Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
II. LIGA

Ďalšia domáca blamáž

Ani Zmena trénera víťazstvo nepriniesla

Dve tretiny zápasu hrali domáci presilovku. Nevyťažili z nej nič, naopak štyri minúty pred koncom stratili najtesnejšie vedenie.

Prvé dejstvo zápasu na-značovalo, že teplická Aqua sa bude môcť opäť radovať zo zisku troch bodov. Hráči dreli a bojovali, nechýbalo im nasadenie a chuť presadiť sa. Po zmene
strán však boli diváci svedkami neuveriteľného obratu. Hostia bez vylúčeného Levického prevzali taktovku do svojich rúk a v závere stretnutia udreli. Ba dokonca mohli aj vyhrať, no brankár Vavro, ktorý dostal prednosť pred Škrobákom, svoje mužstvo viackrát podržal. Zverenci trénera Kureka v druhom polčase fyzicky odišli, navyše v obrannej činnosti sa dopúšťali školáckych chýb.
„Neviem si to vysvetliť. Dve tretiny stretnutia hráme v početnej výhode a my si s tým nevieme poradiť. Asi sme si mysleli, že sa súper porazí sám. No bez behania, nasadenia a bojovnosti dnes nemáte šancu uspieť,“ hľadá príčiny ďalšej domácej straty nový kapitán mužstva Jozef Letrik. „V prvom polčase sme ešte ako tak zahrali, no po ňom sme z ihriska úplne odišli. Mrzí ma, že niektorí hráči, ktorí dnes dostali šancu, sa novému trénerovi nepredviedli v najlepšom svetle. Ak to takto pôjde ďalej, tak budú musieť nastať iné zmeny, nielen na trénerskom poste,“ udiera klinec po hlavičke skúsený Jozef Letrik, ktorý v piatok oslávil svoje 36. narodeniny.
Po zápase veľmi do reči nebolo ani novému kormidelníkovi teplickej Aquy Petrovi Kurekovi. Napriek tomu nám ochotne odpovedal na naše otázky. „Po polčase sme vyhrával 1:0 a súpera, ktorý dohrával s desiatimi hráčmi, sme mali ďalšími streleckými pokusmi doraziť. Pravda je však taká, že v druhom dejstve sme prakticky ani nevystrelili. Sklamali ma najmä mladí hráči, od ktorých som očakával, že do hry prinesú viac agresivity a tvrdosti. Namiesto toho som videl veľa taktických a individuálnych chýb. Nakoniec aj gól, ktorý sme dostali štyri minúty pred koncom, hovorí za všetko. Lopta preletela celou šestnástkou a nekrytý hráč z päťky bez problémov hlavičkou vyrovnal,“ povzdychol si Peter Kurek. Tomu v zostave citeľne chýbali traja potrestaní hráči. Záložníci Koleno a Štanceľ, ale aj obranca Kravárik. Zvlášť Koleno si od futbalu dlhšie odpočinie, od disciplinárky si za faul po odpískaní „vyslúžil“ stopku na 7 zápasov.
Turč. Teplice
- Podbrezová B 1:1 (1:0)

Domáci začali nádejne a už po 15 sekundách mohli ísť do vedenia. Po prieniku Zboju a následnom centri nabiehajúci Špirko z piatich metrov prekopol odkrytú bránu. V 4. min pohrozili aj hostia. Spoza šestnástky sa do lopty oprel Masár, no Vavro si s jeho prízemnou strelou poradil. V 17. min sa Aqua dočkala. Letrik kolmou prihrávkou vysunul Schmidta, ktorý presne mierenou strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia. O dve minúty Špirko zahrával rohový kop, ale Horváthova hlavička si cestu do brány nenašla. V 22. min sa v dobrej pozícii ocitol aj Letrik, no brankára neprestrelil. Potom mal šancu aj Jeťko, ale hostia jeho teč odvrátili na roh. V 30. min hosťujúci Levický zozadu skopol Zboju a od rozhodcu si vyslúžil červenú kartu. Paradoxne však potom hostia aj s desiatimi hráčmi prevzali iniciatívu a v 32. min musel ďalší nepríjemný pokus Masára riešiť gólman Vavro. Po zmene strán mohol upokojiť nervóznych domácich osamotený Horváth, no zblízka netrafil bránu. Hostia vycítili šancu a na prekvapenie hŕstky domácich fanúšikov prevzali réžiu stretnutia do svojich rúk. V 72. min v šestnástke zaváhal Zboja a striedajúci Giertl mal stopercentnú šancu, ktorú mu vynikajúcim zákrokom zmaril Vavro. Varovanie nepomohlo, domáci sa nepoučili. V 86. min Savič z pravej strany odcentroval a nikým nekrytý Furman hlavičkou v pohode vyrovnal. Ten istý hráč mohol hostí poslať aj do vedenia, no s jeho krížnou strelou si domáci Vavro aj so šťastím poradil.
 Góly: 17. Schmidt, resp. 86. Furman. TURČIANSKE TEPLICE: Vavro – Šibík (61. Lettrich), Pravňan, Ždimera, Suchomel, Zboja (75. Mikula), Schmidt, Letrik, Špirko, Horváth, Jeťko. Žlté karty: 74. Lettrich, resp. 32. Úškrt. Červená karta: 30. Levický. Rozhodca: Korista. Diváci: 150.
 Ostatné výsledky 12. kola: Liptovský Mikuláš – Rakytovce 1:1, Vranov – Prešov B 1:3, Žiar – Sabinov 3:1, Dolný Kubín – Čadca 4:0, Žilina B – Lipany 1:1, S.N. Ves – B. Bystrica B 1:0, Stropkov – Ružomberok B 0:3.

10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 863

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.