Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL

Tuhý boj o play off

Až v dvoch zápasoch o víťazovi stretnutia rozhodovali samostatné nájazdy. Goldspart v nich porazil Sokol a Santa Monica mestských policajtov.

Líder súťaže v súboji s Ľa-dovčanmi dvakrát prehrával, no nakoniec sa mu predsa len podarilo vyrovnať. Postaral sa o to päť minút pred koncom riadneho hracieho času obranca Papp, ktorý strelou od modrej čiary zužitkoval Stupákovu prihrávku.
V penaltách sa šťastie priklonilo na stranu skúsenejšieho súpera, rozhodujúci samostatný nájazd vo štvrtej sérii premenil mladý Kontrík. Dramatické vyvrcholenie mali možnosť diváci vidieť aj v zápase MsP Martin so Santa Monicou. Domáci sa po vynútenej dvojtýždňovej hernej prestávke dlhšie hľadali, čo v dobrej forme hrajúci hostia využili na získanie jednogólového ná-skoku. Policajti sa však predsa len dostali do tempa a v druhej tretine výsledok otočili. Najtesnejšie vedenie však v poslednej tretine nielenže stratili, dokonca v závere stretnutia museli zmazávať manko svojho súpera. Najväčšiu šancu na víťazstvo v riadnom hracom čase spálil domáci Sálus, jeho sólo zlikvidoval brankár Macko. Na rad potom prišli samostatné nájazdy, v ktorých uspel iba Ľ. Zetík zo Santa Monici. Posledná Bianca bola blízko k prvému víťazstvu, veď po druhej tretine viedla nad Fest Citronom už 4:1. Zverenci trénera Petra Šenšela sa však v poslednej tretine spamätali a gólovým uragánom zvrátili stretnutie vo svoj prospech. Oceánia v súboji s Barakudou mala počas celého zápasu jednoznačnú prevahu. Najväčší odpor zo strany hostí jej kládol brankár Ondruš, ktorý viacerými čarovnými zákrokmi dlho držal svoj tím nad vodou. Nováčik z Malého Čepčína po-tvrdzuje, že nie je v extraligovej spoločnosti iba do počtu. Najnovšie sa o tom presvedčil Stars, ktorý sa musel skloniť pred majstrovstvom svojho protivníka.
V prvej lige sa o najväčšie prekvapenie postarali Martinské Medvede, ktoré po penaltách zdolali favorizované Amfiko. V ostatných zápasoch už favoriti nezakopli. Medokýš podľa očakávania zdolal Belú a Eagles Sučany martinský fanklub. Povinné tri body si na svoje konto pripísal aj Spartak Lion, ktorý poľahky zvládol duel s Príbovcami. Obuvníci zo Stormu sa opäť netešili z víťazstva, tentoraz nestačili na K-dvojku.

Turčianska hokejbalová
extraliga
9. kolo: HBC Sokol Vartiak Ľadoveň – Goldspart Martin 2:3 SN (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1) - Klain 2, resp. Papp 2. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Kontrík. HbK MsP Martin – Santa Monica 4:5 SN (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1) - Babčan 2, Úradníček a Brezniak, resp. Svitač, Čordáš, Učník a Hamza. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Zetík. ŠK
Bianca Martin – Fest Citron 5:7 (1:1, 3:1, 1:5) - Kollár 2, Fedor, Capek a Lenko, resp. Obuch 3, Milan Šimka 2, Višňovec a M. Sumka, HbC Oceánia – HBK Barakuda 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) - Mišík, Kľačan, Dudra a Zrník, Stars – HBC Malý Čepčín 3:5 (1:2, 1:1, 1:2) - Hruška 2 a Taškár, resp. Bučkuliak 2, M. Tábory, Silvester a S. Kmeť.

I. Turčianska hokejbalová liga
9. kolo: HBK Píla Príbovce – Spartak Lion Ľadoveň 1:7 (0:4, 1:2, 0:1) - J. Mičian, resp. Lehotzký 2, R. Gregor, R. Kralovanský, Šarkan, Marko a Ladovič, HbK Belá – HBK Medokýš Ľadoveň 1:9 (0:2, 0:3, 1:4) - Chluda, resp. P. Šavol 5, Lang, Repka, M. Šavol a Facuna, UBA Martin – HBK Eagles Prefa Sučany 1:8 (0:1, 0:3, 1:4) - Hübner, resp. Húšťava 3, Ďaďo 2, Kubala, Kmeť a Kapusta, HbK Amfiko – Martinské Medvede 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)- Hanečák, resp. Valocký. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hoistrič, HBK Storm – HBC K2 Martin 6:9 (3:4, 1:2, 2:3) - M. Urbánek 2, Vereš, Vidrich, Vidlák a Hudec, resp. M. Šavol, Pevala, Hobrľa a Diškanec po 2 a Bukový.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 855

Skríningové plošné testovanie prebehne v najväčšej miere cez víkend.

6 h
Miroslav Chudý.

Novým hlavným trénerom Martina sa stal Miroslav Chudý. Asistentmi budú Ladislav Spišiak a Marek Žila.

12 h
V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.