Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Derby rozhodol Kúdelka

Po minulom kole bolo najviac radosti v Trebostove a vo Valči. Obe turčianske mužstvá boli na čele tabuľky plece pri pleci a dokonca Trebostovčania bez jedinej prehry trónili peletónu štvrtoligistov.

V tomto kole mali hrať v Oščadnici, ale stretnutie sa pre nespôsobilý terén ihriska odkladalo. A tak v akcii boli iba traja turčianski štvrtoligisti. Záujem verejnosti pútal najmä šláger v Turanoch. Tam sa stretli dva celky, ktorým to na jeseň ide slabšie, ako na jar. Beľania majú obmenený káder, a tak dočasný ústup z čelných pozícii sa tak trochu aj očakával. Turany tiež nastupujú oslabené – Rohoň odišiel do Martina a chýba aj zranený Ociepka. No rovnako ani zďaleka nemajú jarnú fazónu. Pravda, súťaž sa iba začala, všetko sa môže v jednom-jedinom zápase obrátiť. Obaja súperi by boli určite najradšej, keby to prišlo po najbližšom zápase. Derby zápasy nemávajú favorita a aj tento zápas bol „otvorený“. Paradoxne, hoci hostia nedali gól, predsa remizovali. Jediným strelcom zápasu bol domáci Kúdelka.
To na Dielci mala byť „iná káva“. Zverenci Miroslava Kovalčíka boli v zápase s posledným mužstvom tabuľky jasným favoritom. Lenže, kto dlhšie sleduje výsledky mužstva zo Stráňav, vie, že proti turčianskym mužstvám sa im celkom darí. Lenže tentoraz Valčania s prehľadom kontrolovali zápas, dali dva góly a aj keď Šavol nepremenil pokutový kop, našťastie, im to neuškodilo.
Ostatné výsledky: Rosina – Kysucký Lieskovec 2:3, Teplička nad Váhom – Dúbrava 1:4, Závažná Poruba – Oravská Jasenica 6:0, Tvrdošín – Kotrčina Lúčka - nehralo sa.
Turany – Belá-Dulice 1:1 (0:1)
Góly: Kúdelka, resp. vlastný (Kúdelka). Zostavy – Turany: Machovič – Raček, Kúdelka, Huťka, P. Meliš, Sajdák, Koscelník (Ďurkovič), M. Meliš, Vaňko, Gregor, Golier (Zrník), Belá-Dulice: Šupej – Ondrla, Siekel, Šulan, Lučanský, Jurovec (Ďanovský), Fazika, Matejčík, Páleš, Delton (Líška), Hulej (Burzík).
Na ťažkom teréne začali obaja opatrne. Do prvej šance zápasu sa dostal hosťujúci Hulej v 10. min. Ušiel obrane domácich a brankár Machovič pádom pod jeho nohy zachránil domácich od pohromy. Potom bola hra vyrovnaná. V 33. min prišiel pre domácich nešťastný moment. Kúdelka dával hlavou „malú domov“, Machovič si na loptu najprv nesiahol, ale potom ju ešte stačil vyraziť, lenže hlavný rozhodca usúdil, že lopta už bola za bránkovou čiarou. Po tomto spornom momente domáci v útoku ožili, vypracovali si viacero šancí, ale skóre sa do polčasu nezmenilo. V 37. min Vaňko vysunul Gregora, ten pálil tesne vedľa. O dve minúty neskôr sa neujala ani strela Huťku, ktorý zakončoval po prihrávke Sajdáka. V poslednej minúte prvého polčasu mohol domácim vylepšiť náladu Koscelník, ale jeho strela len o centimetre minula vinkel brány Šupeja. Po zmene strán sa dlho hralo medzi šestnástkami. Až v 60. min mali domáci veľkú šancu skórovať, ale Zrníkovu strelu Šupej kryl. Domácim hrozilo nebezpečie najmä od aktívneho Deltona. V 80. min jeho prudká strela mierila rovno do vinkla, ale Machovič bravúrne loptu vyrazil na roh. O minútu neskôr udrelo na opačnej strane – Turanci kopali trestný kop z 25 m – k lopte sa postavil Kúdelka a jeho polovysoká strela k tyči znamenala vyrovnanie. V závere domáci tlačili, ale hostia taktickou hrou udržali útočníkov domácich na uzde a vybojovali si zaslúženú remízu.
Valča – Stráňavy 2:0 (1:0)
Góly: Korda 2. Zostava Valče: Burda – Bukovčan, Kalnický, Adamec, Žilla, Kucian, Ráheľ (Cíger), Šavol, Janík (Zelenec), Kello, Korda.
Na ťažkom teréne mali od začiatku územnú prevahu domáci. Už v 3. min po centri Šavola sa do šance dostal Kello, ale minul bránu hostí. V 9. min ten istý hráč po centri Janíka hlavičkoval vedľa. V 15. min bol pri gólovej akcii opäť Kello. Jeho center pretavil do gólovej koncovky Korda. O päť minút neskôr mal brankár hostí robotu s trestným kopom Kuciana. Domáci hrali aktívne a v 26. min po faule na Kordu kopali pokutový kop. Šavol však túto šancu nevyužil na zvýšenie náskoku Valčanov. Po tomto momente hostia herne ožili, vyrovnali hru, ale, rovnako, ako domácim, ani im sa v koncovke nedarilo premeniť niekoľko črtajúcich sa príležitosti na gól. Aj po zmene strán mali územnú prevahu domáci. V 60. min individuálne prenikol Korda, ale jeho strelu brankár vyrazil. O päť minút neskôr dvakrát po sebe pálil Kucian, ale lopta mierila nad. Vzápätí mohol skórovať Kello, ale jeho hlavičku brankár vyrazil. Po ňom sa v šanci ocitol Korda, ale hlavičkoval tesne vedľa. Ten istý hráč ale tri minúty pred koncom definitívne rozhodol o osude zápasu a víťazstve domácich. Jeho strela z otočky znamenala víťaznú definitívu.

1. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  10. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 853

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.