Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
V. LIGA B

Rýchly gól zabezpečil lídrovi víťazstvo

V šlágri kola oslabená Ďanová porazila tretiu Bešeňovú a naďalej sa vyhrieva na čele piatoligového pelotónu.

V. LIGA B

O víťazstve lídra súťaže rozhodol gól kapitána Mórica z 27. sekundy stretnutia. Domáci podali bojovný výkon, pričom aj v improvizovanej zostave dokázali bodovať naplno. Formu hľadajú Vrútky, ktoré pustili perie s Černovou. Zverenci trénera Kučeru si v závere jesennej časti komplikujú situáciu a od dna tabuľky ich delia len dva body. Liptáci viedli už 3:0, no domáci v početnej výhode dvoma gólmi zdramatizovali záver. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo, hostia aj s veľkou dávkou šťastia víťazstvo ubránili. V Dražkovciach sa po dlhšom čase z troch bodov tešil miestny Družstevník. Stretnutie síce začali lepšie hostia z Nižnej, ale šimkovci sa nenechali vykoľajiť a aktívnou hrou nakoniec prevalcovali svojho súpera. Ešte do polčasu strhli vedenia na svoju stranu a po zmene
strán ďalšími dvoma presnými zásahmi prikrášlili výsledok. Sučiansky Tatran mal v zápase s O. Porubou v druhom polčase viac z hry, no z prevahy vyťažil iba vyrovnávajúci gól, pretože ešte predtým skórovali hostia. Zverenci trénera Makovníka teda tentoraz body stratili a domáce zaváhanie ich posúva do pásma zostupom ohrozených mužstiev.

Vrútky – Černová 2:3 (0:2)
V prvom dejstve podali domáci hráči slabý výkon. Zle kombinovali, navyše robili školácke chyby. V 31. min sa po chybnej rozohrávke dostal do šance Krivoš a bez problémov poslal svoj tím do vedenia. Už o dve minúty pridal ten istý hráč druhý presný zásah a domáci padli na kolená. Po zmene strán hostia udreli po tretí-krát, pričom pod gól Bobeka zo 49. min sa podpísal chybou i brankár Jadroň. V 54. min musel predčasne pod sprchy putovať práve Bobek a Lokomotíva zázračne ožila. Dostala hostí pod tlak, ale stihla len Gregorovi zásahmi skorigovať výsledok. Liptáci nakoniec vyhrali so šťastím, veď až štyrikrát vykopávali loptu z bránkovej čiary.
 Góly: Gregor 2, resp. Krivoš 2 a Bobek. VRÚTKY: Jadroň – Prievara, Gregor, Ondrejka, Bárdy, Zeman (Knapík), Kulich, Rakyta (Botoš), Kmeť, Korbeľ, Mazúr.

Dražkovce – Nižná 4:1 (2:1)
V úvodnom polčase sa hral obojstranne dobrý a rýchly futbal. Mužstvá sa nezamerali len na bránenie a tak diváci videli viacero zaujímavých situácií. V 17. min hostia zahrávali priamy kop a po centrovanej lopte Marčičiaka prekonal hlavou M. Kuboš. Po polhodine hry domáci vyrovnali. Pleško z rohového kopu loptu pekne zatočil a Murčekova hlavička skončila v sieti. V 35. min už zverenci trénera M. Šimka viedli, keď sa nechytateľnou strelou pod brvno zo vzdialenosti 25 m prezentoval Ilgo. Po zmene strán sa hra niesla v jednoznačnej réžií domáceho tímu. V 52. min Vlček síce netrafil odkrytú bránu, no o dvanásť minút neskôr Blahušiak po priamom kope z 20 m prízemnou strelou poistil náskok domácich. Tí v 76. min pridali ešte jeden presný zásah, po faule na T. Záborského nariadenú jedenástku s istotou premenil Čiljak.
 Góly: Murček, Ilgo, Blahušiak a Čiljak (pok. kop), resp. M. Kuboš. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Matuľa (Rusnák), Fekete, Murček, Blahušiak, Pleško, Rapan (Noga), Ilgo, Čiljak (Krasnec), T. Záborský, Vlček.

Ďanová – Bešeňová 1:0 (1:0)
Domáci nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy. Napriek tomu začali nebojácne a už po 27. sekundách sa ujali vedenia. Doboš našiel voľného Mórica, ktorý lišiacky preloboval súperovho brankára. V ďalšom priebehu mali hostia územnú prevahu, ale líder pozorne bránil a nepúšťal Liptákov do šancí. V 26. min zo 40 metrov pálil z priameho kopu Doboš, no jeho jedovatú strelu hosťujúci gólman končekmi prstov vyrazil. Tesne pred odchodom do kabín mohla vyrovnať aj Bešeňová, no M. Dianovský vynikajúcim zákrokom zlikvidoval Baranovu šancu. V druhom polčase sa hralo zväčša me-dzi šestnástkami, líder si bez väčších problémov strážil jednogólový náskok, Ten nakoniec mohol aj zvýšiť, no v 56. min Hyčko trafil žrď. Veľkú príležitosť prikrášliť výsledok mal aj Móric, ale jeho krížna strela zo 71. min minula bránu.
 Gól: Móric. ĎANOVÁ: M. Dianovský – Doboš, Fečko, M. Ďanovský, Volna, Zubáň, A. Ďanovský, Móric, Datko (Páleš), Hyčko, Bucha (Podhradský).

Sučany – O. Poruba 1:1 (1:1)
Tatran začal proti nepríjemnému súperovi bez rešpektu a už v úvodnej minúte z uhla šestnástky pálil do žrde M. Staňo. Aj potom mali domáci prevahu, ale šance Kačáka a Kališa ostali nevyužité. V 27. min udreli hostia. Kondek prihral Upalovi, ktorý potrestal chybu domáceho obrancu. Sučany vyrovnali v 39. min, keď po centri Kačáka skúsený Václavík hruďou usmernil loptu do siete. Po zmene strán mali zverenci trénera Makovníka hru jasne v rukách, no z viacerých príležitosti už neskórovali. Najbližšie ku gólu mal po Kališovej prihrávke Kačák, no jeho strela tesne minula bránu. Strhnúť víťazstvo na stranu domácich mohol aj Václavík, ale jeho hlavička si cestu do brány nenašla.
 Góly: Václavík, resp. Upala. SUČANY: Dianovský – Kondek (Frkáň), Hudec, Prchlík, J. Staňo, Kališ (Kúdelka), Bránik, Václavík, Zelienka, M. Staňo, Kačák.

 Ostatné výsledky: Liptovské Sliače – Trstená 2:2, Žaškov – Lisková 1:0, Palúdzka – Zuberec 3:0.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.