Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Naplno bodovali iba Beľania

V deviatom kole si to turčianske mužstvá podelili – dve hrali doma a dve na súperových ihriskách. Podľa papierových predpokladov mali mať najťažšiu pozíciu zverenci trénera Göröga a Kovalčíka. Belá síce nastúpila na majstrák na domácom ihrisku, ale za súp

era mala húževnatý Tvrdošín, ktorý bol až do tohto kola tretí. Tvrdošín v minulom kole zvíťazil doma nad Dúbravou, ale celom úspešne si počínali aj Beľania, ktorí od nováčika – zo Závažnej Poruby priviezli bod. Doma si ale Beľania, zaslúžene, nenechali víťazstvo ujsť. Valčania v minulom kole doma zvíťazili nad Oravskou Jasenicou a navyše aj postavenie v tabuľke ich predurčovalo do úlohy mierneho favorita. Lenže v Dúbrave sa nepotvrdili papierové predpoklady a hostia kruto pykali za chyby. Jednoznačným favoritom bolo na domácom ihrisku Trebostovo. Hostilo Tepličku, ktorá bola tretia od konca tabuľky. Kým tá v minulom kole doma iba remizovala, zverenci trénera Jeťka pokračovali vo víťaznom tóne v Turanoch. Nakoniec ale domáci, ktorí sa sťažovali, že rozhodca odpustil hosťom dva pokutové kopy a toleroval im zdržiavanie, museli zachraňovať v závere aspoň bod. Turany cestovali za posledným mužstvom tabuľky do Rosiny. Tá do tohto kola ešte nepoznala ako chutí víťazstvo. A nepozná ho, ani po tomto kole, keď si hostia po bezgólovej remíze odvážali bod.
Ostatné výsledky: Kotrčina Lúčka – Oščadnica 3:1, Oravská Jasenica – Stráňavy 1:0, Kysucký Lieskovec – Závažná Poruba 2:1.
Dúbrava – Valča 5:1 (2:1)
Góly: Mrva 3, Mydliar a Peterec, resp. Kalnický. Zostava Valče: Burda – Žilla, Adamec, Cíger, Bukovčan (Mažári), Kalnický, Šavol, Kucian, Zelenec (Barošinec), Kello, Tomka.
Celý prvý polčas sa niesol v znamení územnej prevahy hostí, ale polčasové resumé vyznelo gólovo paradoxne pre domácich. Už v 10. min mohli hostia skórovať, ale Kello nedočiahol na center Šavola. O minútu neskôr sa už menilo skóre. Valčania nepokryli Mrvu, a ten dal vedúci gól Liptákov. Vzápätí domáci spálili gólovú príležitosť a na opačnej strane sa nepresadil Tomka, keď nezakončil akciu po prihrávke od Šavola. V 29. min si hostia opäť nedali pozor na Mrvu a domáci strelec pridal druhý gól. O tri minúty sa dočkali aj hostia – Kalnický prudkou strelou z rohu šestnástky dal kontaktný gól a vykresal hosťom nádej na obrat. O tú sa pričinil aj Burda, ktorý v 41. min vyrazil strelu domáceho hráča zo značky pokutového kopu, ktorý si rozhodca „vymyslel“. Po zmene strán mohol vyrovnať Šavol, ale jeho strelu chytil brankár. V 60. min uvidel červenú kartu domáci Suchý, ale domáci aj v oslabení pridali Mydliarom tretí gól. V 76. min sa sily na ihrisku vyrovnali, keď predčasne pod sprchy išiel Šavol. Vzápätí domáci Peterec pridal štvrtý gól Dúbravy a výsledok pečatil Mrva.
Belá-Dulice – Tvrdošín 2:0 (1:0)
Góly: Delton 2. Zostava Belej-Dulíc: Šupej – Ondrla, Siekel, Matejčík, Lučanský, Mazurák (Jurovec), Fazika, Šulan, Páleš, Delton, Burzík (Kollárik).
