Kláštorčania vyprášili lídra, Fomat ho dobieha

Rezerva teplickej Aquy bez hráčov prvého mužstva zlyhala v Kláštore, kde jej domáci hráči pripravili ťažkú rozlúčku s jeseňou

STRELECKÉ PREBUDENIE NA ZÁVER JESENE
I. TRIEDA

Valča B (Príbovce) – Bystrička 1:4 (1:1)
Góly: Garlík, resp. Paško 2, Hanuliak a Baláž.
Domáci začali nádejne a už po trinástich sekundách sa radovali z vedúceho gólu. Po centri Svitača sa strelou z hranice pokutového kopu blysol Garlík. Autor prvého presného zásahu mohol v 20. min pridať i druhý, no v stopercentnej šanci netrafil odkrytú bránu. Hostia sa postupne prebrali a začali domácim poriadne podkurovať. Ich snaženie vyvrcholilo v 44. min, keď po rohovom kope Blažekovu hlavičku do siete dorazil Paško. Po zmene strán prišiel ďalší dôležitý moment v 55. min. Po hrubej chybe domácej obrany ponúknutú príležitosť využil Hanuliak. V 64. min Slovan zasadil domácim tretí úder. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Baláž a prízemnou strelou, ktorá sa odrazila od žrde do brány, poisťoval náskok hostí. Tí ho nakoniec ešte prikrášlili, lebo v 89. min Paško svojim druhým presným zásahom pečatil konečný výsledok.

Košťany – Krpeľany 1:1 (0:0)

Góly: Marguš, resp. Badáň.
V poslednom jesennom kole sa hral iba priemerný futbal. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami, brankári v prvom polčase prakticky nemali žiadnu prácu. Zaujala len strela domáceho Marguša, ktorý v 14. min pálil do žrde. V druhom dejstve si aktívnou hrou zverenci trénera Bielika vytvorili prevahu, ale šance nedokázali premieňať. Hostia hrozili z brejkov a po jednom z nich sa v 65. min ujali vedenia, keď sa strelecky presadil Badáň. Dlho sa však zo svojho jednogólového náskoku netešili, pretože už o 10. minút po centri Géryho s prehľadom vyrovnal Marguš. Domáci si sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už sa im to aj vďaka dobre brániacim hosťom nepodarilo.

Podhradie – Kľačany
2:0 (1:0)
Góly: Buocik a Húšťa (pok. kop).
Futbal v prvom polčase veľmi nezaujal, hru poznačilo viacero nepresností. Hostia častejšie strieľali, ale ich pokusy neboli nebezpečné. Domáci mali optickú prevahu, ale vypracovali si len jednu príležitosť. Tá však stačila na to, aby sa ujali vedenia. V 45. min Šinal unikol po ľavej strane a svoje sólo zakončil strelou, ktorú brankár hostí vyrazil len pred Buocika. Ten sa ponúknutej šance nezľakol a zblízka dorazil loptu do siete. V druhom dejstve mali domáci hru v rukách, pričom hostia sa spoliehali len na rýchle brejky. V 47. min mohol Fleško zvýšiť náskok svojho mužstva, no jeho nájazd gólman hostí zlikvidoval. Podobnú príležitosť mal aj Šinal, ale pochodil rovnako. V 67. min hostia odzbrojili Kostru od lopty len za cenu faulu a následný pokutový kop premenil Húšťa.

MŠK Fomat Martin
– Žabokreky 8:1 (3:0)
Góly: Kusý 3, Schmidt a Krkoška po 2 a Poruba, resp. Kľučinec.
Domáci mali hneď od prvých minút jasnú prevahu a už v 6. min Kusý strelou z jedenástich metrov otvoril skóre. Aj potom Fomat na ihrisku jasne dominoval, ale svoje šance nepremieňal. V 29. min sa však po rohovom kope hlavou presadil Krkoška a bolo 2:0. O šesť minút sa skóre menilo po tretí raz, svoj druhý presný zásah pridal Kusý. Ten istý hráč si gólové konto vylepšil ešte raz a v 56. min zavŕšil svoj strelecký koncert. Po ďalších pekných kombináciách si na svoje prišiel Poruba a po ňom aj kanonier Schmidt. Hostia svoj čestný úspech dosiahli v 70. min, prízemnou strelou sa presadil Kľučinec. Posledné slovo však patrilo domácim, ktorí sa ďalšími dvoma gólmi rozlúčili s jesennou časťou.

Diviaky – Sklabiňa 4:1 (0:1)
Góly: Weiss 2, Svitáč a Harasník, resp. Bambúšek.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Viac šťastia však mali hostia, ktorých v 35. min rozveselil Bambušek. Po zmene strán mohli ísť Sklabinčania do rozhodujúceho trháku, ale v 60. min Vacha nepremenil pokutový kop. Dynamo vycítilo šancu a odhodlalo sa k veľkému obratu. Ten naštartoval v 73. min Svitač, ktorý vyrovnal. Ďalšie góly pridali domáci v 75. a 84. min, keď nestarnúci Weiss potvrdil svoje kvality. Hostia sa zo šoku nespamätali, navyše v 90. min ešte raz inkasovali. Konečný výsledok prikrášlil Harasník.

Kláštor – Turčianske Teplice B 5:0 (3:0)
Góly: Matuška 3 a Krutek 2.
Domáci sa s jesennou časťou rozlúčili najmä presvedčivým výkonom, čím potešili svojich najvernejších priaznivcov. Kláštorčania prevýšili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a navyše sa presadili aj strelecky. Zápas prakticky rozhodli už v prvom polčase, keď po pekných kombinačných akciách strelili tri góly. O prvý sa postaral Krutek, druhý pridal Matuška a tretí opäť Krutek. Aj po zmene strán domáci excelovali a s lídrom si robili čo chceli. V 63. min hosťom unikol Matuška a zvýšil už na 4:0. Ten istý hráč sa v 80. min blysol ešte raz a svojim tretím presným zásahom ešte zvýraznil nečakaný výprask hostí.

Mošovce – Dubové 0:3 (0:1)
Góly: Musil (pok. kop), Hrivnák a Tencer.
Hostia začali lepšie, čo najlepšie dokumentovala ich prevaha v poli. Pôsobili ucelenejším dojmom, hoci čisté šance si nevypracovali. Strieľali väčšinou z väčších vzdialeností, pričom s ich pokusmi si domáci brankár Hrivnák poradil. Dôležitý moment prišiel v 25. min, keď pokutový kop premenil Musil. Domáci proti rozhodnutiu rozhodcu protestovali tak vehementne, že arbiter predčasne poslal pod sprchy Záborského. Výhodu jedenástky mali aj Mošovčania, ale Ďanovský ju nepremenil. V druhom polčase zverenci trénera Vereša početnú výhodu využili v 55. min, keď Hrivnák poisťoval ich vedenie. Domáci po inkasovanom góle vrhli všetky sily do útoku, ale svoje šance, ktoré si vypracovali, nevyužili. Hostia do otvorenej obrany podnikali rýchle protiútoky a jeden z nich premenil v 70. min Tencer.

1. Turč. Teplice B 13 10 2 1 45:16 32
2. Fomat 13 10 0 3 51:21 30
3. Sklabiňa 13 6 4 3 31:20 22
4. Podhradie 13 6 3 4 27:21 21
5. Krpeľany 13 6 3 4 18:26 21
6. Dubové 13 6 2 5 28:32 20
7. Kľačany 13 5 2 6 23:22 17
8. Bystrička 13 4 5 4 18:20 17