Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Odkliali poltuctové trenčianske zakliatie

Kežmarok - Martin 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Po piatich zápasoch bez prehry zverencov trénera Spišiaka zastavil ambiciózny nováčik, ktorého v dôležitých chvíľach podržal brankár Klempa.

Kežmarok - Martin 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Kežmarčania vyrukovali na hostí s útočnou taktikou, vypracovali si miernu prevahu a brankár Lakosil mal dosť príležitosti ukázať svoje kvality. Kežmarčania využili jednu z presiloviek na vedúci gól a potom obetavou hrou, najmä za prispenia brankára Klempu, pre martinských strelcov zakliali vlastnú bránu. Hostia s pribúdajúcimi minútami prevzali taktovku hry, ale nedokázali využiť ani stopercentné šance. Domáci sa z tlaku dokázali vymaniť pri vlastných presilovkách, pričom dvakrát mali výhodu o dvoch hráčov, ale bez zmeny na ukazovateli skóre. Martinčania prepásli viacero výborných šanci. Gól z tutoviek nedali Beran, Koložváry, Říha, Podstavek a v samom závere domáci brankár svojím zákrokom urobil nešťastným aj Džerinša. V záverečnej minúte hrali Martinčania bez brankára, ale skúsený Šechný gólom do prázdnej bránky pečatil domáce víťazstvo.
 Góly: 15. Frank (Sadiki, Fedor), 60. Šechný (M. Palovčík). Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Markovič (Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudolf Lauff ml. - M. Grečko, Kalina, 1650 divákov.
MARTIN: Lakosil - Kolba, Klepáč, T. Majeský, Vantroba, I. Ďatelinka, Dvořák, Brcko - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, J. Mihálik, Mahdalík - Pokrivčák.

Martin - Žilina 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Turčania boli od prvých minút pánmi ľadu a Považanov často odsúdili do úlohy štatistov. Až v záverečnej tretine, keď poľavili, hostia len prikrášlili výsledok.

Martinský tlak priniesol už v úvode množstvo šancí, ale gólostroj domáci odštartovali až v 10. min, keď Podstavek vymietol kút žilinskej bránky. Zanedlho sa prvýkrát v drese Martina presadil obranca Majeský. V druhej tretine si domáci zahrali so súperom v niektorých chvíľach doslova „bago“. Rýchlosť zverencov trénera Spišiaka kontrastovala s bezradnosťou hostí. Martinčania po štvrtom góle vyhnali z brány Laca, ale vzápätí aj Ottoson inkasoval piaty gól. Nový muž v Žilinskej bránke vzápätí vychytal šance Trokana, Mihalíka a Klepáča. V záverečnej tretine sa domáci začali trochu ľahkovážne pohrávať a výsledkom boli dva góly hostí, ktorými odvrátili debakel.
 Góly: 10. Podstavek, 15. B. Majeský (Podstavek, Koložváry), 22. Török (Beran, Říha), 24. Džerinš (Markovič, Macho), 36. Török (Říha, Vantroba) - 56. Tvrdoň, 60. Sikorčin (Drábek, Ottosson).
Vylúčení: 14:9 na 2 min, navyše Krajči (Žilina) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Reichert (Nem.) - Tvrdoň, Horínek, 3000 divákov.
MARTIN: Lakosil - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Dvořák - Török, Beran, Říha - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, J. Mihálik, Mahdalík.

Martin - Trenčín 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Šesť zápasov v rade ťahali Martinčania, súbojoch s Trenčínom za kratší koniec. V sobotňajšom televíznom stretnutí si víťazstvom nepriaznivú štatistiku vylepšili.

V dramatickom zápase domáci nevyužili v úvode päť presiloviek. Efektívni hostia ich za to dvakrát potrestali gólmi. Turčania, napriek nepriaznivému vývoju nezložili zbrane a Říha, ktorý urobil chybu pri prvom góle hostí ju v 35. min po strele Klepáča napravil kontaktným gólom. Potom hostia pykali za nedisciplinovanosť a keď mali hráčov na trestnej lavici domáci za jednu minútu dokonali obrat v zápase. V záverečnej tretine odskočili po góle Macha súperovi na rozdiel dvoch gólov, ale desať minút pred koncom Trenčania tretím gólom zdramatizovali zápas. V hektickom závere si už Martinčania nenechali zobrať cenné víťazstvo.
 Góly: 35. Říha (Klepáč, Beran), 37. Trokan (Vantroba, Macho), 38. Klepáč (Říha, Vantroba), 42. Macho(Beran, Klepáč) - 27. Kollár (Nemec), 34. Bobček(Malinský), 51. Nemec (Pardavý, Kollár). Vylúčení: 5:13 na 2 min, navyše: Török - Poljaček, Čacho, Pardavý a Malinský na 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Korba, Gajan, 2800 divákov.
MARTIN: Lakosil - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Dvořák - Török, M. Beran, Říha - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mihálik, Mahdalík. (JK)

SERVIS
33. kolo – predohrávané: Slovan – Zvolen 3:2 sn, Trenčín – Košice 1:3, Nitra – L. Mikuláš 5:2, Skalica – Poprad 4:2.

29. kolo: Kežmarok – Nitra 4:2, L. Mikuláš – Košice 3:4 pp, Slovan – Skalica 5:4 pp, Poprad – SR 20 4:1, Trenčín – Zvolen 1:7.

30. kolo: Poprad – Košice 2:3 sn. Žilina – Skalica 3:4, L. Mikuláš – Kežmarok 3:2 sn, SR 20 – Zvolen 2:7, Nitra – Slovan 1:3.