Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Len málo im chýbalo k cennému skalpu

Žilina - Martin 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Martinčania vrátili Žilinčanom požičané aj s úrokmi. V derby zápase predčili domácich pohybom a zaslúžene zvíťazili.

Žilina - Martin 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Do vedenia mohli ísť Martinčania už v 7. min, ale Markovič nepremenil trestné strieľanie. Vzápätí prežili hostia oslabenie a v úvode druhej polovice prvej tretiny udreli. Prudká bomba Hriňu od modrej čiary znamenala vedenie. Žilinčania sa pokúšali vyrovnať, ale v bránke hostí aj v tomto zápase chytal nepriestrelný Lakosil. Druhá tretina sa začala nevyužitými šancami Markoviča a Podstavka, ale v polovici stretnutia po kombinácie tria tretieho útoku pridal Mihálik druhý martinský gól. V záverečnej tretine si úspešnú kombináciu tento útok zopakoval aj s presnou kon-
covkou toho istého strelca. Päť minút pred koncom domáci znížili na rozdiel dvoch gólov, ale pri záverečnej hre bez brankára dal Török po prihrávke Říhu gól do opustenej domácej bránky.
FAKTY O ZÁPASE
 Góly: 55. L. Havel (Kudrna) - 14. Hriňa (Važan, Podstavek), 30. J. Mihálik (Markovič, Džerinš), 44. J. Mihálik (Markovič, Džerinš), 59. Török (L. Říha, M. Beran). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: R. Tvrdoň (Žilina) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff - M. Novák, Mihajlo, 1767 divákov.
 Martin: Lakosil - Polák, Klepáč, Vantroba, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - P. Tabaček, Mahdalík, Trokan.
Trenčín - Martin 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Líder to nemal ľahké. Hostia ho poriadne potrápili a najmä v druhej tretine mali navrch. Lenže šťastena sa naklonila k domácim.

Od prvých minút hrali obe mužstvá atraktívny hokej, ktorý sa musel divákom páčiť. V prvej tretine sa strelecké preteky začali v 6. min, keď Homér strelou od modrej čiary využil presilovku. O šesť minút neskôr rovnako v presilovke vyrovnal Beran, lenže o niekoľko sekúnd neskôr Trochta naklonil misky váh na domácu stranu. Ale len na chvíľu pretože prienik Říhu medzi dvoma obrancami sa skončil parádnou strelou. V druhej tretine hostia herne prevýšili domácich, z množstva šancí, ale využili iba jednu-jedinú. Po Vantrobovej strele puk za chrbát domáceho brankára tečoval Podstavek. Pre ďalší vývoj zápasu bol dôležitý vyrovnávajúci gól Trenčanov pri presilovke o dvoch hráčov v samom závere tretiny a rovnako aj vedúci gól hneď v úvode záverečnej časti hry. Hostia sa usilovali vyrovnať, ale keď sa nadýchli na záverečný nápor Kóňa šťastnou strelou v oslabení definitívne rozhodol.
 Góly: 8. Homer (Křetinský, Kollár), 13. Trochta (S. Saliji, Marek Haščák), 40. Húževka (Pardavý, Homer), 41. Pardavý (Kollár), 58. Kóňa (Pardavý) - 12. Beran (Török, Říha), 14. L. Říha (Beran), 36. Podstavek (Vantroba). Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Partanen (Fín.) - Galamboš, Valach, 4120 divákov.
Martin - SR 20 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)
Mladí reprezentanti nestačili na dobre rozbehnutý martinský hokejový stroj a inkasovali desať gólov, čo je zatiaľ tohtosezónny martinský rekord.

Od prvých minút stretnutia ovládli domáci ľad. Dobre kombinovali, hrali s ľahkosťou a už v 5. min ich za rekordným výsledkom naštartoval Lukáš Říha. Ten v tomto zápase strelecky exceloval, keď zaznamenal tri góly. V polovici zápasu sa do strelec-kej listiny zapísal aj navrátilec Michal Macho, ktorý dal šiesty gól. Po tomto góle hostia menili brankárov, za Hiadlovského prišiel do bránky Hudáček, ale Martinčania ani toho nešetrili a inkasoval štyri góly. Veľmi dob-re sa zapísal aj mladý obranca Dvořák, nielenže si zapísal dve asistencie, ale po jeho strele padol ôsmy gól do siete slovenských hokejových nádejí. V záverečnej tretine si oddýchol aj martinský brankár Lakosil, za ktorého prišiel do brány Dzubina. Divákmi žiadanú desiatku zariadil obranca Klepáč.
Fakty o zápase
 Góly: 5. L. Říha (Török), 9. Podstavek (Koložváry, Važan), 11. Trokan (Dvořák, Mahdalík), 21. L. Říha (Beran, Klepáč), 25. Říha (Važan), 29. Macho (Mahdalík, Dvořák), 34. Važan (Podstavek, Ďatelinka), 56. Dvořák (Török, Řiha), 58. Markovič (Džerinš), 59. Klepáč (Török, Beran) - 12. Ďaloga (Ďuriš, Suja)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov.
 Martin: Lakosil (41. Dzubina) - Polák, Klepáč, Vantroba, Hriňa, Kolba, Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho. (jk)

SERVIS
Ostatné výsledky 18. kola:
Zvolen – Trenčín 2:4, L. Mikuláš – Košice 2:4, Nitra – Kežmarok 3:2, Skalica – Slovan 0:2, Poprad – voľno.
Ostatné výsledky 19. kola:
Skalica – Žilina 3:1, Slovan – Nitra 5:3, Kežmarok – L. Mikuláš 3:4, Košice – Poprad 6:1, Zvolen – voľno.
Ostatné výsledky 20. kola:
Žilina – Trenčín 0:1, Zvolen – Košice 4:2, Poprad – Kežmarok 3:4 - PP, L. Mikuláš – Slovan 2:6 , Nitra – Skalica 4:2.

16. Topoľčany 19 2 1 16 44:89 7

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  2. Magazín SME Ženy už v predaji
  3. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pripravujú sa na nápor pacientov

V ohrození môže byť starostlivosť o hospitalizovaných, ktorí nemajú covid-19.

Lekári v Martine pracujú v plnom nasadení.

Testovanie v Martine nebude podľa abecedy

Počas víkendu od 31. októbra do 1. novembra v Martine prebehne celoplošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid – 19 za účasti 50 odberových tímov.

Ilustračné foto

Zamerali sa na školu

Vymenili aj personál.

Investície do vzdelávania a školy považujú v Jazernici za kľúčové.

V niektorých stretnutiach nemal kto zmeniť tempo hry

Tím Dynama striedal na jeseň lepšie výkony so slabšími. Podľa kormidelníka Zdenka Veselovského mohli jeho zverenci v dvoch či troch zápasoch zabrať viac.

Peter Koleno patrí medzí lídrov diviackeho tímu.