Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Falošné tóny píšťalky zneli v Košťanoch

Nechutný záver mal zápas v Košťanoch. Tesne pred koncom stretnutia rozhodca neodpískal jasný faul na Marguša v pokutovom území. Pritom už išlo o druhý sporný moment zápasu, lebo už na jeho začiatku mali domáci po faule na toho istého hráča kopať pokutový

kop. Pri druhom spornom momente stretnutia, v jeho závere, aj asistent rozhodcu signalizoval hlavnému faul na prenikajúceho hráča v pokutovom území, lenže ten to nezobral na vedomie. A tak sme nakoniec boli svedkami nechutného záveru zápasu, strkaniu domácich hráčov do rozhodcu, čo evidentne hraničilo s inzultáciou. Tentoraz bol rozhodca milosrdný k domácim. Neplatila ani červená karta, ktorú evidentne ukázal jednému z domácich hráčov! Stretnutie sa nakoniec v búrlivej atmosfére na ihrisku dohralo, ale je viac ako isté, že škvrnou, ktorú po sebe zanechalo, sa bude musieť zaoberať riadiaci orgán súťaže. V ďalších sobotňajších zápasoch Kláštor podľa očakávania zdolal Mošovce a Podhradie v domácom prostredí remizovalo s Bystričkou. Body sa delili aj v Príbovciach, hoci domáci viedli nad Žabokrekmi už 4:1 a 5:3. Na víťaznej vlne plávajú Krpeľany, ktoré tentoraz pri Váhu zdolali Kľačany. Darí sa aj Martinčanom, ktorí si z vonku priniesli ďalšie tri body. V susedskom derby Dynamo Diviaky podľahlo rezerve teplickej Aquy.
Košťany – Sklabiňa 1:1 (1:0)
Góly: Bujna, resp. Török. V priemernom, ale bojovnom zápase boli v prvom polčase aktívnejší domáci. Už v 5. min bol prenikajúci Marguš v šestnástke zrazený, ale rozhodca nechal pokračovať v hre. Domácim sa však aktivita vyplatila a v 10. min dal Bujna strelou z hranice šestnástky ich vedúci gól. Do konca polčasu mali zverenci trénera M. Bielika zreteľnú prevahu, lenže veľké šance Marguša a Kotlára, ani strela Dériho, sa neskončili gólom. V prvom polčase prekvapujúco nesmelo hrajúci Sklabinčania mali iba jedinú šancu. Strela Báthoryho skončila na tyči domácej brány. Po prestávke sa obraz hry výrazne zmenil a jednoznačným pánom na ihrisku boli technickejší hostia. Domáci už iba sporadicky vyplašili obranu súpera. Logickým vyústením prevahy zverencov R. Fučelu bol gól tvorcu hry hostí Töröka, ktorý padol po jeho parádnej strele spoza šestnástky. V 70. min mohla Sklabiňa pridať ďalší gól, ale výborný brankár Kollár zobral v stopercentnej šanci loptu z nohy Truchlikovi. Tlak hostí už nepriniesol zmenu skóre. Naopak v samom závere sa blýskalo na opačnej strane. Marguš prešiel cez troch obrancov súpera, ktorí ho v čistej šanci doslova „zložili“. Píšťalka rozhodcu zostala opäť nemá. Protesty ukrivdených domácich vyústili do situácie, ktorá hraničila s inzultáciou.
Kláštor – Mošovce 2:0 (1:0)
Góly: Maroš a Černák. Úvod zápasu bol poznačený opatrnosťou. Obidve mužstvá pozorne bránili, šance sa rodili ťažko. Postupne však iniciatívu prebrali domáci, ktorí mali predsa len viac z hry. Ich aktivita vyvrcholila v poslednej minúte prvého polčasu, keď po peknej akcii R. Matušku otvoril skóre Maroš. Druhý polčas sa niesol v jasnej réžii favorita, ktorý po rohovom kope pridal ďalší presný zásah. Tentoraz sa presadil Černák, ktorý prudkou hlavičkou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Kláštorčania venovali víťazstvo svojmu kamarátovi Tomášovi Čamborovi, ktorý minulý týždeň tragicky zahynul.
