Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Po strate domáci zisk

Uplynulý týždeň sa tretia liga trochu poponáhľala. Uprostred týždňa sa nedarilo rezerve Rimavskej Soboty vo Zvolene. Nielenže zápas nevyšiel tradičným oporám mužstva, ale hostia boli mrzutí z výkonu rozhodcu, ktorý, podľa nich, často zapískal falošne.

Zvolenčania – bez chorého trénera Ilka na lavičke nakoniec zvíťazili nad Turčanmi najtesnejším rozdielom a odplatili Martinčanom krutú jesennú prehru. V nedeľu zasa mali čo oplácať domáci Martinčania futbalistom Lietavskej Lúčky. Tí ich na jeseň na martinskej tráve sfúkli ako plamienok sviečky. Ambíciou mužstva vedeného trénerom Páleníkom preto bolo nenapodobniť jeseň. Túto ambíciu aj naplnili víťazstvom, hoci ich súper dosť potrápil.

Ostatné výsledky 3. kola: Zvolen – Bytča 3:0, Dolná Strehová – Fiľakovo 1:1, Krásno – Makov 2:2, Králiky – Kremnička 1:1, Bánová – Stará Bystrica 9:1, Kysucké Nové Mesto – Liptovská Štiavnica 4:0, Námestovo – Dolná Ždaňa 0:0.

Zvolen – R. Sobota B (Martin) 3:2 (2:0)
Góly: Bohuš, Spišiak a Macejko, resp. Rohoň a Ižip. Zostava Martina: Kuciak – Migaľa, Ižip, Murín (Markovič), Klokočník, Koleno, Síhelský (Porubčanský), Pčola (Janák), Rohoň, Novosedliak.
Martinčania zaspali úvod a ani tradičné opory brankár Kuciak a rovnako ani stred obrany, neboli vo svojej koži. Domáci využili dokonale chyby hosti a vedúci gól dali už v piatej minúte. O desať minút neskôr pridali aj ďalší gól. Stupňujúcu sa aktivitu hostí potom brzdili rozhodcovia. Po zmene strán najprv Rohoň po prihrávke od Kolena obstrelil brankára a dal kontaktný gól, lenže domáci po strele z viac ako 20 m vyrovnali. Tlak hostí na bránu domácich silnel, lenže gól Síhelského, ktorý rozhodne nebol v postavení mimo hry, neplatil preto, lebo rozhodcovia to videli inak. Vrcholom bolo, keď domáca obrana faulovala pred prázdnou bránkou Novosedliaka, ale píšťalka rozhodcu sa neozvala. Až v poslednej minúte riadneho hracieho času dal po rohovom kope Ižip druhý martinský gól. Po ňom, hoci sa ešte malo nadstavovať, rozhodca hneď ukončil stretnutie a hosťom zobral aj akú-takú nádej na vyrovnanie.
R. Sobota B (Martin) – L. Lúčka 2:0 (1:0)
Góly: Rohoň a Kaštan – vlastný. Zostava Martina: Reguly – Migaľa, Ižip, Klokočník, Murín, Ladňák, Koleno, Janák (Porubčanský), Markovič (Morháč), Rohoň, Novosedliak.
Domáci začali aktívne a patrila im prvá polhodina stretnutia. Najprv mal smolu Markovič, ktorý v dobrej pozícii v šestnástke, trafil iba žrď. Zanedlho mal ďalšiu šancu, ale na hranici nedovoleného ho v nej zabrzdil zákrok brankára hostí. V 16. min po peknej akcii a centri Ladňáka dal Rohoň s prehľadom vedúci gól. V 35. min mohli domáci zvýšiť svoje vedenie - strelec vedúceho gólu prihral hlavou Novosedliakovi, ale ten na päťke spálil tutovku. To už bolo v čase, keď mali aktivitu na kopačkách hostia. Tí začali lepšie aj druhý polčas. Našťastie, v 55. min brankár Reguly zneškodnil únik rýchleho Šupinu a zmaril hosťom šancu na vyrovnanie. Domáci aj v ďalších minútach prenechali súperovi stred poľa a spoliehali sa na brejkové situácie. V 60. min síce pálil Koleno vedľa, ale o osem minút neskôr poslal Migaľa trestný kop cez päťku hostí a obranca Kaštan si loptu zrazil do vlastnej bránky. V 77. min Koleno trafil tyč brány hostí.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 778

Po dvoch prehrách naši naplno zabrali a zdolali Levice.

Martinčania dokázali Levice zdolať aj tretíkrát v sezóne. V stredu mali výborný vstup do stretnutia a rutinérsky zvládli aj záver.

4 h
Konečne si mohli prísť na svoje aj bežkári.

Bežkári využili každú chvíľu, aby si mohli zašportovať. Pekné sú i prechádzky zasneženou prírodou.