Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
MAPOVALI SME ÚROVEŇ A KVALITU SLUŽIEB NA TURČIANSKYCH KÚPALISKÁCH

Kúpaliská na palete leta

Mnohí Turčania teplé a slnečné dni prežívajú na kúpaliskách. Po období letných dažďov prišli horúčavy a po nich ochladenie, ktoré však nebolo také citeľné, aby úplne zatvorilo brány kúpalísk.

Leto vrcholí, dôvodov na návštevu kúpalísk je ešte dosť, preto sme sa minulý týždeň rozhodli, že nazrieme za brány tých turčianskych a ponúkneme vám servis, ktorý návštevníkom ponúkajú. Všímali sme si celkový vzhľad areálov, ich nedostatky, ceny služieb a občerstvenia a oslovili sme aj návštevníkov. Vlastníkom všetkých štyroch kúpalísk sú mestá (obec). Vrútocké a martinské kúpaliská dali obidve mestá do prenájmu, v Turčianskych Tepliciach ho spravujú miestne technické služby, ktoré sú príspevkovou organizáciou, a Športové a rekreačné zariadenie Drienok Mošovce je spoločnosťou s ručením obmedzeným.

Skryť Vypnúť reklamu

Vieska Turčianske Teplice
Termálne kúpalisko Vieska v Turčianskych Tepliciach, ktoré prevádzkujú miestne technické služby, ponúka návštevníkom 50-metrový bazén s toboganom a detský bazénik.
Parkovanie
Pri kúpalisku chýba parkovisko a tak návštevníci musia odstaviť svoje automobily pri supermarkete Billa, predajniach Jednoty alebo pri železničnej stanici.
Vstupné, otváracie hodiny
Vstupné je 60 korún pre dospelého a 30 korún pre deti a obyvatelia Turčianskych Teplíc zaplatia 50 a 25 korún. Denná permanentka je o 5 korún drahšia a návštevníkovi kúpaliska umožňuje v priebehu dňa kedykoľvek odísť a vrátiť sa späť do areálu. Vieska je v lete otvorená od 9. do 19. h.
Voda v bazénoch bola čistá a areál dobre pokosený. V päťdesiatmetrovom bazéne dosahovala 27 stupňov a v detskom bazéniku bola ešte o dva stupne teplejšia. Podobne ako Drienok, aj Vieska by si vyžadovala rekonštrukciu WC a šatní na bežný štandard.
Zábava a športové vyžitie
Čo sa týka športového vyžitia, návštevníci majú možnosť vybrať si zo stolného tenisu, streetbalu, petangu, minigolfu a plážového volejbalu. Za volejbalovú sieť zaplatia 100 korún na hodinu, za športové pomôcky na stolný tenis, basketbal a volejbalovú loptu 30 korún na hodinu. Športové pomôcky na petang a minigolf sú o 10 korún drahšie. Areál Viesky si vyžaduje rekonštrukciu. Je tu dostatok miesta na budovanie ďalších športovísk. Hneď vedľa areálu kúpaliska je lanové centrum, do ktorého si však návštevník musí zaplatiť osobitné vstupné.

Skryť Vypnúť reklamu

Naše hodnotenieVieska si vyžaduje modernizáciu vstupných priestorov, prezliekární, hygienických zariadení, bufetov, prípadne vybudovanie reštaurácie. Návštevníci si môžu vybrať iba zo slabšej ponuky rýchleho občerstvenia, ale za prijateľné ceny. Zlepšiť by sa mohla čistota WC. Pribudnúť by mohli aj športoviská, napríklad niekoľko dvorcov na volejbal, tenis, nohejbal. Pracovníci technických služieb udržiavajú v areáli poriadok a pravidelne kosia trávu. Viesku navštevujú najmä ľudia z Martina, Turčianskych Teplíc a okolia, ale radi sem chodia vlakom aj návštevníci z Handlovej a okolia. Výhodou Viesky je stabilná teplota termálnej vody, s ktorej čistotou je väčšina návštevníkov spokojná. Areál Viesky navštevuje iná klientela ako neďaleký aquapark, preto si vzájomne nekonkurujú. Návštevníci oceňujú ľudové ceny, čo ale neznamená, že toto kúpalisko netreba postupne modernizovať.

