Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Martin - Kežmarok 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Domácim víťazstvom nad šťukou extraligy zavŕšili Martinčania skvelú bilanciu druhej šestiny súťaže.

Stretnutiu, hoci bolo od úvodných minút svižné, chýbal v prvej tretine dramatický náboj. Na oboch stranách bolo dosť nepresnosti. Hoci mali Martinčania od prvých minút jasnú prevahu, kežmarskí hráči využívali každú príležitosť na rýchle brejky. V prvej tretine dominovali obrany nad útokmi, a tak sa diváci tešili z gólov až v druhej tretine. Najprv síce brankár Kučera skvele vychytal Říhu, potom zneškodnil blafák Podstavkovi, ktorý išiel na neho od modrej čiary sám a vzápätí tomu istému hráčovi zlikvidoval dve strely po sebe. Vedúci gól dali domáci keď sa z trestnej lavice vrátil Koložváry a začala sa martinská presilovka. Práve center druhého útoku dorazil Dzerinšovu strelu za Kučerov chrbát. Aj druhý gól dali domáci v presilovke a bol skutočnou hokejovou lahôdkou. Prvý útok rozohral biliardovú akciu na dotyk a Törökova prihrávka Beranovi bola chuťovkou, ktorú kapitán nemohol nepremeniť. Martinčania mali v druhej tretine zreteľnú prevahu a hostia mohli ďakovať len svojmu brankárovi, že neinkasovali viac gólov, lebo svojou nedisciplinovanosťou mu situáciu komplikovali. V záverečnej tretine pridal – opäť v presilovke tretí gól Říha, ktorý trafil z ťažkého uhla. Až potom dali hostia šťastný gól, ktorým vzkriesili nádej, ale tú im zobral definitívne Podstavek a gól Dzerinša vzápätí bol už čerešničkou na torte. Martinčanom už neublížil ani gól Slanináka.
Ladislav Spišiak: „Po prvej tretine sme museli zmeniť systém hry, začali sme súpera viac napádať, viac sme korčuľovali a súper to riešil faulami. Z presiloviek sme vyťažili tri góly. Kežmarčania majú dobré mužstvo, o to viac ma toto víťazstvo potešilo.“
FAKTY O ZÁPASE
 Góly: 24. Koložváry (Džerinš, Markovič), 37. Beran (Török, Říha), 48. Říha (Vantroba, Török), 51. Podstavek (Koložváry), 52. Dzerinš (Mihálik) - 48. P. Segľa (Žemba, M. Palovčík), 58. Slaninák (Slovák). Vylúčení: 4:14 na 2 min, navyše: Petrina, Fedor (obaja Kežmarok) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Brath, 3500 divákov
 MARTIN: Lakosil - Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Dzerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343

Vo Vrútkach stihli otestovať za víkend 2069 ľudí. Štyria z nich mali pozitívny test na covid-19.

Miera pozitivity v meste Martin za víkend je 0,46%. Ide však len o výsledky dočasných (víkendových) odberových miest. Do súhrnu sa ešte započítajú výsledky z mobilných odberových miest a PCR testov.

15 h
Viliam Sokolík sa narodil vo Vrútkach.

Narodil sa vo Vrútkach, dlhé roky pracoval v Matici slovenskej, kde bol vedúcim oddelenia fotodokumentačných zbierok v jej literárnom archíve.

19 h
Mužstvo sa formuje.Náročný program ukáže či ho ešte treba doplniť.

Po doplnení štyrmi novými bekmi získala martinská obrana potrebnú dávku skúseností i zdravej agresivity. Káder môže vedenie klubu posilňovať do 15. februára.