Podhradie – Bystrička 2:2 (0:2)
Góly: Šinal a D. Bella, resp. R. Tibor a Masár. Slovan mal raketový nástup a už v tretej minúte sa po brejkovej situácii dostal k lopte Tibor, ktorý aj so šťastím poslal svoj tím do vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať, ale šance Kostru a Šinala ostali nevyužité. Zákonite udrelo na druhej strane, keď v 22. min hosťujúci Masár z diaľky vystrelil a bolo 0:2. Aktívnejšie hrajúci domáci mohli ešte do polčasu vyrovnať, ale Čujko hlavičkoval do žrde a Húšťa z priameho kopu opečiatkoval brvno. Po hodine hry sa zverenci Jozefa Švrla dočkali, keď center D. Bellu zblízka nekompromisne zúžitkoval Šinal. Domáci zaslúžene vyrovnali v 73. min, keď po strele z priameho kopu sa parádnou technickou strelou z 20 metrov prezentoval D. Bella. V závere zápasu mohlo Podhradie strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Šinal, Fleško a ani Kostra svoje možnosti nepremenili.
Príbovce – Bystrička 5:5 (3:1)
Góly: Romančík 2, Cíger, Matúš (pok. kop), Mažári, resp. Liška (pok. kop), Wänke, Majerčík, Kalnický a Hríbik. V zápase plnom zvratov mali obidve mužstvá v obranách deň otvorených dverí. Lepšie začali domáci, ktorí sa po Cígerovom góle zo skrumáže ujali vedenia. Už o dve minúty bolo 2:0, rýchly brejk Šavola s Janíkom nekompromisne zakončil Romančík. Hostia znižovali v 27. min, keď pokutový kop premenil Liška. Jedenástka sa kopala aj na druhej strane, v 41. min ju bezpečne premenil Matúš. Keď v 62. min po Janíkovej akcii strelil Mažári štvrtý gól, o víťazstve domácich hádam už nikto nepochyboval. Hostia však nepadli na kolená a po rohových kopoch najprv znižoval Wänke a po ňom aj Majerčík. V 74. min Romančík piatym gólom ukľudňoval domácich, ale nakoniec ani ten na trojbodový zisk nestačil. V nadstavenom čase, opäť po rohovom kope, vykresal iskričku nádeje hosťom Kalnický, ktorú v 92. min po samostatnom prieniku naplno rozhorel Hríbik.
Krpeľany – Turč. Kľačany 1:0 (0:0)
Gól dal: Marek Kančo. Obidve mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, takže sa bolo na čo pozerať. Prvú šancu mali hostia už v 10. min, ale domáci gólman A. Kráľ sa nenechal prekvapiť. Potom prišli príležitosti Krpelian, no ani jedna ich strela si cestu do siete nenašla. V druhom polčase sa už hralo prevažne medzi šestnástkami, príležitostí na strelenie gólu ubudlo. Ten však nakoniec predsa len padol, keď po centri z pravej strany sa k lopte dostal Marek Jančo, ktorý nezadržateľne skóroval.
Diviaky
– Turčianske Teplice B 2:3 (0:3)
Góly: Jaroslav Koleno 2, resp. Endresl 2 (jeden z pok. kopu) a Šolc. Hostia sa ujali vedenia po dvoch hrubých chybách domáceho brankára. V 16. min najprv Endresl dorazil vypadnutú loptu a v 24. min Šolc slabou strelou spoza šestnástky upravil na 0:2. Do prestávky z pokutového kopu zaznamenal Endresl svoj druhý gól a s domácimi to vyzreralo viac ako zle. V druhom polčase domáci zdramatizovali zápas Kolenovými gólmi, avšak po zlom úvode sa im už vyrovnať nepodarilo.
Dubové – Fomat Martin 1:3 (1:2)
Góly: Libor Musil, resp. Kusý, Schmidt a Pánik. V 20. min sa po centri z ľavej strany a dorážke Libora Musila ujali domáci vedenia. Dubové sa snažilo vyrovnať technickým a kombinačne hrajúcim hosťom najmä bojovnosťou, ale ani to nestačilo. Martinčania do polčasu otočili vývoj zápasu po dvoch chybách domácej obrany. V druhom polčase hrali hostia oslabení o dvoch vylúčených hráčov. Domáci presilovku ale nevyužili, naopak Fomat v závere potvrdil zisk troch bodov Pánikovým presným zásahom.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.