Skryť Vypnúť reklamu


Občerstvenie a reštauračné služby
Bufety vo Vieske zaostávajú vonkajším vzhľadom a ponukou za mošovskými, ale ceny porovnateľných nápojov a jedál rýchleho občerstvenia boli približne rovnaké ako v Mošovciach. Naobedovať sa na kúpalisku Vieska nedá. Dva bufety najmä počas víkendov nestačia a tvoria sa pred nimi rady.

Pivo 10-stupňové 23 Sk
Kofola (0,5 l) 20 Sk
Minerálka (1,5 l) 20 až 25 Sk
Turecká káva 30 Sk
Espresso 30 Sk
Horúca čokoláda 30 Sk
Kotlíkový guláš 40 Sk
Palacinka s džemom 12 Sk
Pečená klobása s horčicou a chlebom 35 Sk
Hranolčeky – podľa množstva od 15 do 25 Sk
Vyprážaný syr (120 g) 55 Sk
Hot-dog (100 g) 17 Sk
Zemiaková placka 15 Sk
Hodnotenie návštevníkov:

Andrej Demuth z južného Slovenska: – V porovnaní s novootvoreným aqua-parkom je jediným plusom kúpaliska Vieska cena. Tá je neporovnateľná a rovnako neporovnateľný je aj štandard služieb. Na tomto kúpalisku vidno zub času, takže by si vyžadovalo aspoň nové nátery, ak nie nové zariadenia a športoviská.
Božena Hruškovičová, Handlová: – Chodievame sem
s rodinou často a radi. Voda je dostatočne teplá, ale mohla by byť čistejšia a menej chlórovaná. WC sú podľa mňa čisté, ceny občerstvenia v bufetoch nám vyhovujú a športové služby nám postačujú. Úroveň služieb je vzhľadom na vstupné dobrá.
Michaela Jaroštiaková, Martin: –Areál je pekný, cenovo prístupný a je tu dosť miesta pre športové vyžitie. športovísk by tu mohlo byť viac. WC by mohlo vyzerať krajšie, aj hygiena a čistota v sociálnych zariadeniach a bazénoch. Prekáža mi, že je tu zakázané skákanie do vody, neviem, načo sú tu potom odrazové mostíky. V bufetoch si na kúpalisku nič nekupujem.


Drienok Mošovce
Mošovské kúpalisko je súčasťou obecného športového rekreačného zariadenia, ktoré Turčania poznajú pod názvom Drienok. Leží na okraji obce v peknom a pokojnom prostredí.
Parkovanie
Vo vnútri areálu je dostatok parkovacích priestorov, ale návštevníci, ktorí prídu iba na kúpalisko, obyčajne parkujú na ceste, kde je nedostatok miesta. Parkovné je iba 35 korún za automobil na deň.
Vstupné a otváracie hodiny
Vstupné na mošovské kúpalisko je v sobotu a nedeľu 50 korún pre dospelého a 40 korún pre deti a od pondelka do piatku o desať korún lacnejšie. Je otvorené od 9. do 19. h. Minulý týždeň v utorok tu bol okrem bazénika s detskou šmýkačkou v prevádzke iba plavecký bazén, v ktorom teplota vody dosahovala 27 stupňov. V obidvoch bazénoch bola čistá voda. V bazéne so solárnym ohrevom dosahovala teplota vody toto leto do 28 stupňov. V areáli Drienka je síce dostatočný počet WC, ale väčšina z nich by si vyžadovala rekonštrukciu, pretože ich stavali ešte v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. To isté platí aj pre prezliekárne. Drienok navštevujú prevažne turisti z rôznych kútov Slovenska, Poľska a Českej republiky. V penzióne je ubytovanie turistického štandardu, rovnako aj v starších osemlôžkových a štvorlôžkových chatkách. Modernejšie sú apartmánové chatky, v ktorých je aj kuchynka, kúpeľňa so sprchou a
s WC a televízor. V areáli bolo čisto a trávnik dobre pokosený. Možno sa tu aj ubytovať.
Zábava a športové vyžitie
Drienok navštevujú turisti nielen kvôli kúpalisku, ale aj kvôli športovému vyžitiu. V prevádzke je tu osem antukových dvorcov na tenis, volejbal a nohejbal. Sú solídne udržiavané a cena 100 korún za dvorec na hodinu. Pri hromadnom vstupe je možná štyridsaťpercentná zľava. Za požičanie rakety a piatich tenisových loptičiek zaplatí klient na hodinu 30 korún. V okolí Drienka sú vynikajúce možnosti na horskú i cestnú cyklistiku, ale chýba tu požičovňa bicyklov. V minulosti tu bola, ale ceny sa klientom zdali privysoké.

