Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
II. LIGA

Chytali zajaca za chvost

Tepličanom sa nevydaril ďalší domáci zápas. Tentoraz neuspeli so Žiarom nad Hronom, ktorý v priebehu siedmich minút druhého polčasu strelil tri góly. Aqua sa z ťažkého knokautu otriasla až v závere stretnutia, keď dvoma presnými zásahmi už iba korigovala

nepriaznivý stav. Hostia už v prvom polčase vyslali niekoľko varovných signálov, no ako ukázal úvod druhého polčasu, nikto ich nezobral vážne. Domáci mali obrovské problémy s rýchlou a kombinačnou hrou súpera, ktorý si miestami robil čo chcel. Obranná činnosť zverencov trénera Šimčeka niekedy akoby ani neexistovala, brankár Škrobák bol najzamestnanejším mužom na ihrisku. Mladý gólman vyriešil niekoľko ošemetných situácií a viackrát podržal svoje mužstvo. Žiaľ, prvý gól hostí ide na jeho konto, čo Tomáša veľmi mrzelo ešte aj niekoľko minút po stretnutí. „Urobil som fatálnu chybu, ktorá potom položila celé mužstvo,“ sypal si popol na hlavu domáci brankár, ktorý však napriek nešťastnému prvému gólu vytiahol zo svojho repertoáru niekoľko zázračných zázrakov. „To sa vôbec nepočíta, hlúpy gól zmazal všetko, čo sa mi predtým a aj potom vydarilo. Jednoducho, v istom momente som mužstvo nepodržal a to s ním poriadne zamávalo. Musíme sa z takýchto situácii poučiť, nemôžme si už dovoliť prehrávať domáce zápasy,“ dodáva na margo stretnutia 21-ročný Tomáš Škrobák.
Ostatné výsledky 7. kola: Vranov – Stropkov 1:0, Lipt. Mikuláš – Dolný Kubín 1:2, Rakytovce – Žilina B 2:2, Prešov B – Ružomberok B 3:1, Podbrezová B – Spišská Nová Ves 0:0, Sabinov – B. Bystrica B 1:1, Čadca – Lipany 4:1.
V sobotu cestuje Aqua na východ republiky, o 16. h sa predstaví vo Vranove nad Topľou. Turč. Teplice – Žiar nad Hronom 2:3 (0:0)

Góly: 80. Ždimera (pok. kop) a 87. Kravárik, resp. 51. Knap, 55. Karakačanov a 58. Pulič. Zostava Aquy: Škrobák – Ždimera, Kravárik, Kečkéš, Suchomel (74. Mikula), Štancel (64. Schmidt), Letrik, Pravňan, Koleno, Horváth (64. Špirko), Jeťko. Žlté karty: 90. Kozák. Rozhodca: Mriglot. Diváci: 500.
Už v úvode zápasu hostia naznačili, že sú víťazne naladení. V 6. min sa po kolmej prihrávke dostal do šance Páleník, no Škrobák včasným vybehnutím dobre prečítal hru. O päť minút po prečíslení domácej obrany Páleník pohrdol stopercentnou príležitosťou, následne neuspel ani dorážajúci Oravík, ktorý netrafil odkrytú bránu. Domáci odpovedali až v 20. min, keď po Kolenovom autovom vhadzovaní Jeťko v dobrej šanci pálil iba do brankára. V 27. min mohol otvoriť skóre Letrik, no brankár Gramblička aj za pomoci spoluhráča situáciu aj so šťastím vyriešil. V 33. min sa Aqua po faule na Jeťka oprávnene dožadovala pokutového kopu, ale rozhodcova píšťalka ostala nemá. V závere polčasu sa šance striedali na obidvoch stranách, no zakončovatelia mali vychýlenú mušku. Za domácich príležitosti zahodili Horváth a Jeťko, za Žiar neuspeli Puliš a dvakrát Páleník. Po zmene strán mali hostia neuveriteľný nástup. Škrobák síce najprv chytil tri ťažké strely súpera, no v 50. min aj on kapituloval, keď podcenil Knapov pokus z ťažkého uhla a veľkej diaľky. V 55. min Puliš z pravej strany ideálne odcentroval a nikým nekrytý Karakačanov parádnou hlavičkou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu – 0:2. Hostia knokautovali domácich v 58. min, keď po rýchlom brejku peknú kombináciu zblízka zakončil Puliš. Žiar mal potom aj ďalšie príležitosti na zvýšenie náskoku, ale už neskóroval. Skoro sa mu to vypomstilo, lebo domáci v závere aj vďaka striedaniam mohutne finišovali. V 80. min Ždimera s istotou premenil pokutový kop, pričom o šesť minút neskôr sa hlavičkou do šibenice presadil aj Kravárik. Zázrak sa však nekonal, na vyrovnanie už chýbal čas a najmä príležitosť, ktorá už ale neprišla. Hostia podržaním lopty na súervej polovici bezpečne doviedli zápas do víťazného konca, z horného Turca si zaslúžene odviedli tri body.