Domáci hrali od začiatku aktívne. Vytvárali si šance, ale koncovka im nevychádzala. V 7. min mal hosťujúci brankár robotu so strelou Siekela z trestného kopu. O štyri minúty neskôr sa do listiny strelcov mohol zapísať Delton, ale jeho strela kolenom zblízka išla tesne ponad bránu hostí. V 31. min mal smolu Páleš, keď jeho strela trafila nohy obrancu hostí. Až v 35. min vážnejšie pohrozili hostia, ale brankár Šupej strelu ich útočníka kryl. Snaha domácich sa v závere polčasu stupňovala a v 39. min po centri Burzíka dal Delton zaslúžený vedúci gól Beľanov. V závere polčasu opäť vystrčili rožky hostia, ale Šupej bol pozorný. Po zmene strán začali hostia ofenzívnejšie v snahe vyrovnať, ale v 62. min sa odhodlal na krásne dlhé sólo Šulan a jeho prihrávku poslal do opustenej brány hostí Delton. V 67. min mohol zvýšiť skóre Páleš, ale jeho strela mierila iba do brankára. V závere sa zaskvel brankár Šupej, ktorý vytlačil gólovú hlavičku nad bránku.
Trebostovo – Teplička 2:2 (1:1)
Góly: A. Lukášik a Ertl resp. Orvan a Krutý. Zostava Trebostova: Štrba – Bízik, Chmúrny, Kosa, Ertl, Ruttkay, A. Lukášik, Pečit, J. Lukášik, M. Lukášik (R. Lukášik), Mackura.
Domácim v zostave chýbali nedoliečení Ľubomír a Richard Lukášikovci, ktorí, sedeli na lavičke náhradníkov. Trebostovčania začali aktívne a už po štvrťhodine hry viedli. Alan Lukášik vnikol do pokutového územia a jeho strela popri brankárovi napla sieť brány hostí. Tí sa zväčša iba bránili, ale v 38. min sa prvý krát dostali do šance a aj ju využili na vyrovnanie, keď zužitkovali zaváhanie domácej obrany a brankára. Predtým mohol hostí knokautovať Alan Lukášik, ale šancu nepremenil. Po zmene strán mali domáci prevahu, hostia sa zamerali na obranu, zakopávali lopty a občas sa vyhrnuli do brejku. Po jednom z nich si domáca obrana nedala pozor a v 65. min prekvapujúco hostia viedli. V závere stretnutia domáci vsadili všetko na jednu kartu, hrali vabank, ale nepremenili viacero šanci, a tak museli byť spokojní aspoň s vyrovnávajúcim gólom Ertla v záverečných minútach zápasu, ktorý zabezpečil Trebostovčanom nielen bod, ale aj to, že aj naďalej zostávajú neporazeným mužstvom.
Rosina – Turany 0:0
Zostava Turian: Machovič – Raček, Kúdelka, Koscelník, Majerík, Sajdák, M. Meliš, Zrník, Golier (Ďurkovič), Kmeť, Gregor (Pavelica).
V prvých minútach mali miernu územnú prevahu hostia. V 14. min ju mohol na vedúci gól zúročiť Gregor, ale domáci brankár mu zmenšil strelecký uhol, takže strelec hostí nepochodil. Potom sa iniciatívy chopili domáci a hostia mohli ďakovať Machovičovi a po ňom Kúdelkovi, že zabránili gólom. Turanci ale podnikali nebezpečné protiútoky, po jednom z nich sa ale ocitol síce v dobrej pozícii, ale aj ofsajdovej pasci Golier. V závere polčasu sa zablýskalo na oboch stranách. Najprv po centri cez šestnástku mali šancu domáci, ale netrafili loptu a potom mal šancu hosťujúci Sajdák, ale namiesto strely volil sťahovačku a následná strela išla vedľa. Po zmene strán mohol poslať hostí do vedenia Gregor, ale netrafil loptu po Zrníkovej prihrávke. Smolu mal aj Kmeť, ktorého strela trafila iba nohy obrancov domácich. V 75. min sa vyznamenal Machovič, ktorý prudkú strelu domáceho hráča vyrazil na roh. V 85. min mohol hosťom víťazstvo zabezpečiť Raček, ale domáci brankár bol proti.

1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.