nedostal.
Mošovce
– Dubové 2:2 (1:0)
Góly: Majerčík a Lukáč, resp. Jadroň a vlastný. Hostia začali nádejne a už v 5. min ich šancu bravúrnym zákrokom zmaril Sopkuliak. Potom sa v dobrom svetle predstavili aj domáci, ktorí si dokázali vytvoriť prevahu. Z nej vyplynuli šance, ktoré však Lúdik v 15. a 18. min nevyužil. V 20. min zverenci trénera Arvaya zahrávali rohový kop a Majerčík prudkou strelou prestrelil nielen hosťujúcu obranu, ale aj brankára. Po polhodine hry sa po peknej individuálnej akcii dostal do šance Záborský, ale v rozhodujúcom momente miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta. Po zmene strán začali aktívnejšie Mošovce a ich snaha bola odmenená v 55. min, keď Lukáč strelou z hranice šestnástky zvyšoval na 2:0. Potom domáci spálili ďalšie príležitosti, čo sa im v konečnom dôsledku vypomstilo. V 83. min Jadroň znížil a v nadstavenom čase hostia po vlastnom góle domácich dokonca vyrovnali.
Sklabiňa – Krpeľany 0:2 (0:1)
Góly: Badáň 2. Domácim sa zápas absolútne nevydaril, hostia ich prevýšili nielen v bojovnosti a nasadení, ale aj v rýchlosti a obetavosti. Futbal veľmi divákov nezaujal, jeho úroveň nebola ani priemerná. Hostia sa ujali vedenia v 44. min, keď Badáň obišiel všetko čo mu stálo v ceste a prízemnou strelou nezadržateľne skóroval. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, hostia umnou taktickou hrou kontrolovali priebeh stretnutia. Keď v 75. min Badáň strelou spoza šestnástky zvyšoval na 2:0, o prekvapujúcom, ale zaslúženom víťazstve Krpelian už nikto nepochyboval.
Košťany
– Turčianske Kľačany 3:3 (0:2)
Góly: Vallo, Rohoň a Marguš, resp. Gregor, G. Maron a J. Maron. V ideálnom futbalovom počasí sa chceli domáci hráči odvďačiť svojim priaznivcom dobrým výkonom. V prvom polčase sa im to však nedarilo a súper im toho moc nedovolil. Po góloch Gregora a G. Marona zverenci trénera Gaburu viedli 2:0 a domáci zbytočne znervózneli. V druhom polčase domáci tréner Bielik vystriedali dvoch hráčov a Košťany evidentne ožili, čím sa zvýšila aj úroveň zápasu V 60. min sa po rohovom kope v šestnástke najlepšie zorientoval Vallo, ktorý dorážkou znížil na 1:2. Hostia však odpovedali rovnakou mincou. Po peknej akcii G. Maron našiel svojho brata Jána, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu – 1:3. Domácich to nepoložilo a po rýchlom protiútoku zaznamenal Rohoň kontaktný gól. V 80. min Košťany predsa len vyrovnali, Zvodovu ideálnu prihrávku zúžitkoval Marguš.
Turčianske Teplice B
– Žabokreky 9:0 (2:0)
Góly: Hromada a Endresl po 3, Kravárik 2 a Šolc. Domáci predviedli v zápase priam gólový uragán. V prvom polčase dokázali jednoduchou hrou dať síce „iba“ dva góly, po prestávke však pridali ďalších sedem. Už v 2. min načal hostí strelou z 25 m Kravárik. Ďalší presný zásah zaznamenal pred koncom prvého polčasu Endresl, jeho delovka si našla cestu do šibenice. Druhý polčas bol jednoznačne v réžii domácich. Tvorivou a aktívnou hrou zvyšovali skóre. Domáci mali veľký tlak, hostia nestíhali a náporu nevzdorovali. Gólmi Hromadu, Endresla, Kravárika a Šolca dokonali dielo skazy. Medzi najkrajšie momenty patril Šolcov siedmy gól, keď hlavičkou preloboval brankára a bezpečne poslal loptu do prázdnej brány.
Diviaky
– Bystrička 1:3 (0:2)
Góly: Horník, resp. Marko, Hanuliak a Kalnický. Domáci v tomto zápase podali jeden z najslabších výkonov a Slovan na hornom Turci zaslúžene zvíťazil. Diviaky v prvom polčase ani raz neohrozili hosťujúcu bránu. Obidva góly v prvom polčase padli po hrubých chybách domácich. V 18. min sa Bystrička ujala vedenia gólom Marka a v 31. min Hanuliak už zvyšoval na 2:0. Domáci v druhom polčase zlepšili hru, ale šance Čupku a Horníka ostali nevyužité. Naopak, po ďalšej hrubej chybe v 70. min Kalnický upravil na 0:3. Posledné slovo predsa len patrilo domácim, na konečných 1:3 po Kubatkovom centri znižoval Horník.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Päť chýb pri zateplení strechy
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.