Na domácich ihriskách plné zisky

Súboj prvého s druhým sa úspešne skončil pre domácich Trebostovčanov, ktorí sa dostali do čela tabuľky.

Súboj prvého s druhým sa úspešne skončil pre domácich Trebostovčanov,
ktorí sa dostali do čela tabuľky.

Svoju sériu bez prehry tak zverenci trénera Jeťka natiahli na desať kôl (čaká ich ešte dohrávka s Oščadnicou). A to v dôležitom zápase s Tvrdošínom dostali šancu viacerí hráči z lavičky. Dvaja z nich dali aj víťazné góly! Konečne bodovali aj Turanci, ktorí si doma napravili reputáciu, v súboji tabuľkových susedov, v ktorom boli favoritmi. Rovnako Valčania nemali ľahkú pozíciu na Kysuciach a každý zisk bodov sa mohol považovať za úspech. Lenže, hoci zverenci trénera Kovalčíka išli do vedenia, po zápase boli spokojnejší šťastnejší domáci. Zverenci trénera Antona Göröga boli v domácom prostredí v zápase so Stráňavami favoritom, hoci tí v minulosti dokazovali, že to na turčianske mužstvá vedia. Tentoraz aj oslabení domáci – bez zranených Siekela a Deltona doviedli zaslúžene zápas do víťazného konca.

Ostatné výsledky: Oravská Jesenica - Oščadnica 1:1, Dúbrava – Kotrčina Lúčka 2:2, Rosina – Závažná Poruba 0:2.

Belá-Dulice – Stráňavy 3:1 (1:1)
Od úvodu mali domáci miernu územnú prevahu, ale v 5. min, ale keď si rozhodca vymyslel proti ním penaltu, zažili šok. Hostia sa príliš ľahko dostali do vedenia a domácim chvíľu trvalo spamätávanie sa. V 15. min sa im ale vydarila gólová akcia, keď po prihrávke Mazuráka nedal Šulan brankárovi šancu. Po tomto góle opäť domáci tlačili. Najväčšiu šancu mal Burzík, ale nastrelil iba brankára a v závere polčase, keď predtým dobre zasiahol brankár Šupej, mohol skórovať Rendek, ale pálil tesne nad. Domácim vyšiel úvod druhého polčasu. Najprv síce Rendek pálil tesne vedľa, ale v 49. min po centri Páleša dal technickou strelou druhý gól Fazika. Potom sa mohol strelecky presadiť aj mladý Burzík, ale neprekonal brankára. Rovnako nepochodil ani Ďanovský. Výsledok pečatil v 89. min Páleš.
 Góly: Šulan, Fazika a Páleš, resp. Machyna (pok. kop). BELÁ-DULICE: Šupej – Ďanovský (Grisník), Ondrla, Matejčík, Lučanský, Mazurák (Jurovec), Fazika, Šulan, Páleš, Rendek, Burzík (Líška).
Kys. Lieskovec – Valča 3:2 (1:1)
V prvom polčase mali viac z hry hostia a v 23. minúte išli zaslúžene do vedenia. Kucian vysunul Barošinca a jeho krížna strela znamenala gól. Práve Kucian mohol v 29. min zvýšiť vedenie hostí, ale keď za dostával do šance – zoči-voči brankárovi, zastavila ho píšťalka rozhodcu, ktorý odpískal jeho údajnú ruku. V 41. min mohol dať svoj druhý gól Barošinec, ale v koncovke nemal šťastie. To sa v závere polčasu priklonilo k domácim. Mihalda po chybe obrany hostí vyrovnal. Po zmene strán začali aktívnejšie Kysučania a v 52. min pridal Mihalda ich druhý gól a v 62. min po rohu dal Brtnický tretí gól domácich, keď predtým sa na opačnej strane neujala strela Žillu. Vzápätí dali hostia kontaktný gól – jeho autorom bol Kello, ale v závere, hoci mali tlak, už nevyužili ani desaťminútovú presilovku po vylúčení domáceho hráča.
 Góly: Mihalda 2 a Brtnický, resp. Barošinec a Kello. VALČA: Burda – Barošinec, Adamec, Cíger, Kalnický, Žilla, Zelenec, Bukovčan, Kucian, Kello, Korda.
Trebostovo – Tvrdošín 2:0 (1:0)
Domáci hrajúci v silne kombinovanej zostave bojovali. V 24. min musel po zranení opustiť ihrisko aj Mackura a v závere polčasu po nešetrnom strete sa zranil aj Chmúrny. Hostia sa ukázali v dobrom svetle, ale domáca obrana im veľa nedovolila. Pri ich dvoch najnebezpešnejších šanciach veľmi dobre zasiahol brankár Štrba. Domáci vyčkávali na svoju príležitosť a tesne pred koncom prvého polčasu najprv J. Fľak hlavičkoval tesne nad bránu a vzápätí po prihrávke Fintu dal vedúci gól domácich. Ani po zmene strán sa Trebostovčania nenechali vylákať na bezhlavé útočenie, čakali na svoju šancu, a tá prišla v 73. min. Finta center do šestnástky dobre trafil a zabezpečil domácim dvojgólové víťazstvo. Hostia mali ešte šťastie pri šanci R. Lukášika, keď vykopávali z prázdnej brány.
 Góly: J. Fľak a Finta. TREBOSTOVO: Štrba – Bízik, Chmúrny, Kosa, J. Fľak (Ľ. Lukášik), Ertl, Mackura (Čapla), Finta, R. Lukášik, M. Lukášik, Pečit.
Turany – Teplička 2:0 (2:0)
Až do prvého gólu sa stretnutie odvíjalo medzi šestnástkami. V 21. min ale domáci udreli – brankár hostí nezachytil loptu a Gregor dal vedúci gól Turancov. Aj pri druhom domácom góle bol ten istý hráč. Jeho prienik na bránu súpera sa skončil nevydarenou strelou, ale lopta sa dostala k Sajdákovi, ktorý ju poslal do siete súpera. V závere polčasu mohol domáce vedenie prikrášliť M. Meliš, ale jeho bomba išla vedľa brány. Po zmene strán domáci kontrolovali vývoj stretnutia, hosťom toho veľa nedovolili a sami si vypracovali šance na zvýšenie svojho vedenia, ale bez úspešnej koncovky. Najbližšie ku gólu mal Sajdák, ktorého bomba len tesne minula vinkel bránky hostí.
 Góly: Gregor a Sajdák. TURANY: Machovič – Koscelník, Kúdelka, Čieško, Huťka, M. Meliš, Sajdák (Ďurkovič), Majerík, Gregor, Pavelica (Golier). (JK)