Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

ROK 2007 DAL

Prvým z troch detí narodených v MFN bol o 3.03 h syn šťastných rodičov zo Žiliny - Tomáško Tabak, po ňom v prvú noc roku 2007 prišli na svet ďalší dvaja chlapci – Marko a Marek.

JANUÁR
 Kým na svahoch v Jasenskej doline a v Snowlande sa prvý deň nového roka lyžovalo, na Martinských holiach bolo iba 15 cm snehu a podmienky na lyžovanie, nevhodné.  Prvé zasadnutie novozvoleného mestského zastupiteľstva vo Vrútkach ukončil 2. januára slávnostný program hostí zo SND v Bratislave.  Víchrica, ktorá sa prehnala Slovenskom, Turiec iba „pošteklila“ a po sebe zanechala iba niekoľko vyvrátených stromov.  Slovenskú národnú knižnicu navštívil minister kultúry Marek Maďarič, z jej fondov obdivoval trezorové ukážky rukopisov a fotografií.  Bývalý majster sveta v enduro - Jaroslav Katriňák, pokoril trať Rely Dakar, keď vo svojej kategórii obsadil 9. miesto.  Na prvom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Martine sa stal viceprimátorom mesta Milan Malík.  Do Turca „zavítala“ chrípka a na viacerých školách museli byť mimoriadne „chrípkové“ prázdniny.  Výhercovia vianočnej súťaže v MY NŽT – Kamila Novysedláková, Pavol Školník a Róbert Hanus si prevzali hodnotné ceny.

Skryť Vypnúť reklamu

FEBRUÁR
Dvaja Martinčania neprežili dopravnú nehodu, ktorá sa stala na ceste pod Partizánskym cintorínom, ďalší dvaja jej účastníci boli ťažko zranení.  Polícia sa na piatich diskotékach v Turci zamerala na predaj a podávanie alkoholu osobám mladším ako 18 rokov – desať percent z kontrolovaných osôb porušilo zákon.  Novým predsedom Združenia miest a obcí Turca sa stal primátor Martina Andrej Hrnčiar.  Celkom 11 100 Sk, ktoré boli výsledkom zbierky organizovanej našou redakciou a MHC Martin pre ťažko choré deti, sme odovzdali prednostovi Kliniky detí a dorastu MFN Petrovi Bánovčinovi.  Martinská radnica odštartovala ojedinelú službu pre občanov v rámci Slovenska – bezplatný internet.  Na Valentínsku kvapku krvi prišlo do MFN 436 darcov krvi.  Martinské výcvikové vojenské školy navštívil veliaci poddôstojník amerických pozemných síl v Európe – I. T. Savus.  V rámci prehlbovania partnerských vzťahov navštívila Turčianske Teplice delegácia z partnerského mesta Holešov.  V Turčianskych Tepli-
ciach otvorili nové wellness SPA.  Róbert Mankovecký získal cenu ministra kultúry za hudbu a dramaturgiu divadelného projektu Štúrovci.  Na Divadelnom námestí minister obrany František Kašický odovzdával vojakom ocenenie za službu v mierových a pozorovateľských misiách.
