Dvaja unikajú súperom

Aj v tomto kole sa martinský Fomat na ihrisku v Príbovciach predstavil v dobrom svetle. Neponechal nič na náhodu a vďaka strelecky disponovanému Schmidtovi, ktorý si zapísal na svoje konto hetrik potvrdil, že to so svojimi postupovými ambíciami myslí celk

om vážne. Na ihrisku súpera bodovalo aj teplické „béčko“, ktoré tak nestratilo kontakt s vedúcim mužstvom tabuľky. Tretie miesto si aj po bezgólovej remíze s Bystričkou udržali Krpeľany. Tlačenica vznikla v strede tabuľky, ale výrazne si polepšilo do minulého kola posledné Dubové, ktoré bodovo dobehlo Kláštor pod Znievom, nad ktorým doma zvíťazilo napriek tomu, že v bráne nastúpilo s útočníkom Petrom Plicom.
Valča B (Príbovce)
– Fomat Martin 1:3 (0:1)
Góly: Mažári, resp. Schmidt 3. V prvom polčase videli diváci vyrovnané stretnutie. Hostia boli technickejší, domáci sa snažili presadiť bojovnosťou. Už v 2. min mal šancu hosťujúci Poruba, ale nepresadil sa. V 15. min práve on bol pri zrode gólovej akcie hostí. Jeho center zužitkoval Schmidt. V 35. min mohol vyrovnať domáci Matúš, ale pálil tesne vedľa. Ten istý hráč v závere polčasu po brejku neprestrelil brankára Turčinu. Po zmene strán pridali v 50. min hostia druhý gól a jeho autorom bol opäť hlavou Schmidt. O tri minúty neskôr vykresal kontaktným gólom domácim iskierku nádeje Mažári. Po góle domáci pritlačili, ale nevyužili svoje šance – najväčšiu mal Romančík, ale jeho strela išla vedľa. Opäť sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a aj tentoraz bol pri tom strelecky disponovaný Schmidt, ktorý prudkou strelou pečatil výsledok. Do konca stretnutia sa už na ňom nič nezmenilo, pretože snaha domácich končila na skúsenostiach súpera, ktorý s prehľadom kontroloval svoje vedenie.
Dubové – Kláštor 5:3 (3:1)

Góly: Kútny 3, Áč, Igor Vereš, resp. Matuška, Vrabec. Dubové nastúpilo kuriózne v bráne s útočníkom P. Plicom. Domáci začali stretnutie tlakom a už v 20. min vyhrávali 3:0. Už v prvom polčase, ktorý sa odohrával prevažne na polovici hostí, dosiahol hetrik Kútny. Hostia sa dostali k slovu až v závere polčasu, keď Matuška znížil na 3:1. Druhý polčas začali domáci opäť tlakom, ktorý ale nepretavili do gólového efektu. Naopak, hosťom sa podarilo znížiť zásluhou Vrabca. Domácich to nevyviedlo z miery a svoju snahu korunovali ďalším gólom, keď Áč opäť zabezpečil domácim dvojgólové vedenie. V druhom polčase sa hralo ako na hojdačke. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 75. min hostia opäť znížili na 4:3, ale domáci opäť odpovedali rýchlym gólom a v 83. min stanovili výsledok stretnutia I. Verešom.

Diviaky – Mošovce 0:0 (0:0)
Domáci nezopakovali výkon z minulého kola zo Žabokriek. V neslanom, nemastnom stretnutí sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Hostia si v prvom polčase vypracovali dve gólové šance, ale domáci iba jedinú. Domácich podržal najmä brankár Hrivnák. V druhom polčase to bolo podobné, lebo obidve mužstvá si vypracovali iba po dvoch šanciach, ale brankári sa nedali prekonať.
Košťany
– Turč. Teplice B 2:3 (2:3)
Góly: Húska, Zigo, Štolc 2, Zigo (vlastný). Domáci začali stretnutie výborne a už v 5. min viedli delovkou Húsku z 25 m. Hostia potom z náhodného protiútoku vyrovnali. Hralo sa vo svižnom tempe a hostia potom využili zaváhanie domácich, keď strelec gólu domácich Zigo, umiestnil pri bránení loptu aj do vlastnej brány. Tretí gól do siete hostí priniesol prienik Endresla. V druhom polčase nechýbalo domácim odhodlanie vyrovnať, ale Marguš nevyužil výhodnú príležitosť. Ich snahu ale zabrzdil rozhodca, ktorý im v 60. min vylúčil Labaša.
Krpeľany – Bystrička 0:0
Úvod stretnutia patril domácim, ale nevytvorili si žiadne vyložené gólové príležitosti. Potom prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa snažili ohroziť bránu domácich strelami z diaľky. Najväčšiu šancu mali hostia v 10. min, keď hlavičku Hanuliaka vyrazil brankár Kráľ. Aj do druhého polčasu nastúpili hostia aktívnejšie, ale od jeho polovice prevzali aktivitu domáci, ktorí boli do konca stretnutia lepším mužstvom. Žiaľ pre nich, šance Badáňa a Kučmu zostali nevyužité.
Kľačany – Sklabiňa 2:2 (0:1)
Góly: G. Maron (pok. kop), Hykl, resp Truchlík a Fučela. Domáci začali stretnutie aktívne, ale vedúci gól strelili v 5. min hostia Truchlíkom. Po góle si domáci vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ale J. Maron, Gorgósz a Nosák ich nepremenili. Loptu dva razy vykopával z prázdnej brány hosťujúci Kovanič. Záver prvého polčasu pokazil hrubý zákrok brankára hostí Buchu na Nováka, ktorý ale rozhodca nepotrestal a domáci hráč opustil ihrisko na nosidlách. Aj druhý polčase začali domáci náporom, ale opäť to boli hostia, ktorí skórovali krásnou strelou Fučelu. Domáci nezložili zbrane a gólmi G. Marona a Hykla si vydreli vyrovnanie. Mohli dokonca aj zvíťaziť, ale J. Maron, Zrník, Ondrík a Hykl svoje šance nepremenili.
Podhradie – Žabokreky 3:1 (2:1)
Góly: Čujko, Kostra, D. Bella, resp. Kalnický. Domáci mali dobrý úvod stretnutia. Už v 6. min po Húšťavovom rohu Čujko hlavičkoval do žrde, od ktorej sa lopta odrazila do bránky. Domáci pokračovali v aktivite a v 15. min si Kostra elegantne spracoval loptu medzi jedenástkou a päťkou, obišiel obrancu a pätičkou prekonal brankára. Hostia hru vyrovnali a v 17. min po štandardnej situácií hlavičkoval do siete pri zadnej žrdi Kalnický. Domáci potom hrali nervózne, kazili prihrávky, ale hostia si žiadnu gólovú šancu nevypracovali. V druhom polčase sa hra pritvrdila a po viacerých ostrých osobných súbojoch museli vystriedať Kostru, tvorcu hry Podhradia. Hostia takmer inzultovali rozhodcu, keď im neuznal gól z ofsajdu. Situáciu upokojil až gól Bellu v 87. min z priameho kopu, ktorým stanovil výsledok na 3:1. Hosťujúci S. Štefanides, ktorý sa pri páde po osobnom súboji zranil, uvidel v 88. min za nešportové správanie sa červenú kartu.