Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
II. TRIEDA

Gólové hody na úvod

V nedeľu sa šiestimi zápasmi odštartoval ďalší ročník II. triedy. Premiéru si v prvom kole odkrútili tri mužstvá. Favorit súťaže z Blatnice si pripísal najtesnejšie víťazstvo, Štiavnička dominovala v Slovenskom Pravne a Priekopa naopak „nakúpila“ sedmičku

v Hornej Štubni. Gólové hody boli aj v Kláštore a Háji, naopak gól nevideli diváci v Turčeku. Prvé kolo tak strelci ozdobili 29 gólmi, traja z nich sa dokonca blysli hetrikom.
Horná Štubňa – Priekopa 7:2 (2:1)
Góly: Marek Garaj 3, Palenčár, Morávek, Hones a Kopecký (pok. kop), resp. Moravčík 2. Väčšinu zápasu malo domáce mužstvo drvivú prevahu. Domáci v prvom polčase nebyť vychýlenej mušky mohli vyhrávať oveľa vyšším rozdielom. V druhom polčase síce hostia zlepšili pohyb, ale ani to nestačilo. Prebrali sa totiž domáci strelci, ktorí nedali svojmu súperovi žiadnu šancu. Hostia dvakrát znížili po ojedinelých protiútokoch.
Blatnica – Lipovec 1:0 (1:0)
Gól dal Kempný (pok. kop). Vo vyrovnanom zápase pôsobila Blatnica v prvom polčase lepším dojmom. Z územnej prevahy domácich vyplynul aj pokutový kop, ktorý rozhodol o osude celého stretnutia. Kalnický prihral ideálne do stredu šestnástky a faulovaný hráč Kempný zároveň zaznamenal víťazný gól. V druhom polčase sa hostia osmelili, ale z vypracovaných gólových príležitostí napokon nič nevyťažili.
Diviaky B (Háj) – Sklené 6:2 (0:1)
Góly: Dudáš 3, Lukáš Brisuda 2 a Lejtrich, resp. Igor Bulík a Palovčík. Kuriozitou zápasu boli prvé góly, ktoré obe mužstvá strelili priamo z rohového kopu. Hostia boli v prvom polčase lepší, ale v konečnom dôsledku doplatili na nevyužité príležitosti. V druhom polčase domáci ovládli hru, čoho výsledkom bolo ich hladké víťazstvo. Hostia kondične odišli a za domácich sa strelecky zaskvel hetrikom jeden z ich najstarších hráčov Dudáš.
Kláštor B (Slovany)
– Necpaly 1:5 (1:2)
Góly: Krška, resp. Staník a Roháčik po 2 a Padej (pok. kop). Omladené mužstvo Slovian bolo v prvom dejstve súperovi viac ako vyrovnaným súperom. Dokonca sa v 35. min dostalo do vedenia, ale Necpaly za päť minút otočili vývoj zápasu. Gólmi v poslednej pätnásťminútovke rozhodli o svojom hladkom víťazstve.
Turček - Malý Čepčín 0:0
Počas celého zápasu si obe mužstvá vypracovali po jednej čistej gólovej príležitosti. Hra sa odvíjala zväčša v strede poľa. Hostia pôsobili technickejším dojmom a mali viac z hry. Domáci však bojovali, a tak sa zápas napokon skončil zaslúženou remízou.
S. Pravno – T. Štiavnička 0:5 (0:1)
Góly: Miroslav Tavel 3 (2 z pok. kopu), Tomka a Jakubský. Hostia boli počas celého zápasu herne lepší. Štiavnička mala jasnú prevahu, ale aj tak viedla po prvom polčase len najtesnejším rozdielom po góle Tomku. V druhom polčase boli hostia predsa len efektívnejší. O jeden z najkrajších momentov v zápase sa postaral trojgólový Tavel. Najprv prešiel cez štyroch súperových hráčov a potom zakončil akciu gólom na 0:4. Hostia do konca zápasu pridali ešte jeden presný zásah, a tak sa domáci porúčali z ihriska po hladkej prehre.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 465

V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.

4 h
Aj napriek dištančnému vzdelávaniu má väčšina žiakov známok dostatok, polročné výkazy dostanú včas.

Väčšina žiakov ukončí prvý školský polrok včas. Niektorým študentom budú individuálne predlžovať polročnú klasifikáciu do konca marca.

8 h
Skalici sme podľahli na domácom ľade.

„Štyri góly nám na víťazstvo musia stačiť. Treba byť dôslednejší vzadu, to je najväčší problém,“ zdôraznil po prehre so Skalicou martinský kapitán Michal Murček.