Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Prekvapujúci záťah na plný bodový zisk

Tretia liga si futbalovú jeseň o dva týždne predĺžila. Nielenže mužstvá odohrajú na jeseň aj prvé jarné kolo súťaže, ale tento víkend sa hrali stretnutia odloženého ôsmeho kola, ktoré sa malo hrať 23. septembra.

Tretia liga mala vtedy voľno, pretože jej výber mal reprezentačné povinnosti. Tréner Ľuboš Páleník nie je veľmi nadšený, že sa jeseň naťahuje. „Lepšie by bolo, keby malo mužstvo za sebou zimnú prípravu. Verím, že by hráči podávali lepšie výkony, pravda, za predpokladu, že by ich chodilo na tréningy viac, ako teraz na jeseň. Žiaľ, teraz trénuje iba torzo mužstva – piati, šiesti hráči, a to je na túto súťaž málo. Ak sa to nezmení, neviem či to vôbec má nejaký zmysel,“ povedal nám. Napriek tomu boli pred nedeľou Martinčania obliekajúci dres rezervy Rimavskej Soboty síce na siedmom mieste, ale bodovo rovnako, ako štvrté Kysucké Nové Mesto. V nedeľu to ale nemali jeho zverenci ľahké. Na pôde suseda v tabuľke – Kremničky rozhodne neboli favoritom. Kremnička v minulom kole vyučovala v Starej Bystrici – kde zvíťazila 1:4. Ani Martinčania v minulom kole nepochodili až tak zle, hoci v minulom kole doma iba remízovali s Bánovou. Zisk od prvého mužstva, ktoré ešte neprehralo, sa cenil. Ešte cennejší ale bol nečakaný zisk zverencov trénera Páleníka v Kremničke, kde o svojom víťazstve rozhodli gólmi v prvom polčase.
Kremnička - RS B (Martin) 1:3 (1:3)
Martinčania od prvých minút stretnutia hrali zodpovedne v obrane a spoliehali sa na rýchle brejky. Purdek so Schérerom robili starosti domácej obrane. Už v 10. min stretnutia po individuálnej akcii Schérera, ktorý vyzvŕtal obranu domácich dal vedúci gól hostí strelou takmer do prázdnej bránky Novosedliak. V ďalšom priebehu sa hralo medzi šestnástkami.
Technickejší hostia kontrolovali vývoj stretnutia, ale v 32. min po rohovom kope domácich Tomčík hlavou vyrovnal skóre stretnutia. Potom domáci predsa len v snahe dať druhý gól otvorili obranu a o minútu po vyrovnávajúcom góle pykali. Po akcii Rubinta, ktorý prekabátil obranu domácich sa presadil Markovič, ktorý rovnako ako predtým Novosedliak dával gól do prázdnej bránky. V závere polčasu bolo na ihrisku viac nervozity. Pokojnejší hostia sa dokázali opäť presadiť, keď po individuálnej akcii Markoviča dal svoj druhý gól v stretnutí Novosedliak.
Po zmene strán sa domáci veľmi usilovali zmeniť skóre. Mali územnú prevahu, ale obrana hostí pracovala spoľahlivo. Brankár Kuciak sa nenechal zaskočiť strelami domácich hráčov. V 77. min mohli Martinčania zvýšiť svoj náskok, ale Schérerovu šancu zlikvidoval skúsený domáci brankár Juračka.
 Góly: Tomčík, resp. Novosedliak 2 a Markovič. MARTIN: Kuciak – Murín, Rubint, Tomáš, Ižip, Porubčanský, Novosedliak, Rohoň, Markovič, Schérer, Purdek.
 Ostatné výsledky: Fiľakovo – Liptovská Štiavnica 0:0, Bytča – Dolná Ždaňa 2:2, Stará Bystrica – Lietavská Lúčka 1:1, Makov – Námestovo 3:1, Dolná Strehová – Kysucké Nové Mesto 0:3, Krásno – Zvolen 3:0, Králiky – Bánová 1:3.
1. Bánová 15 10 5 0 39:10 35
2. Zvolen 15 8 3 4 25:14 27
3. D. Ždaňa 15 6 6 3 30:19 24
4. Kys. NM 15 7 2 6 25:14 23
5. R. Sobota B 14 7 2 5 22:19 23
6. Králiky 14 5 5 4 22:21 20
7. Kremnička 15 5 5 5 19:20 20
8. D. Strehová 15 5 5 5 17:18 20