MAREC
Mesto Vrútky zastavilo územné konanie výstavby projektu lyžiarskeho strediska z lokality Ostredok.  Dvaja lupiči, ktorí lúpežne prepadli stávkovú kanceláriu pri Sokolovni, zanedlho skončili v putách polície.  Ďalšou premiérou divadelnej sezóny bola Čechovova Čajka.  V Turčianskych Tepliciach obnovilo činnosť Spoločenstvo cestovného ruchu horného Turca.  V Prahe sa uskutočnila vernisáž medzinárodného výstavného projektu Slovenskej národnej knižnice v Martine Milan Hodža – štátnik európskeho formátu.  Firma PRO Ski dostala od mesta kladné územné rozhodnutie súvisiace so stavbou kabínkovej lanovky na Martinské hole.  Vydavateľstvo Matice slovenskej v Martine vydalo dlho očakávanú knihu Národný cintorín v Martine s podtitulom Pomníky a osobnosti od Zdenka Ďurišku.  Martinský primátor Andrej Hrnčiar obvinil bývalého primátora Stanislava Bernáta, že v mene mesta podpisoval zmluvy v čase, keď už nebol primátorom mesta – išlo o antidatované zmluvy súvisiace s prácami na rekonštrukcii zimného štadióna.  Za nového náčelníka mestskej polície bol vymenovaný Jozef Ťapaj.  V Martine sa uskutočnil historicky I. európsky kongres Matíc slovanských národov.  Po štyridsiatykrát otvorila svoje brány Slovesná jar.
APRÍL
Vedenie akciovej spoločnosti Turiec zaslalo architektom objektu Millenia list, ktorým ich žiadala o posúdenie možnosti odstránenia tejto stavby, pretože budova ročne vyprodukuje stratu milión korún.  Nemecká firma vyrábajúca ozubené kolesá podpísala zmluvu so spoločnosťou Auto Martin, vďaka ktorej by mala v sučianskej priemyselnej zóne vyrásť ďalšia strojárska fabrika.  Na Zimnom štadióne v Martine odovzdávali výročné ceny Akadémie populárnej hudby Aurel 2006.  Mestské zastupiteľstvo v Martine schválilo úver na dofinancovanie zimného štadióna vo výške 113 miliónov korún a predaj 2 466 akcií (1,3 percenta podielu na základnom imaní) Stredoslovenských žriediel Budiš, ktoré získalo bezodplatným prevodom z Fondu národného majetku v roku 1996.  Martinský knižný grafik Peter Ďurík získal 19. apríla za knihu Veľpieseň dve z ôsmich prestížnych cien Ministerstva kultúry SR v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska.  Pod gestorstvom Slovenskej národnej knižnice v Martine sa 24. až 26. apríla uskutočnil siedmy ročník literárneho festivalu Martinská literárna jar.  Železničná spoločnosť Slovensko dala do prevádzky nový motorový osobný vlak, ktorý jazdí na trase Prievidza – Horná Štubňa – Vrútky.  Slovenský premiér Robert Fico prišiel v predvečer osláv 1. mája na stavanie mája do Vrútok.

