Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Po pôste si Martinčania zahodovali na Slovane

Piatok: SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 4:2 (1:1,1:0,2:1)

Góly: 17. Gajdoš (Klein, Slaninák), 37. Šechný (Bartečko, Kall), 50. Palovčík (Zlocha, Segľa), 53. Palovčík (Zlocha, Segľa), resp. 14. Hriňa (Podstavek), 58. Dzerins (Mihálik, Vantroba). Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 1650 divákov

Zostavy – SkiPark MHK Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Frank, Šechný, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Zlocha - Gajdoš, Klein, Slaninák - Fábry, Fedor, Bednár

MHC Martin: Lakosil - Polák, Klepáč, I. Ďatelinka, Hriňa, Vantroba, Kolba, Šimka - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Trokan - Markovič, Mahdalík, Tabaček - Mihálik, Džerinš, Polomský.

Nedeľa: Slovan Bratislava - MHC Martin 2:3 (0:0,1:0,1:3)
Góly: 38. Hreus (Hujsa), 43. Kapuš (Kropáč) - 46. Beran (Török, Klepáč), 46. Koložváry (Važan), 50. Koložváry (Hriňa, Važan)
Zostavy- Slovan: Hovi - J. Kováčik, Srdínko, M. Hruška, Sersen, Devečka, Hančák, Bohunický - Lažo, Hreus, Hujsa - Kuľha, Kapuš, Uram - Kropáč, Baček, Ľ. Pištek - Gráčik, O. Rusnák, M. Kokavec.
MHC Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Kolba, S. Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, Mihálik, Markovič - Pokrivčák, P. Tabaček, Trokan.
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Kropáč na 10 min za nešportové správanie, Hujsa 5+DKZ za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, resp. - Ďatelinka 5+DKZ za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, Kolba na 10 min za nešportové správanie,
presilovky 1:2, oslabenia 0:0, 4718 divákov

Utiekli im v oslabení
Martinčania aj v Kežmarku potvrdili, že nie sú vo svojej koži. V úvode stretnutia síce prežili presilovku, ale vzápätí nič nevymysleli pri vlastnej početnej výhode. V 14. min však už boli úspešnejší, keď po kombinácii druhého útoku a prihrávke Podstavka dal vedúci gól hostí strelou od modrej čiary Hriňa. Lenže z vedenia sa zverenci trénera Spišiaka dlho neradovali – už v 17. min domáci Gajdoš vyrovnal. V záverečných minútach tretiny sa Martinčania museli brániť, keď bol na trestnej lavici Beran. Aj toto oslabenie prežili bez ujmy. Druhú tretinu začali hostia aktívne, ale zabrzdilo ich vylúčenie Kolbu. Kežmarčania presilovku nevyužili, naopak po nej pred bránou Klempu pohrozili Beran a po ňom Mihálik, ale skóre sa nemenilo. Šancu nakloniť si misky váh na svoju stranu mali Martinčania v 37. min., pri presilovke ale oslabený Kežmarok zasadil hosťom gólový knokaut. Prečísleniu presilovkovej formácie hostí ale predchádzal faul domáceho hráča na Poláka, ktorý rozhodca prehliadol a brejkovú situáciu pred Lakosilom využil Šechný na vedúci gól domácich. Úvodné minúty záverečnej tretiny sa vyznačovali snahou Martinčanov vyrovnať skóre, ale nedokázali využiť ani početnú presilu pri vylúčení domáceho Bartečka. Slabá efektivita hostí bola v kontraste s domácou koncovkou. Kežmarčania využili rýchle kontry na definitívny obrat vo vývoji stretnutia. Za tri minúty dali dva góly a Turčanom zobrali vietor z plachiet. Katom Martinčanov sa stal Palovčík, ktorého dva góly zobrali hosťom nádej aspoň na predĺženie. Už len kozmetickú úpravu výsledku urobil dve minúty pred koncom v presilovke Dzerinš. Žiaľ nepríjemné zranenie v zápase utrpel obranca Ivan Ďatelinka, ktorého puk nešťastne trafil do tváre a lekári mu museli zašívať rany pod aj nad okom.
Stretnutie víťazného obratu
Stretnutie na ľade Slovana začali Martinčania oslabením o dvoch hráčov, ktoré ale domáci nezužitkovali. S pribúdajúcimi minútami ale ovládli hru hostia. Hrali kombinačne dobre a vypracovali si množstvo šancí. Domácich držal nad vodou brankár Hovi. Do konca prvej tretiny Hovi vychytal Berana, Mihalíka, Hriňu, Töröka a Važana. V úvode druhej tretiny nezužitkoval šancu Markovič a po ňom Dzerinš. Potom prišli dôležité momenty z hľadiska budúceho vývoja stretnutia. V 24. min bol vylúčený Ďatelinka na 5 min a do konca zápasu, za zranenie protihráča hokejkou pri streleckom pokuse a vzápätí išiel na trestnú lavicu aj Klepáč. Hostia sa aj zásluhou Lakosila výborne bránili aj pri predlženej presilovke, keď si na trestnú lavicu prisadol ešte Kolba. O niečo neskôr zasa nevyužili presilovku ani hostia a v 33. min mal obrovskú príležitosť Beran, ale Hovi ho zázračne vychytal. O dve minúty neskôr mal obrovskú šancu Važan, ale netrafil odkrytú časť bránky. Vzápätí bol ten istý hráč vylúčený a tri sekundy pred jeho návratom dal Hreus vedúci gól Slovana, keď domáci na hrane pravidiel vytesnili brankára Lakosila. Hoci po dvoch tretinách bola početnosť streľby 15:28 pre Martinčanov, do kabín išli veselší domáci. Keď v záverečnej tretine domáci dali druhý gól Kapušom, zdalo sa „vymaľované“, lenže hostia bojovali aj naďalej a zaslúžene sa dočkali odmeny. Najprv Beran odklial svoju hokejku kontaktným gólom a o 24 sekúnd po Važanovej strele dorážal Koložváry za chrbát Hoviho. Famóznu martinskú päťminútovku dokonal v presilovke gólovou strelou opäť Koložváry. V hektickom závere Martinčania odolávali nielen v oslabení o vylúčeného Hriňu, ale aj power play Slovana. Ich bojovný výkon sa nakoniec dočkal uznania v podobe víťazstva a bodov po dlhom pôste.
Najbližší program Martinčanov: V utorok na domácom ľade privítajú Skalicu, v piatok hrajú v Nitre a v nedeľu hostia Liptovský Mikuláš. (jk)

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 936

Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.

7 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

10 h
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

12 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.