Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Najväčší úlovok sa mu vyšmykol

Ján Kevický z Turčianskych Teplíc patrí medzi najlepších športových rybárov na Slovensku. Na prelome júla a augusta obsadil štvrté miesto na juniorských majstrovstvách sveta v love rýb udicou, ktoré sa konali v Pardubiciach. Rovnaké umiestnenie dosiahol s

o slovenským tímom aj v súťaži družstiev. Trúfal si aj na prvé miesto, ale preteky mu pokazil reprezentant Španielska. „Plašil mi ryby, za čo dostal žltú kartu,“ poznamenal J. Kevický. Počas druhého dňa pretekov bol mladý Tepličan suverénne najlepší, ale stratu z prvého dňa už nedokázal dohnať. Na se-
niorských majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnili v Maďarsku 3. až 9. septembra, v prvom rade získaval skúsenosti. V prvý deň sa mu darilo viac a v priebežnom poradí bol na 25. mieste, ale druhý deň to bolo horšie a skončil až v šiestej desiatke celkového poradia. Bol najmladším pretekárom slovenského družstva, ktoré obsadilo jedenástu priečku. „V Maďarsku mi v prvý deň plašil ryby nejaký Afričan, ale nie úmyselne,“ smutne konštatoval Ján Kevický.
Lov rýb udicou nie je športom, pri ktorom pretekár iba čaká, kým sa niečo chytí na návnadu. Ráno si každý pretekár vyžrebuje miesto, dostane desaťmetrový úsek, potom má dve hodiny na prípravu. Nakoniec päť minút zakrmuje a tri hodiny sa chytá. V Maďarsku mal Ján Kevický so sebou dvadsať udíc. „ Pri súťažnom love rýb záleží na maličkostiach. Krmivo majú všetci takmer rovnaké a počas pretekov musí byť pretekár veľmi rýchly. Niekedy treba v priebehu troch hodín uloviť až 300 rýb. Rozhoduje ich celková hmotnosť. V Maďarsku to boli väčšinou malé pleskáče,“ vysvetlil nám Ján Kevický. Tento mladý Tepličan, ktorý reprezentuje v prvej lige oddiel Senzas Považská Bystrica, sa už nominoval aj na budúcoročné majstrovstvá sveta v Taliansku. Kedysi lyžoval a hrával basketbal, ale teraz na iné športy nemá čas. A čo jeho najlepší úlovok? Vlani som na pretekoch v Maďarsku chytil 12-kilogramového tolstolobika. Pre prvého pretekára usporiadatelia určili odmenu 30 tisíc korún. „Všetci mi už tlieskali, že som vyhral a ako som dával tolstolobika do sieťky, vyšmykol sa mi a odplával. Prehral som si 30 tisíc korún,“ dodal s úsmevom Ján Kevický.
Tento mladý Tepličan, patrí medzi najúspešnejších športovcov horného Turca, ale najväčšie úspechy naňho ešte iba čakajú. (gg)

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Krádež v dedine prekvapila

Neznámy muž si do svojho auta naložil celkom novú zbernú nádobu na kuchynský odpad.

Neznámy muž ukradol na Bystričke novú smetnú nádobu na kuchynský odpad.

V šesťbodovom súboji Martinčania v piatok zdolali Topoľčany 4:1 a upevnili si tak druhé miesto v tabuľke. Dnes o 18. h hrajú naši v Dubnici.