Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Po prestávke prebudenie

Uplynulý týždeň mala tretia liga voľno. Viaceré mužstvá ho využili na odohranie prípravných stretnutí. Martinčania minulú sobotu boli sparingpartnerom Zvolenčanom, ktorých trénuje ich bývalý tréner Vladimír Ilko.

Tréner rezervy Rimavskej Soboty Ľubomír Páleník nemal k dispozícii kompletný káder, a tak domáci, ktorí boli do tohto kola na druhom mieste tabuľky, vyhrali 2:0. Uprostred týždňa vycestovali Martinčania na Liptov, kde im bolo súperom tretie mužstvo piatej ligy – Bešeňová. Martinčania zvíťazili 6:2. Keďže mužstvo bolo v permanencii, možno tvrdiť, že páleníkovci využili dobre prestávku. Malo sa to prejaviť aj v nedeľňajšom majstrovskom zápase s Makovom, v ktorom boli, aj vzhľadom na postavenie v tabuľke, favoritom. Mužstvo malo aj ďalší dôvod na víťazstvo, lebo tréner Páleník koncom minulého týždňa mal sviatok – oslavoval 59 rokov (k všetkým, ktorí mu blahoželali sa pripája aj naša redakcia). Polovicu zápasu to ale mali domáci nahnuté a až po prestávke rozhodli stretnutie vo svoj prospech.
Ostatné výsledky: Zvolen – Králiky 0:0, Bánová – Fiľakovo 3:2, Kys. N. Mesto – Krásno 2:0, Námestovo – Dolná Strehová 1:1, Liet. Lúčka – Kremnička 2:3, D. Ždaňa – Stará Bystrica 2:2, Lipt. Štiavnica – Bytča 2:2.
Rim. Sobota B (Martin) – Makov 2:1 (0:1)
Góly: Ladňák a Schérer, resp. Barčák. Zostava Martina: Kuciak – Ladňák, Tomáš, Geri, Ižip, Markovič (Klokočík), Rohoň, Koleno, Pčola, Novosedliak (Schérer), Purdek (Murín).
Domáci v zostave s viacerými hráčmi širšieho kádra ligovej Rimavskej Soboty v prvom polčase výkonom sklamali. Hostia v zálohe s Vladimírom Vítekom začali lepšie, boli rýchlejší a technickejší. V prvom polčase mali prevahu, z ktorej si dokázali vypracovať viacero šancí. Najprv zachránil Kuciak po strele Křeneka, ale v 18. min sa už hostia radovali. Najprv síce domáci brankár vyrazil strelu Šusteka, ale na strelu Barčáka bol už krátky. Až v 33. min mal prvú vážnejšiu robotu brankár hostí Krišica. S centrom Markoviča si však poradil. Vzápätí mal robotu domáci brankár, ktorý strelu Šusteka vyrazil na roh. Šancu na vyrovnanie mali domáci v 43. min – Pčola vysunul Purdeka, ktorého strelu ale brankár hostí zneškodnil. O minútu mohli domáci ďakovať Kuciakovi, ktorý zneškodnil šancu Špulicu.
Po zmene strán sa domáci prebrali z letargie. V 46. min po prieniku Schérera a faule na neho kopal trestný kop Rohoň, ale trafil len do múru, vzápätí ale pekná strela Ladňáka z 25 metrov znamenala vyrovnanie. V 65. min zneškodnil Kuciak šancu Konečného a o dve minúty neskôr udrelo na opačnej strane. Po individuálnom prieniku sa strelecky presadil Schérer a zabezpečil domácim víťazstvo. Ten istý hráč mohol pridať aj tretí gól, ale v koncovke trafil iba brankára. (pr)