Skryť Vypnúť reklamu

MÁJ
Mestské zastupiteľstvo v Turčianskych Tepliciach schválilo čerpanie úveru 8,6 milióna korún na druhú etapu rekonštrukcie pešej zóny.  Krajské centrum Asociácie nepočujúcich Slovenska otvorilo 10. mája počítačovú učebňu pre sluchovo postihnutých.  Slovenský prezident Ivan Gašparovič sa 19. mája v Martine stretol s turčianskymi starostami a primátormi, poslancami martinského mestského zastupiteľstva, predstaviteľmi podnikateľskej sféry a kultúrnych inštitúcií.  Po dvojročných problémoch nadobudlo právoplatnosť územné rozhodnutie na výstavbu kabínkovej lanovky zo Strání na Martinské hole, o ktoré požiadala firma PRO Ski.  Trinásťročný mládenec z Turčianskeho Jasena uvidel 18. mája večer do oranžova svietiaci a jemne vrčiaci okrúhly objekt, ktorý neskôr odborníci označili za guľový blesk.  V doplňovacích voľbách do orgánov samospráv zvolili občania starostov Diakovej, Ležiachova, Ratkova a Záboria.  Na martinskom sídlisku v Košútoch zabila 25. mája 44-ročná žena svojho bývalého manžela.  Dlhoročný spor medzi zvoleným hlavným kontrolórom Martina Petrom Kašubom a mestom sa skončil mimosúdnym vyrovnaním.  Akciová spoločnosť Pro Partners Holding akcionársky vstúpila do spoločnosti Lyžiarske stredisko Martinské hole.  Dvojročná medvedica zišla v Lipovci niekoľkokrát cez deň do centra obce.
JÚN
Dni mesta Martin boli venované 300. výročiu Onódskeho snemu, zábave, hudbe a tancu.  Žabokrečan Jaroslav Katriňák, úspešný slovenský motokrosový reprezentant, získal ako prvý Turčan cenu Žilinského samosprávneho kraja.  Obecné zastupiteľstvo v Sklabinskom Podzámku vypovedalo občianskemu združeniu Donjon nájomnú zmluvu na hrad a ponúklo túto nehnuteľnosť na predaj.  Dni mesta Turčianske Teplice boli od 15. do 17. júna venované hudbe, tancu a stretnutiu rodákov z Rumunska.  Od 21. do 25. júna sa v Martine uskutočnil tretí ročník festivalu slovenských divadiel Dotyky a spojenia, na ktorom diváci uvideli dohromady tridsať predstavení.  V Sučanoch a v Martine sa od 22. do 24. júna uskutočnili Hodžove dni, ktoré boli venované prínosu tohto slávneho sučianskeho rodáka pre slovenskú politiku a prosperitu slovenského vidieka. Vyhlásili na nich aj výsledky literárnej súťaže Hodžova esej.  Turcom sa prehnal 21. júna silný vietor, ktorý v Turčianskoteplickom okrese polámal pri cestách niekoľko stromov a v Martine odtrhol strechu na budove bývalého okresného stavebného podniku.  V Lipovci chytili do nastraženej klietky malú medvedicu, ktorá v uplynulých týždňoch schádzala do obce.  Dvaja mladí muži z horného Turca zinscenovali prepad vrútockej herne.  Slovenský prezident Ivan Gašparovič dekoroval 27. júna v Martine bojovú zástavu 11. mechanizovaného práporu historickým názvom Mechanizovaný prápor Jána Francisciho a v Turčianskych Tepliciach sa stretol s poslancami mestského parlamentu a občanmi.  Dánska obuvnícka firma Ecco spustila posledný júnový víkend v Martine novú výrobnú linku.
JÚL
Výbuch plynu 2. júla zmenil rodinný dom v Záturčí na ruiny. Majiteľ – martinský lekár, ktorý bol v tom čase doma, prežil explóziu s ľahkými zraneniami. Po vyšetrení prípadu 43-ročného majiteľa polícia označila za vinníka.  Britské médiá považovali Chálida Ahmada, ktorý koncom júna vrazil autom naloženým výbušninami do steny terminálu letiska v Glasgowe, za študenta medicíny v Martine. Podľa JLF UK v Martine a neskoršieho vyšetrovania však išlo omyl.  Predstavitelia strojárskych firiem nášho regiónu formulovali 3. júla podmienky rozvoja prípravy mladých ľudí na strojárske profesie.  Vo Valčianskej doline na Snowlande sa 7. júla konal hudobný festival Summerland.  V magickú sobotu 7. 7. sa v troch našich mestách zosobášilo 31 párov.  V Turčianskych Tepliciach sa 7. a 8. júla konal 7. ročník Kováčskych dní.  V Turanoch 9. júla počas silnej búrky podfúklo na miestnom hostinci ťažký prístrešok a odvialo ho o sto metrov ďalej. Pondelňajšia búrka narobila šarapaty aj lesnú kalamitu v okolí Dubového, kde padlo 2 tisíc kubickým metrov dreva.  Vo Vrútkach a v Košťanoch nad Turcom sa počas pracovnej cesty zastavil predseda parlamentu Pavol Paška.  Slovenské liečebné kúpele v Turčianskych Tepliciach otvorili 15. júla Spa & Aquapark. Pásku slávnostne prestrihol potomok cisárskeho rodu Michael von Habsburg-Lothringen.  Teplické kúpele získali 15. júla ako prvé na Slovensku certifikát kvality Európskeho zväzu kúpeľov.  V Necpaloch spustili 19. júla do skúšobnej prevádzky prvú obecnú vodnú elektráreň na Slovensku.  Uprostred júla padali teplotné rekordy.  V uliciach Martina sa 21. júla uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska vo výkone vodiacich psov.  Pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda sa uskutočnil 10. ročník Národného výstupu na Vyšehrad.

