Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
LÍDER ODVRÁTIL ČRTAJÚCE SA VEĽKÉ PREKVAPENIE

NOVÁČIK Z M. ČEPČÍNA STRATIL BODY V ZÁVERE

HOkejbal Líder turčianskej hokejbalovej extraligy – Goldspart Martin odvrátil prekvapenie necelú minútu pred koncom v presilovej hre.

HOkejbal

Nováčik z Malého Čepčína v kvalitnom stretnutí ešte 150 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času viedol 2:1, ale nakoniec odchádzal z ihriska porazený. Favorit nielenže stihol v samom závere vyrovnať, ale aj strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Goldspart sa po vydretom víťazstve naďalej vyhrieva na čele ligového pelotónu, Malý Čepčín klesol na deviatu priečku. Predbehla ho Barakuda, ktorá prekvapujúco zdolala v poslednom čase dobre hrajúci Stars. Partia okolo kapitána Miroslava Šimku stihla v druhej tretine zmazať dvojgólový náskok súpera, ale Barakuda sa v poslednej tretine ešte raz trafila do čierneho a doviedla zápas do víťazného trojbodového konca. V ľadovenskom derby sa po dlhom čase z víťazstva tešila Santa Monica, ktorá v samostatných nájazdoch zdolala obhajcu vlaňajšieho prvenstva – Sokol Vartiak Ľadoveň. Citron opäť nevyhral, tentoraz nestačil na druhú Oceániu. Podhájčania doplatili na úvodnú tretinu, v ktorej trikrát inkasovali, a na nepremenené strelecké príležitosti. Zápas medzi MsP Martin a
Biancou bol na žiadosť posledného celku tabuľky odložený, pričom náhradný termín zatiaľ ešte nie je známy.
V prvoligovom šlágri kola Orly zo Sučian rozdielom triedy porazili K-dvojku z Košút. O ich víťazstve sa rozhodlo prakticky v prvej tretine, ktorú Sučany vyhrali 5:0. Martinský hokejový fanklub síce so Spartakom Lionom dve tretiny držal krok, ale v poslednej časti sa už naplno prejavila kvalita skúsenejšieho súpera, ktorý nedopustil prekvapenie.
Amfiko si naďalej udržiava vedúce postavenie v súťaži, prispela k tomu i povinná výhra nad nováčikom z Belej. Úlohu favorita splnil aj Storm, ktorý bez väčších problémov zdolal Martinské Medvede. Povinné tri body si na svoje konto pripísal aj Medokýš, ktorý nemal veľa práce s Príbovcami.
Turčianska hokejbalová
extraliga
7. kolo: HbC Oceánia – Fest Citron 4:2 (3:0, 0:2, 1:0) - Dudra 2, Samolej a Kľačan, resp. Vrška a Olvecký. HBC Sokol Vartiak Ľadoveň – Santa Monica 4:5 SN (0:0, 0:2, 4:2 - 0:1) - Mi. Jakubský, Klain, Jurošek a Diškanec, resp. Themár 2, Javor a Zetík. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil J. Ďuris. Stars – HBK Barakuda Martin 3:4 (1:3, 2:0, 0:1) - Uher, Hruška a Šimko, resp. M. Greňo 2, Šalaga a Šeruga. Goldspart Martin – HBC Malý Čepčín 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) - Podhorský, Vidlák a Pobeha, resp. Bučkuliak 2. Stretnutie medzi MsP Martin a ŠK Bianca Martin bolo odložené.
liga

7. kolo: HBC K2 Martin - HBK Eagles Prefa Sučany 2:8 (0:5, 2:2, 0:1) - Pevala a Diškanec, resp. Ďaďo a R. Gelačák po 2, Húšťava, M. Vojt a E. Vojt, UBA Martin – Spartak Lion Ľadoveň 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)- Tkáč, Virec a Košík, resp. R. Kralovanský 3, Marko 2, Horák, Ivan a Šarkan, HbK Amfiko – HbK Belá 10:2 (5:0, 3:0, 2:2)- Marinčák 3, Malík 2, Valko, R. Úradníček, Titka, Hinka a Taškár, resp. Albrecht a L. Silvester, HBK Storm – Martinské Medvede 7:2 (3:2, 3:0, 1:0) - Stehlík 4, Maruna 2 a Vidrich, resp. Miroslav Babej a Hoistrič, HBK Píla Príbovce - HBK Medokýš Ľadoveň 3:9 (0:2, 2:3, 1:4) - J. Mičian, L. Ondriaš a J. Ondrľa, resp. M. Šavol a M. Facuna po 3, Gállik, Repka a Kulich.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.