Občerstvenie a reštauračné služby
Návštevníci sa môžu v areáli Drienka naobedovať v reštaurácii penziónu, ktorú prevádzkuje obecné rekreačné zariadenie, alebo v bufetoch, ktoré majú v prenájme súkromní podnikatelia. V reštaurácii dosahovali ceny hlavných jedál bez príloh 43 až 136 korún. Bufety poskytovali solídny sortiment rýchleho občerstvenia.

Hydinový (245 g), syrový (185 g) hamburger 38 Sk
Párky (200 g) s prílohou 25 Sk
Vyprážané rybie filé (150 g), americké zemiaky,
tatárska omáčka 90 Sk
Vyprážané rybie filé (250 g) 86 Sk
Vyprážaný syr (220 g) 75 Sk
Hranolčeky 200 g 38 Sk
Tri zemiakové placky (150 g) 33 Sk
Hot-dog 20 Sk
Zapekaný hot-dog 28 Sk
Zeleninový a syrový hot-dog 20 Sk
Čaj 10 až 15 Sk
Turecká káva 15 až 16 Sk
Nescafé 16 až 18 Sk
Pivo 12-stupňové 20 až 35 Sk
Pivo 10-stupňové 22 Sk
Nealko – kofola, tonic, kokakola (0,1 l) 6 Sk
Čapovaná kofola (0,1 l) 3 Sk

Naše hodnotenie:

Športové a rekreačné zariadenie Drienok sa nachádza v ideálnom prostredí pre odpočinok. Jeho výhodou sú športoviská a veľké trávnaté plochy, ktoré poskytujú deťom i dospelým dosť priestoru na rôzne hry. Areál umožňuje aj rozširovanie priestorov na športovanie. Mohol by tu pribudnúť napríklad minigolf, ihriská pre plážový volejbal. No investovať by sa malo v prvom rade do opravy všetkých WC a prezliekární v areáli. Drienok má rezervy aj v modernizácii bazénov. Pribudnúť by mohol nejaký tobogan. Vybudovanie iných vodných atrakcií by bolo finančne príliš náročné, muselo by sa zvýšiť vstupné a možno by sa zmenil aj charakter areálu. Návštevníci Drienka sú zvyknutí na nízke ceny a nepožadujú vysoký štandard ubytovania služieb. Do areálu treba investovať aspoň toľko peňazí, aby si stabilní návštevníci všimli každoročne drobné zmeny k lepšiemu.


Hodnotenie návštevníkov

Hodnotenie návštevníkov

Zuzana Sitárová, Martin: – Drienok je dosť zanedbaný, vyžadoval by si rekonštrukciu. Aj ceny služieb sú tu dosť vysoké a nedá sa tu poriadne najesť. Zamestnanci sú ochotní, ale ak nemôžu dávať vonku obed, alebo ak kuchári nestíhajú variť, je to pre zákazníka horšie.
Miroslav Šiška, Martin: – S Drienkom som veľmi spokojný. Na rozdiel od niektorých nemenovaných kúpalísk sem nechodia ľudia umyť telesnú špinu. Ceny sú podobné ako všade inde v podobných areáloch a teplota vody mi vyhovuje. WC treba modernizovať a rozšíriť. Veľmi som spokojný so športoviskami a s ich cenami.