Skryť Vypnúť reklamu

AUGUST
Od 1. augusta sa zvýšilo cestovné v prímestskej a hromadnej doprave o 10 percent.  Premiér Robert Fico sa 4. augusta stretol v Martine s vedením Matice slovenskej.  Riaditeľom Správy športových zariadení mesta Martin sa stal Štefan Balošák.  Počas sucha vytopilo ústavy JLF UK v Martine na Sklabinskej ulici.  Poslanci mestského zastupiteľstva odklepli 110-miliónový úver na financovanie investičných akcií mesta.  Víťazmi súťaže NŽT Zatiahneme vám svadbu sa stala Iveta Sigutová a Vladimír Rumpeľ.  Nolčovčania podpísali petíciu za odvolanie Dušana Stana z funkcie starostu.  Dubovčania oslavovali 745 rokov od prvej písomnej zmienky a 95 rokov od vzniku miestneho ochotníckeho divadla.  Starostovia a primátori miest a obcí regiónu protestovali proti rozhodnutiu zakonzervovať stavbu tunela Višňové – Dubná Skala a proti zmene trasy diaľnice v úseku Hričovské Podhradie – Dubná Skala.  Vrútky navštívila splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Anina Botošová.  Znova šantila búrka. Vo Valči 20. augusta udrel blesk do hospodárskej budovy, v Martine padala krytina.  Posledný augustový týždeň sa polícia natrvalo presťahovala do dvoch budov v centre mesta.  Po 74 rokoch demontovali na ZŠ Mudroňovej v Martine poškodené súsošie sochára Fraňa Štefunku.  Tepličania si po 8 mesiacoch zvolili zástupcu primátora – stala sa ňou Marta Máliková.  Na martinskej železničnej stanici sa zastavil vlak s putovnou výstavou o deportácii Židov.  V metropole Turca sa 24. – 25. augusta konali Martinské westernové dni.  28. augusta sa v Martine konal 85. ročník Scénickej žatvy.

