Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
V. LIGA B

Chudoba Turčanov, získali iba dva body

V šlágri 12. kola piatej ligy vedúca Ďanová prehrala v Trstenej, ktorá znížila jej náskok na dva body.

Zverenci Pavla Göröga si slabšiu chvíľku vybrali v rozpätí troch minút, keď inkasovali tri góly. Domáci už potom vývoj stretnutia kontrolovali a nedovolili hosťom zvrátiť výsledok. Tí prehrávali v druhom polčase už 4:0, až v závere zápasu črtajúcu sa hrozbu debaklu zjemňoval dvoma presnými zásahmi kanonier Móric. Pred posledným kolom si nováčik drží líderskú pozíciu, no na päty mu okrem Trstenej šliape aj Černová.
Dobré stretnutie odohral na Liptove sučiansky Tatran, ktorý si z Bešeňovej odviezol cenný bod. Favorizovaní domáci sa síce ako prví ujali vedenia, no Kačák ešte v prvom polčase vyrovnal. V druhom dokonca mohol pridať i druhý presný zásah, ale svoju stopercentnú šancu nepremenil. Sučany si napriek dobrému výkonu postavenie v tabuĺke nevylepšili, naďalej sú na jedenástom mieste.
Vrútočania opäť vyšli bodovo naprázdno. V Zuberci mali viac z hry ako domáci, ale v koncovke sa v rozhodujúcich chvíľach nevedeli presadiť. Lokomotíva si vypracovala značné množstvo šancí, ktoré však zahadzovala ako na bežiacom páse. Zverenci trénera Kučeru po prehre spadli na predpo-sledné miesto a od prepadliska ich delí len lepšie skóre.
Domáce prostredie na plný bodový zisk nevyužili ani Dražkovce, ktoré remizovali s Liptovskými Sliačami. Vo vyrovnanej súťaži je každá strata na vlastnom ihrisku nepríjemná, pretože vonku sa potom veľmi ťažko dobieha. V priemernom zápase teda diváci gól nevideli. Určite aj preto, lebo v nadstavenom čase spálil tutovku Rapan. Dražkovce si po dvanástom kole svoju pozíciu v tabuľke mierne pohoršili, klesli zo siedmeho na ôsme miesto.

Bešeňová – Sučany 1:1 (1:1)
Na Liptove sa Tatran vypol k dobrému výkonu. Favorizovaní domáci však začali lepšie a v 19. min sa ujali vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii a následnom centri Drugáč hlavičkou otvoril skóre. Vzapätí mohol vyrovnať M. Staňo, ale jeho pokus tesne minul bránu. V 24. min však už Kačák triafal do čierneho. Šikovne si nabehol do voľného priestoru a presne mierenou strelou povedľa vybiehajúceho brankára rozveselil svojich spoluhráčov. V druhom dejstve mali domáci opticky viac z hry, ale okrem jednej situácie si už väčšiu šancu nevypracovali. Víťazný gól mal na kopačke Kačák, ale tentoraz na domáceho brankára nevyzrel.
 Góly: Drugáč, resp. Kačák. SUČANY: M. Dianovský – Kališ, Schvartz, Remeň, J. Staňo, Zelienka (Švec), Václavík (Frkáň), Bránik, Prchlík, Kačák, M. Staňo.

Dražkovce – Liptovské Sliače 0:0
Po opatrnom úvode mohli ako prví skórovať domáci, keď Pleško priamo z rohu nastrelil tyč. V 33. min pohrozili aj hostia, ale Gejdošova strela si cestu do brány nenašla. V prvom polčase to bolo zo strany obidvoch mužstiev všetko. Hra sa im veľa nedarila, diváci boli svedkami viacerých nepresností. Aj v druhom polčase sa hral iba priemerný futbal. V 70. min mal najbližšie ku gólu opäť Gejdoš, no Marčičiak parádnym zákrokom zlikvidoval jeho sólo. Záver patril domácim, ale rozhodnutie nepriniesol. Šancu najprv nevyužil T. Záborský a v nadstavenom čase ani Rapan.
 DRAŽKOVCE: Marčičiak – Ondrla, Matuľa (Gronka), Fekete, Blahušiak, Pleško, Rapan, Ilgo, Čiljak, T. Záborský, Vlček (Rusnák).

Zuberec – Vrútky 3:1 (2:0)
Na ťažkom teréne začali hostia zle a v 7. min ich zaskočil gól z postavenia mimo hry. Potom sa Lokomotíva prebrala a Kmeť z 20 metrov opečiatkoval brvno. Ďalšiu možnosť na vyrovnanie mal Gregor, no jeho hlavička minula bránu. V 40. min sa pri príležitosti Korbeľa vyznamenal domáci gólman a hostia z následnej akcie druhý raz inkasovali. Rýchly brejk zakončil Šiška. V druhom polčase mali Vrútočania výraznú prevahu, no v koncovke boli bezzubí. V 60. min síce Gregor predsa len znížil, ale Oravčania o desať minút po individuálnej chybe Kmeťa kontrovali, čím opäť získali dvojgólové vedenie. V 75. min mohol hostí do zápasu vrátiť Gregor, ale domáci brankár jeho strelu končekmi prstov vytlačil na žrď.
 Góly: Juráň 2 a Šiška, resp. Gregor. VRÚTKY: Jadroň (Šustek) – Bárdy, Ondrejka, Gregor, Prjevara, Kmeť, Rakyta, Zeman, Kanpík (Lacúch), Mazúr, Korbeľ.

Trstená – Ďanová 4:2 (3:0)
Ešte v sobotu bola na ihrisku 20 cm vrstva snehu, takže trávnik bol nielen šmykľavý, ale aj poriadne premočený. Hralo sa teda opatrne a prevažne medzi šestnástkami. V 28. min sa hosťujúci Zubáň oprel do lopty a domácemu gólmanovi po strele z 20 metrov pomohla žrď. Potom prišli veľké chvíle Oravčanov. V rozpätí troch minút strelili tri góly a prakticky rozhodli o víťazstve. V 35. min sa hlavičkou presadil Bednár, ktorý potom pridal aj druhý presný zásah. Dielo skazy zavŕšil v 38. min strelou z 20 metrov Pazúrik. Po zmene strán domáci svoj náskok poistili, keď v 65. min Krasuľa potrestal chybu brankára. Prehru lídra v závere zápasu po prihrávkach Kováča zmierňoval Móric.
 Góly: Bednár 2, Pazúrik a Krasuľa, resp. Móric 2. ĎANOVÁ: M. Dianovský – Doboš (Zubor), Kováč, M. Ďanovský, Volna, Kubový, Bucha, Zubáň, Datko, Móric, Hyčko (Vanko).

 Ostatné výsledky 12. kola: Nižná – Černová 4:1 (1:1), Lisková – Palúdzka 2:2 (0:0), Oravská Poruba – Žaškov 1:4 (1:3).

1. Ďanová 12 7 2 3 22:16 23
2. Trstená 12 5 6 1 22:15 21
3. Černová 12 6 1 5 27:21 19
4. Žaškov 12 5 3 4 21:22 18
5. Bešeňová 12 5 2 5 27:18 17
6. Nižná 12 5 2 5 21:22 17
7. Palúdzka 12 4 4 4 23:19 16
8. Dražkovce 12 4 4 4 21:18 16