Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Trebostovo zostáva stále neporazené

V minulom kole sa neodohrali v IV. lige dve stretnutia - v Tvrdošíne a Oščadnici. Práve na Kysuciach mali hrať Trebostovčania – jediné mužstvo bez prehry. Cez týždeň plánovali odohrať zverenci trénera Jeťka priateľský zápas v Martine, ale nakoniec to, pr

e rovnaké dôvody, ako boli v Oščadnici, nevyšlo. Trebostovčania si tak mali možnosť odpočinúť a predovšetkým doliečiť zranenia. V zápase s nováčikom z Rosiny boli veľkým favoritom a túto úlohu v nedeľu zvládli, keď zlomili odpor nováčika, ktorý mal najväčšiu šancu hneď v úvode zápasu. Zaujímavý duel dvoch šesťbodových mužstiev sa črtal v Belej. Zverenci trénera Antona Göröga v minulom kole, aj so šťastím, vydolovali bod, čo im mohlo a malo pomôcť zdvihnúť psychiku pred dôležitým domácim zápasom. V ňom Beľania o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase gólom Deltona. Ťažšiu pozíciu mali Turanci na Kysuciach. Domáci sa na nich pozerali z piateho miesta. Navyše v minulom kole bodovali u súpera, kým janigovci doma získali iba bod. Tentoraz si ale Turčania napravili chuť a hoci dohrávali iba desiati, domov si viezli víťazstvo. Valča po minulom kole trónila na čele tabuľky a bola miernym favoritom zápasu na ihrisku nováčika - v Kotrčinej Lúčke. Lenže, podľa slov viacerých hráčov turčianskych mužstiev, ktorí už na malom ihrisku súpera hrali, nikomu tam ruže nepokvitnú. A nekvitli ani vedúcemu celku tabuľky. Domáci, ktorí súťaž dobre začali, neboli ľahkým sústom. Môj dom – môj hrad platilo aj teraz a Valčania si po prehre neudržali vedúcu priečku tabuľky.
Ostatné výsledky: Stráňavy – Oščadnica 3:2, Oravská Jasenica – Tvrdošín 0:2, Dúbrava – Závažná Poruba 2:2.
Kotrčina Lúčka – Valča 3:1 (1:1)
Góly: Pecko (pok kop), Žabka a Berešík, resp. Šavol. Zostava Valče: Burda – Žilla, Adamec, Cíger, Bukovčan, Kalnický, Šavol, Barošinec (Romančík), Kucian, Korda, Kello (Ráheľ).
V úvode mali domáci miernu územnú prevahu, ale hostí nezaskočili. V 15. min mali Valčania príležitosť skórovať, ale Barošinec svoju šancu nevyužil. Po tomto momente sa hra vyrovnala a v 23. min sa strela Šavola obtrela o domáceho hráča a od neho smerovala za chrbát brankára. Z vedenia sa hostia dlho netešili. Rozhodca odpískal problematický pokutový kop, ktorý Pecko premenil. Potom sa dlho hralo medzi šestnástkami a až v závere polčasu mal dobrú príležitosť dať svoj druhý gól v zápase Šavol, ale brankár domácich bol pozorný. Po zmene strán najprv mali šancu hostia, ale Korda z nej nič nevyťažil. O desať minút neskôr, po rohovom kope hlavička domáceho Žabku znamenala vedenie. Domáci z miernej územnej prevahy vyťažili aj tretí gól, keď sa Berešík dobre orientoval v skrumáži. V závere zápasu hostia domácich pritlačili, ale z tlaku nič nevyťažili.
Belá-Dulice – Teplička 1:0 (1:0)
Gól dal Delton. Zostava Belej-Dulíc: Šupej – Ondrľa, Siekel, Matejčík, Lučanský, Ďanovský (Burzík), Fazika, Šulan, Páleš (Mazurák), Hulej (Jurovec), Delton.