SEPTEMBER
Róbert Štanceľ z Hornej Štubne obhájil 1. septembra na majstrovstvách Európy vo vábení jeleňov vo Svätom Antone svoj európsky titul.  Rotary club v Martine odovzdal mestu 3. septembra zrekonštruované dopravné ihrisko na Severe.  4. septembra vyšli naše noviny v novej grafike.  Lyžiarske stredisko Martinské hole, s. r. o., podalo na mesto Martin na Krajský súd v Žiline žalobu proti postupu a rozhodnutiu správneho orgánu v súvislosti s výstavbou kabínkovej lanovky firmou PRO Ski.  Sučianka Aranka Potkanová oslávila 9. septembra 100 rokov.  Pri Turčeku havaroval 10. septembra maďarský kamión s cisternou s tonami dezinfekčnej látky.  Skončila sa výstavba kanalizačnej siete v dolnom Turci, ktorá bola historicky najväčšou stavbou v Turci financovanou z príspevku Kohézneho fondu EÚ. Jej výstavba začala v máji 2005, stála 12,3 milióna eur. Kanalizačná sieť meria 103 kilometrov a spája 8 miest a obcí.  Vo veku 86 rokov zomrel 14. septembra lekár Branislav Geryk, ktorý po vojne exhumoval masové hroby v Turci, jeden zo zakladateľov Klubu priateľov T. G. Masaryka a M. R. Štefánika.  Tlačiareň Neografia získala na Agrokomplexe 2007 v Nitre Zlatý kosák za knižnú publikáciu Klinická veterinárna farmakológia.  Dlhoročný pracovník martinských tlačiarní Ivan Roll vydal ich históriu v spomienkach pod názvom Môj život s Neografiou.  Mesto Martin 21. septembra odštartovalo kultúrnym programom na Divadelnom námestí kandidatúru o titul Európske hlavné mesto kultúry 2013.  Martinské divadlo získalo s hudobným projektom Štúrovci (koncert zrušený) Dosky 2007 za scénickú hudbu.  Jubilejný XXX. ročník martinského jarmoku začal 27. septembra a trval netradične tri dni.  29. septembra si povedali svoje áno víťazi našej „svadobnej“ súťaže Iveta Sigútová a Vladimír Rumpeľ.  Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine oslávilo 140. výročie založenia. V Nolčove sa uskutočnilo referendum, v ktorom občania odvolali Dušana Stana z funkcie starostu.  Mestské zastupiteľstvo v Martine odsúhlasilo predaj areálu bývalých Skladov intendačného materiálu (SIM) v prospech martinskej spoločnosti Pro Motory za cenu 65 miliónov korún.  Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine oslávilo 140. výročie svoju vzniku.  Po osemročnom pôsobení opustil funkciu prednostu obecného úradu v Sučanoch Vladimír Plžik.  Nový slovenský rekord v hromadnom rodinnom stretnutí vytvorili Blizniakovci, keď sa ich v Jasenskej doline zišlo 151.  Za účasti predsedu ŽSK Juraja Blanára otvorili v Turčianskych Tepliciach novú pešiu zónu.
OKTÓBER
Odvolaný nolčovský starosta Dušan Stano podal na prokuratúru podnet a na políciu trestné oznámenie, lebo podľa neho sa verejné hlasovanie a zasadnutie obecného zastupiteľstva pred ním neuskutočnilo v súlade so zákonom.  V Martinskom esprese Antik sa strieľalo. Takmer 60-ročný dôchodca riešil hádku s vedúcim podniku streľbou z revolvera.  Akciová spoločnosť ŽOS Vrútky na medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne predstavila historicky prvý osobný železničný vozeň typu IC/EC, ktorý bol kompletne vyprojektovaný a vyrobený na Slovensku.  Martinská akciová spoločnosť Vývoj získala certifikát aj na plnenie úloh pre NATO.  V priestoroch Transmisie na Mudroňovej ulici v Martine otvorili pracovisko počítačového tomografu (tzv. cétečko), ktoré stálo približne 20 miliónov korún.  Dve ceny za módu si z Prahy priniesol Tepličan Marek Turčan.  V martinskom Kultúrnom centre sa krstila najnovšia kniha Konštantína Horeckého s názvom Nad priepasťou.  V priebehu jedného týždňa zaznamenal Turiec smutný rekord - až päť samovrážd.  Mesto Martin začalo vytvárať podmienky na separovanie odpadu.  Mesto Martin sa na tri dni stalo hlavným európskym mestom pivovarských suvenírov.  Martinčan Filip Lenárth sa v semifinálovom kole rozlúčil so súťažou Slovensko hľadá SuperStar.  Letisko v Tomčanoch ostáva v slepej uličke. Spor medzi Aeroklubom Martin a Slovenským plachtárskym centrom pokračuje súdnymi dohrami.  V Turanoch slávnostne odovzdali do užívania dom s 24 trojizbovými bytmi. Stalo sa tak prvýkrát od roku 1989.  Kľačanci sa petíciou, ktorú podpísalo viac ako 500 obyvateľov, postavili proti výstavbe zverofarmy.  V katastri Hornej Štubne chcela akciová spoločnosť Stredoslovenské kameňolomy Žilina obnoviť ťažbu andezitu, obyvatelia boli proti.  V martinskom Dome odborov sa uskutočnil koncert džezového hudobníka Laca Decziho, ktorý podporuje kandidatúru Martina na získanie titulu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013.  Až na tretí pokus sa Karlovčanom podarilo zvoliť starostku. Stala sa ňou Adriana Malátová. Aj na Sklenom sa do čela obce postavila žena. Novou šéfkou obce sa po zosnulom Jozefovi Kohútkovi stala Emília Izraelová.

