Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Čierna turčianska nedeľa

Z kvarteta turčianskych zástupcov sa až tri mužstvá predstavili na súperových ihriskách. Dražkovciam a ani Kláštoru sa veľmi nedarilo, obidva tímy sa domov vracali s nulovým bodovým ziskom. Doma zlyhali aj Sučany, ktoré márne hľadajú svoju formu z úvodu j

arnej časti. V Zuberci, kde hrali Vrútky sa zápas nedohral, domáci za stavu 1:2 pre hostí inzultovali rozhodcu.
Ostatné výsledky: Černová – Podbiel 3:0, Ludrová – Závažná Poruba 0:1, Lisková – Trstená 5:3.
Zuberec – Vrútky 1:2 (1:1) nedohrané
Góly: Juráň, resp. Kulich a Gorgosz. Zostava Vrútok: Veselovský – Bárdy, Ondrejka, Mazúr, Prjevara, Rakyta, Kulich, Zeman, Knapík, Gorgosz, Korbeľ. V úvodnom polčase mali viac z hry hostia. Už v 7. min sa mohli ujať vedenia, ale Knapík z päťky nedokázal usmerniť loptu do odkrytej brány. V 15. min Mazúr dlhým pasom vyzval Gorgosza, ktorý hlavičkou opečiatkoval brvno súperovej brány. V 22. min zahrmelo na druhej strane. Z nenápadnej akcie Júraň hlavičkou prekonal Veselovského. O sedem minút mohol vyrovnať Gorgosz, ale domáci hráči jeho strelu v poslednej chvíli zablokovali. Hostia sa dočkali v 38. min, keď sa po Zemanovej akcii prízemnou strelou k žrdi prezentoval Kulich. Po zmene strán Lokomotíva hýrila aktivitou, domáci sa len s problémami bránili. V 60. min Gorgosz ukážkovým prienikom obišiel štyroch hráčov a svoje sólo zavŕšil vedúcim gólom. Už o dve minúty sa stretnutie predčasne skončilo. Domáci hráč strčil do rozhodcu, ktorý následne stretnutie pre inzultáciu ukončil.
Sučany – Bešeňová 0:4 (0:1)
Góly: Vyšný, Gerecz, Holeša a Baran. Zostava Sučian: Rendko – Kondek, Bránik, Remeň, Kališ, M. Hudec (Schvartz), Bella, M. Staňo, Zelienka (Václavík), Frkáň (Švec), J. Staňo. V prvom polčase boli o niečo aktívnejší domáci, ale z polčasového vedenia sa tešili hostia. V 19. min sa po peknej kombinačnej akcii dostal k lopte Vyšný, ktorý umiestnenou strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia. Tatran sa síce snažil, ale proti zhustenej obrane hostí sa nedokázal presadiť. V úvode druhého dejstva mohol vyrovnať Bella, ale svoje dve čisté šance nepremenil. V ďalšom priebehu hry hostia umnou hrou nielenže domácich do ničoho nepustili, navyše v desaťminútových intervaloch ďalšími tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom vysokom víťazstve.
Palúdzka – Dražkovce 4:0 (2:0)
Góly: Stanko, Uličný, Kokavec a Grieš. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Ilgo, Blizniak (Noga), J. Záborský, Hornák, Čiljak, Petersen (Matuľa), Vlček (Gronka), Pleško, Rapan, T. Záborský. Liptáci sa ujali vedenia už v 8. min, keď zaváhanie hostí využil Stanko, ktorý potom čo obišiel viacerých hráčov nedal Marčičiakovi žiadnu šancu. V 18. min hostia v strede poľa nepresnou rozohrávkou stratili loptu a po bleskurýchlej kontre sa do streleckej listiny zapísal Uličný. Aj v druhom polčase mali viac z hry domáci, ktorí svoju prevahu vyjadrili ďalšími dvoma gólmi. V 71. min sa peknou strelou do šibenice prezentoval Kokavec, po ňom gólový účet stretnutia do odkrytej brány uzavrel Grieš.
Žaškov – Kláštor 6:0 (2:0)
Góly: Pavlovčík 3 (jeden z pok. kopu), Kaplánek 2 a Katreniak (pok. kop). Zostava Kláštora: Bosík – Cabada, Černák, P. Kamien (Slivka), Čambor, M. Kamien, Krška, Maroš, Mravec, R. Matuška, Krutek. Prvý polčas po hernej stránke lepšie vyšiel hosťom, ale paradoxne góly dávali iba domáci. Hneď v úvode pekne vystrelil R. Matuška, ale jeho strelu z hranice šestnástky domáci gólman vyrazil. Podobne skončila aj akcia zo 16. min, keď ďalšiu strelu R. Matušku oravský gólman končekmi prstov vytlačil na brvno. V 37. min udrelo na druhej strane. Pavlovčík z 20 metrov napriahol a krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Tesne pred odchodom do kabín sa skóre menilo ešte raz, keď problematický pokutový kop bezpečne premenil Katreniak. V druhom dejstve hrali domáci na hranici únosnosti, hostia mali s ich agresívnym, miestami až zákerným poňatím hry problémy. Oravčanom po prestávke všetko vychádzalo, nečudo, že štyrmi gólmi sa postarali o svoje vysoké víťazstvo.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 261

Vo Vrútkach stihli otestovať za víkend 2069 ľudí. Štyria z nich mali pozitívny test na covid-19.

Miera pozitivity v meste Martin za víkend je 0,46%. Ide však len o výsledky dočasných (víkendových) odberových miest. Do súhrnu sa ešte započítajú výsledky z mobilných odberových miest a PCR testov.

9 h
Viliam Sokolík sa narodil vo Vrútkach.

Narodil sa vo Vrútkach, dlhé roky pracoval v Matici slovenskej, kde bol vedúcim oddelenia fotodokumentačných zbierok v jej literárnom archíve.

12 h
Mužstvo sa formuje.Náročný program ukáže či ho ešte treba doplniť.

Po doplnení štyrmi novými bekmi získala martinská obrana potrebnú dávku skúseností i zdravej agresivity. Káder môže vedenie klubu posilňovať do 15. februára.