Od začiatku zápasu mali miernu územnú prevahu domáci. V 15. min pálil Ďanovský nad a o štyri minúty neskôr mali opäť šancu domáci, ale ju nevyužili. Vzápätí sa ale blysol Delton, ktorý svoj sólový únik zakončil lobom ponad brankára rovno do šibenice brány hostí. Hostia sa osmelili až v 27. min, keď vyslali prvú strelu na bránu domácich. V 32. min mohli Beľania zvýšiť svoje vedenie, ale obrana hostí tesne pred bránkovou čiarou zachránila. V 33. min vypálil Ďanovský, jeho strelu brankár vyrazil, ale Páleš loptu vrátil za jeho chrbát do siete, lenže asistentka rozhodcu nepochopiteľne signalizovala ofsajd. V 56. min vďaka brankárovi Šupejovi hostia nezužitkovali brejkovú situáciu na vyrovnávajúci gól, a potom už boli šance len na kopačkách domácich. V 64. min Ďanovský nevidel v dobrej pozícii stojaceho Deltona a volil strelu, ktorú brankár zneškodnil a v samom závere sa mohol presadiť aj striedajúci Burzík, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil.
Kysucký Lieskovec – Turany 0:1 (0:0)
Gól dal Pavelica. Zostava Turian: Machovič – Raček, Vaňko (M. Meliš, Ďurkovič), Sajdák, Zrník, Gregor, Golier, Kúdelka, P. Meliš, Koscelník.
Už v prvej minúte sa dostával do šance Vaňko, ale namiesto strely volil prihrávku, ktorú zachytila domáca obrana. Potom mohlo udrieť na opačnej strane, ale strely domácich útočníkov išli vedľa Machovičovej brány. V 15. min vnikal do šestnástky Vaňko, bol faulovaný a zranený musel prepustiť miesto M. Melišovi, ale Turanci kopali iba rohový kop. Veľká príležitosť sa hosťom črtala v 30. min. Golier obišiel protihráča, ale jeho center Gregor minul. Ešte pred polčasom mohli dať hostia vedúci gól, lenže domáci obrancovia boli rýchlejší ako útočníci Turian. Po zmene strán domáci pridali, ale ich útoky stroskotávali na pozične veľmi dobre hrajúcom Kúdelkovi. Ten navyše posielal dlhé lopty svojim spoluhráčom, ale tí ich nedokázali spracovávať tak, aby ohrozili bránu Kysučanov. V 72. min rozhodca vylúčil hosťujúceho Koscelníka. Paradoxne tento moment akoby prospel hosťom. O osem minút neskôr Zrník podržal loptu, časovanou prihrávkou vysunul Gregora, ktorého prihrávka našla Pavelicu, a ten zabezpečil Turancom vedenie. V závere zápasu domáci tlačili, ale takticky hrajúci hostia ich udržali na uzde.
Trebostovo – Rosina 3:0 (1:0)
Góly: Kosa 2 (1 pok. kop) a A. Lukášik. Zostava Trebostova: Štrba – Bízik, Chmúrny, Kosa, Ertl (Rusnák), Ruttkay, A. Lukášik, Pečit (Ľ. Lukášik), J. Lukášik, Finta (M. Lukášik), Mackura.
Úvod stretnutia bol „divoký“. Už v 1. min mali po chybe domácej obrany šancu hostia, ich útočník obišiel brankára, ale nastrelil iba brvno a strelu po odrazenej lopte vykopával z prázdnej bránky Bízik. Takmer hneď z protiútoku prišla šanca domácich a skúsený A. Lukášik ju premenil. Vedúci gól domácich akoby úrovni zápasu neprospel. Trebostovčania sa uspokojili, kontrolovali vývoj zápasu, a tak sa väčšinou hralo medzi šestnástkami, bez šance pred jednou alebo druhou bránou. Po zmene strán Trebostovčania pritlačili a v 55. min po ruke v šestnástke premenil Kosa pokutový kop na druhý gól. Ten istý hráč pridal aj tretí gól domácich. To už boli Trebostovčania pánmi na ihrisku a vypracovali si šancu za šancou. Do listiny strelcov sa mohol zapísať aj striedajúci mladý Rusnák, ale obrana hostí sa už nenechala prekvapiť.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.