Sunny Martin
Parkovanie
V čase tropických horúčav parkovisko pred martinským kúpaliskom evidentne nestačilo. K dispozícii je oficiálne len 46 parkovacích miest, zaparkovať auto bolo veľkým problémom a oproti minulému roku sa „pozícia“ motoristov pred kúpaliskom nezmenila. V budúcnosti by sa malo vybudovať v blízkosti areálu kúpaliska nové parkovisko s kapacitou 50 – 60 miest. Pozemok s výmerou 1 300 metrov štvorcových je už k dispozícii a podľa slov Slavomíra Smika, prevádzkovateľa kúpaliska, chýbajú už „len“ peniaze.
Otváracie hodiny, vstupné
Na martinské kúpalisko sa počas prázdnin dostanete každý deň. Otvorené je od 9. do 18. hodiny. Záujemcovia o večerné kúpanie si tiež prídu na svoje, areál kúpaliska je im k dispozícii od 18. do 21. hodiny. Vstupné na celodenné kúpanie je pohyblivé. Dospelí zaplatia maximálne 55 Sk, pre deti do 10 rokov je vstupné o tretinu lacnejšie. V čase našej návštevy (utorok minulý týždeň) bolo vstupné pre dospelých 30 Sk, ale návštevníci kúpaliska sa museli zaobísť bez veľkého plaveckého bazéna, ktorý bol kvôli jeho pravidelnej údržbe vypustený. Do areálu kúpaliska môžete ísť aj na bicykli, pri pokladni však zaň zaplatíte dve koruny. K dispozícii je aj úschovňa bicyklov a iných vecí, jej využitie vás bude stáť päť korún. V areáli kúpaliska je možné aj stanovať, ale zatiaľ to návštevníci veľmi nevyužívajú.
Bazény, teplota vody
Na martinskom kúpalisku boli kedysi tri bazény, v súčasnosti sú k dispozícii dva. Veľký (plavecký) má hĺbku vody 1,90 m, v malom bazéne je voda od 0,4 do 1,5 m. Teplota vody závisí od teploty ovzdušia. V malom bazéne sa pohybuje okolo 23 – 24 stupňov, v plaveckom je o stupeň-dva chladnejšia. Názory na teplotu vody sa rôznia. Niektorým návštevníkom sa zdá byť príjemná a osviežujúca, iní by zas privítali, keby bola predsa len o niečo teplejšia.
Sociálne zariadenia
Na martinskom kúpalisku sú k dispozícii dva páry verejných záchodov. Oproti minulému roku sú zrekonštruované. Keď sme do nich nazreli, vyzerali celkom dobre. Možno povedať, že boli čisté a hygienicky neškodné.
Podujatia, zábava, športové vyžitie
V areáli kúpaliska je dostatok možností na športové vyžitie. Na svoje si určite prídu priaznivci malého futbalu, ktorí sa môžu naháňať za loptou na dvoch ihriskách. Zahrať si však môžete aj plážový volejbal, obľúbenou hrou je aj streetball. Ihriská sú dobre upravené. Pobyt na kúpalisku si môžete spríjemniť i pri rôznych sprievodných akciách. Najmä počas piatkov a sobôt sa tu konajú rôzne koncerty, resp. športové podujatia. Ide napríklad o turnaj v minifutbale, plážovom volejbale, streetballe. Zaujímavou akciou je aj súťaž o najväčší šplech.
Naše hodnotenie

Kúpalisko v Martine neprešlo za posledné roky výraznou premenou. Čiastkové úpravy sme síce zaregistrovali, v porovnaní však s iným kúpaliskami na Slovensku nie sú dostatočné. Plocha pri bazénoch je vybetónovaná, čo v súčasnosti pôsobí nepohodlne a rušivo. Kúpalisku by prospeli aj vodné atrakcie, žiadané sú najmä tobogany. Ľudia sa sťažujú tiež na nedostatok parkovacích plôch, tých je skutočne málo. Areál kúpaliska je čerstvo vymaľovaný, čistý a pekne upravený, na trávnatých plochách si dokážete spraviť pohodlie. K dispozícii sú aj športoviská, v bufetoch si nájdete aspoň základnú ponuku jedál a nápojov. Celkový dojem z kúpaliska je relatívne dobrý, hoci musíme priznať, že sme videli aj lepšie.

