Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
II. TRIEDA

Štiavnička „kradla“ body

Úvodné dve kolá vyšli nad očakávanie nováčikovi z Turč. Štiavničky. Hladké víťazstvo z 1. kola potvrdil ďalšou „krádežou“ bodov tentoraz v M. Čepčíne. Naopak na samom dne sa usadilo Slov. Pravno po prehre s ďalším „nováčikom“ v Priekope.

Tesnými víťazstvami sa prezentovali hráči Lipovca a Turčeka. Blatnica zakopla v Sklenom, keď musela ratovať výsledok v druhom polčase. Nechutné divadlo predviedli fanúšikovia a hráči v Necpaloch. Hlavný rozhodca bol inzultovaný, a tak sa o výsledku rozhodne za zeleným stolom.

Priekopa – S. Pravno 3:2 (2:1)
Góly: Moravčík a Ábel 2, resp. Pauer a Burzík. V Priekope videli diváci slušný zápas. Domáci na začiatku zatlačili súpera, čoho výsledkom bolo vedenie 2:0. Hostia však využili poľavenie domácich na vsietenie kontaktného gólu. Po prestávke domáci zvýšili obrátky a znova viedli dvojgólovým rozdielom. Potom sa opäť uspokojili a po góle hostí na 3:2 sa začali strachovať o výsledok.
Necpaly – Diviaky B (Háj) 1:0 (0:0) – nedohrané
Gól dal Roháčik. V prvom polčase obidve mužstvá trestuhodne pozahadzovali niekoľko šancí. Po výmene strán boli aktívnejší domáci. Hneď v jeho úvode sa ujali vedenia Roháčikovým gólom. Vyrovnaný priebeh zápasu zatienila 63. min. Po hrubom zákroku na domáceho hráča bol vylúčený hráč hostí Dudáš. Vzápätí nastala „strkanica“ do hlavného rozhodcu, ktorý zápas predčasne ukončil.
Sklené – Blatnica 1:1 (1:0)
Góly: Jaroslav Bulík, resp. Popluhár. Zápas začali lepšie hostia a už od úvodu vyvíjali tlak na domácu bránu. Platilo však staré známe nedáš-dostaneš, a tak sa tešili z prvého gólu domáci po góle Bulíka. Druhý polčas pokračoval ako v prvom dejstve. V závere však domáci začali brániť najtesnejší rozdiel. Hostia záverečný tlak napokon predsa len využili a po góle Popluhára sa obe mužstvá rozišli po nerozhodnom výsledku.
Lipovec – Horná Štubňa 2:1 (2:0)
Góly: Páleš a Dibala, resp. Garaj. V dobrom zápase využili domáci prevahu gólmi Páleša a Dibalu v závere prvého polčasu. Hostia sa snažili kontrovať avšak ich snaha zväčša končila na hranici domáceho pokutového územia. V druhom polčase si obaja vypracovali viacero gólových príležitostí, ale len hostia sa dokázali gólovo zaskvieť po samostatnom úniku a peknej krížnej strele Garaja.
Malý Čepčín – Turč. Štiavnička
1:2 (0:1)
Góly: Michal Kmeť, resp. Štípala a Tavel (z pok. kopu). V Malom Čepčíne boli technicky lepší hostia. Na druhej strane domáci bojovali, a tak sa hral na hornom Turci vyrovnaný futbal. Šťastena sa však predsa len priklonila na stranu hostí, ktorí sa ujali vedenia gólom do šatne. V druhom polčase Tavel zvýšil z pokutového kopu. Následne sa do tlaku dostali domáci. V závere však už stihli iba skorigovať nepriaznivý výsledok.
Turček – Kláštor B (Slovany)
2:1 (1:0)
Góly: Gavorník a Marcel Kríž, resp. Škoda. Domáci od začiatku podali bojovný výkon. Na hostí sa dobre pripravili a vytvorili si dostatok gólových príležitostí. Prvý gól padol po prihrávke z pravej strany a delovke z voleja. Lopta sa z nohy Gavorníka, od brvna zatrepotala v bráne hostí. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim, zvýšili vedenie a hostia už iba znižovali.