NOVEMBER
V Kaľamenovej vypukol ďalší spor. Občania petíciou požadujú vypísať referendum o odvolaní Miloslava Kubíka z funkcie starostu.  Pacientka Mária Ághová z Levíc obvinila prednostu Ortopedicko-traumatologickej kliniky J. Masára z korupcie.  Novým riaditeľom n. o. Matra sa stal Ján Gallo.  Čestné občianstvo mesta Martin tento rok získali manažér v polygrafii Alexander Lilge a výtvarník Viliam Sokolík. Cenu mesta Martin dostali vedecký pracovník, pedagóg a manažér Dušan Katuščák a historička Eva Králiková. Cena primátora mesta Martin bola udelená literárnemu historikovi, spisovateľovi a pedagógovi Augustínovi Maťovčíkovi a strojárskemu manažérovi Milanovi Novotnému.  Novou zástupkyňou náčelníka MsP v Martine sa stala Janka Krchová.  Martinská radnica po petícii občanov vyhlásila boj vandalom a sprejerom.  Zástupcovia mesta Martin na ministerstve kultúry odovzdali prihlášku a príslušnú dokumentáciu súvisiacu s ambíciou Martina uchádzať sa o titul EHMK 2013  Mesto Martin prostredníctvom akciovej spoločnosti Turiec odkúpilo od Martina Garguláka 49-percentný podiel vo firme Lyžiarske stredisko Martinské hole, s. r. o.  Novou riaditeľkou Turčianskeho osvetového strediska sa stala Viera Ritomská.  Detský domov v Necpaloch už po tretíkrát dostal od MPSVR ocenenie, ktoré získavajú najlepšie detské domovy na Slovensku.  Dekan Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine Dušan Mištuna v súčinnosti s vedením MFN odvolal Jozefa Masára z funkcie prednostu Ortopedicko-traumatologickej kliniky MFN.  Martinskí poslanci boli vybavení notebookmi, ktoré radnicu vyšli na približne milión korún.  V MFN otvorili oddelenie ivanzívnej kardiológie.

DECEMBER
Takmer 550 občanov martinskej mestskej časti Sever podpísalo petíciu, ktorou vyjadrujú nesúhlas s výstavbou nového bytového domu, ktorý má vyrásť na jednej z mála zelených plôch na Severe.  Martinskí policajti odhalili páchateľov, ktorí sa podieľali na krádežiach vlámaním do vozidiel. Medzi autičkármi bol aj syn policajta.  Na Martinských holiach sa naplno rozbehla lyžiarska sezóna 2007/2008.  Mesto Martin prostredníctvom akciovej spoločnosti Turiec predalo svoj podiel v Lyžiarskom stredisku Martinské hole firme blízkej akciovej spoločnosti Pro Partners Holding.  Akciová spoločnosť Turiec oznámila, že od nového roka zvýši ceny za parkovacie karty.  V Sučanoch začali občania zbierať podpisy proti zriadeniu detenčného ústavu.  Na zasadnutí Obecného zastupiteľstva v Šútove minister dopravy Ľubomír Vážny a šéf Diaľničnej spoločnosti Igor Choma vysvetľovali občanom problematiku výstavby diaľnice podľa žltého variantu.  Mesto Martin spomedzi 9 kandidátov postúpilo do druhého kola súboja o získanie titulu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013.  Poslanci Mestského zastupiteľstva v Turčianskych Tep-liciach schválili zmluvu so SLK, ktorá súvisí s obnovou mesta a kúpeľného parku.  Cestný obchvat v Hornej Štubni sa dostal do programu prípravy a výstavby diaľnic na roky 2007 – 2010.
(JK, BG, MD A RK)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 387
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 941
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 373
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 12 057
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 210
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 873
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 503
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 347
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 161
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 025
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Mobilné odberové miesto pri Kine Moskva.

Niekde sa objednávalo, niekde si bolo treba vystať rad.

5 h
Ľuboš Thomka (s loptou) stratil na víťaza len osem bodov.

Vo aktuálnej zostave jedenástky TFZ je sedem mien z vlaňajška. Najstarší laureát má 42 rokov a najmladší dvadsaťjeden. Ako sa stalo v poslednom období pravidlom, na zozname dominujú tridsiatnici. Víťaza tohtoročného hodnotenia dal na svoj hlasovací lístok každý klub prvej triedy.

5 h
Ivan Kocan, primár pľúcnej kliniky Univerzitnej nemocnice v Martine.

Novinku z Univerzitnej nemocnice v Martine v pilotnej fáze vyskúšalo sedem pacientov.

9 h
Ilustračná foto.

Prednosta Okresného úradu v Martine Vladimír Polakovič tvrdí, že percento infekčnosti v rámci okresu sa nedá určiť na základe čiastkových výsledkov.

21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

24 h

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

26. jan

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

24 h

Naše obce a mestá sa testovania zhostili na jednotku, hoci na prípravu mali len pár dní.

26. jan

Už ste čítali?