Občerstvenie, reštauračné služby
Na martinskom kúpalisku hladom a smädom nezomriete. V areáli je šesť bufetov, ktoré ponúkajú typicky kúpaliskový sortiment. V čase našej „inšpekcie“ boli otvorené len dva, zvyšné štyri sa otvárajú v závislosti od návštevnosti kúpaliska. Ceny sú primerané, medzi jednotlivými stánkami nie sú prakticky žiadne rozdiely. Kúpiť si môžete napríklad párky, klobásu, hranolčeky, ale aj langoše, vyprážaný syr alebo zemiakové placky. Z nápojov dominuje pivo a kofola, v pokoji si však môžete vypiť aj kávu či pohár vína.
Pivo 12-stupňové – 0,5 l25 Sk
Pivo – 0,3 l15 Sk
Káva14 Sk
Kofola – 0,5 l20 Sk
Hranolčeky (130 g)28 Sk
Párky (80 g) s horčicou, chlieb22 Sk
Klobása (100 g)25 Sk
Zemiaková placka10 Sk
Vyprážaný syr s hranolčekmi70 Sk

Hodnotenie návštevníkov

Marta, Martin: - V tejto letnej sezóne som na kúpalisku po prvýkrát a som sklamaná. Mrzí ma, že je vypustený veľký bazén, mala som chuť si zaplávať. Voda v detskom bazéne by mohla byť o niečo teplejšia, hoci vnučke to ani veľmi nevadí. Prostredie kúpaliska sa za posledné roky veľmi nezmenilo, určite by mu prospeli nejaké atrakcie. Areál je však pekne pokosený a čistý, aspoň k tomu môžem vysloviť spokojnosť.
Vesana Kyselová, Martin: - V poslednom období tu chodíme často a môžem povedať, že som relatívne spokojná. Vstupné je primerané, dobré ceny sú aj v bufetoch s občerstvením. Ak by som mala strhnúť nejaké body, tak určite by to bolo za vodu v malom bazéne, tá by mohla byť čistejšia. Privítala by som aj to, keby tu bolo viac lavičiek, na môj vkus je ich tu málo. Areál je však pekný, tráva pokosená, vidno, že sa oň starajú. Kúpalisko má priemernú úroveň, vyššia kvalita by mu rozhodne prospela.
Róbert Konček, Martin: - Na martinské kúpalisko radi chodievame, nemáme to ďaleko. Môžem povedať, že celkom dobre si tu oddýchneme, nič nás tu nevyrušuje. Vstupné je primerané, draho nie je ani v bufetoch. Syn si vodu pochvaľuje, vôbec sa mu nezdá byť studená. Páčia sa mi aj športoviská, sú veľmi dobre upravené. Ak by som mal martinské kúpalisko oznámkovať, dal by som mu dvojku.

Kúpalisko vo Vrútkach
Parkovanie
Nielen v Martine, ale aj vo Vrútkach sú problémy s parkovaním. Ak na kúpalisko dôjdete neskôr, miestečko pre vaše auto sa vám bude ťažko hľadať. To môžete nájsť v okolitých uličkách, čo však asi veľmi nepoteší ľudí, ktorí v nich bývajú.
Otváracie hodiny, vstupné
Kúpalisko vo Vrútkach sa tradične otvára v Turci ako prvé, jeho prevádzku spustili už 1. júna, pričom letná sezóna sa uzavrie 15. septembra. Ak je počasie priaznivé, tak je otvorené denne od 10. do 18. hodiny. Ceny sa oproti minulému roku vôbec nezmenili. Celodenný lístok vás vyjde na 50 korún, za deti do 15 rokov zaplatíte 35 korún. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, rovnako ako dôchodcovia nad 65 rokov či držitelia preukazu ZŤP/ZŤPS. Ak sa na kúpalisko vyberiete po 16. hodine, tak pri pokladni budú od vás pýtať 20 korún.
Bazény, teplota vody
Na šantenie vo vode nájdete tri bazény. Jeden väčší a dva menšie, ktoré využívajú najmä deti. Vo väčšom bazéne je hĺbka vody 1,80 m, v malých bazénoch 1,20 m, resp. 0,60 m. Voda v bazénoch je príjemná – pohybuje sa okolo 25 stupňov. Bazény sú čisté, voda v nich osviežujúca.
Sociálne zariadenia
Pri našej návšteve boli verejné záchody čisté, žiadne problémy z tejto strany neavizovali ani návštevníci kúpaliska.
Podujatie, zábava, športové vyžitie
Kúpalisko poskytuje aj možnosti na športovanie. Využiť môžete basketbalové koše, k dispozícii je aj minifutbalové ihrisko, kto chce, môže si zahrať volejbal. Už v minulosti sme písali, že kúpalisko prevádzkuje Vodnopólový klub Vrútky, takže z času na čas môžu návštevníci kúpaliska vidieť aj vodnopólový zápas.

Občerstvenie, reštauračné služby
Na kúpalisku sme videli dva bufety, rady pred nimi sa netvorili. Vybrať si môžete z klasickej kúpaliskovej ponuky – pivo, kofolu, langoše, pizzu, ale aj vyprážaný syr s hranolčekmi či štvrtku grilovaného kurčaťa. Denné menu, podobne ako aj v Martine, nenájdete, uspokojiť sa teda musíte prevažne s rýchlym občerstvením. Ľudia však vyzerali spokojne, výber jedál a nápojov im postačoval.

Pivo 10-stupňové – 0,5 l25 Sk
Pivo – 0,3 l15 Sk
Kofola – 0,5 l25 Sk
Káva 14 Sk
Čaj 16 Sk
Langoš15 Sk
Pizza35 Sk
Hot-dog 15 Sk
Vyprážaný syr s hranolčekmi75 Sk
Hranolčeky s kečupom (100 g)33 Sk
Grilované kura (štvrtka), pečivo, uhorka60 Sk
Palacinka s džemom a šľahačkou17 Sk

Naše hodnotenie

Kúpalisko vo Vrútkach si obľúbili nielen domáci, radi ho navštevujú aj ľudia z iných miest a obcí. Areál kúpaliska síce nie je veľký, ale podľa nás postačuje. Je pekne pokosený, trávniky sú dobre upravené. Voda v bazénoch je čistá a príjemne osviežujúca. Počítajte však s tým, že si veľmi nezaplávate, iba ak by ste sa snažili kľučkovať pomedzi šantiace deti. Na kúpalisku sú síce len dva bufety, ale tie bez väčších problémov dokážu pokryť nároky svojich zákazníkov. Areál ponúka aj možnosti na športovanie, stačí sa len trošku poohliadnuť. Kúpalisko vo Vrútkach je útulné, celkový dojem vyznieva pozitívne.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 6. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 7. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 8. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 9. Aká je chémia vôní
 10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 30 499
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 16 398
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 970
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 9 353
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 8 859
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 770
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 276
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 274
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 999
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 774
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.

V derby sme nestačili na Žilinu.

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Maľbu na trnavskom paneláku za tisíce eur autor prerobí, ľuďom sa nepáči

Mala vyžarovať pozitívnu energiu, ľudia zo sídliska ju však prijali veľmi rozpačito.

AKTUALIZOVANÉ o 20.14 - doplnené o vyjadrenie Arriva Nitra

Nitra vybrala nového dopravcu, Arriva v súťaži neuspela

Dvaja neúspešní účastníci súťaže môžu podať námietky.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

Obnažená a dobitá žena ležala pred bytovkou v Holíči

Pred incidentom v meste popíjala s dvoma mužmi.

Už ste čítali?