Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Lotéria raz s Martinom a raz bola proti nemu

Žilina - Martin 2:3 sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Stretnutie nečakaných obratov sa nakoniec skončilo víťazstvom favorizovaných Martinčanov, ktorí o dvoch bodoch roz-hodli v samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Spišiaka už v prvej minúte mali výhodu presilovky, ale ju premrhali, rovnako ako aj ďalšie, ktoré nasledovali. Postupne sa ale začali hostia výraznejšie presadzovať a v polovici prvej tretiny mal domáci brankár Laco robotu pri stre-lách Berana, Říhu a Vantrobu. V prostrednej tretine sa dlhšie hralo bez výraznejšej šance, ale v polovici zápasu sa začali misky váh nakláňať na stranu Turčanov. Najprv dal Džerinš prvý martinský gól po prihrávke Markoviča a zanedlho sa pred bránkou domácich dobre orientoval Beran, ktorý zvýšil vedenie hostí. Zdalo sa, že dvojgólový náskok už bude nad sily domácich, ale už v prvej desaťminútovke domáci nečakane vyrovnali. Pri oboch góloch bol v hlavnej úlohe Paroulek. Najprv využil presilovku a o minútu neskôr sa presadil dokonca v oslabení. V záverečnej desaťminútovke hrali obe mužstvá vabank. Mierne navrch mali hostia, ale blýskať sa mohlo na opačnej strane. Najväčším nebezpečenstvom pre Dzubinu boli martinskí odchovanci v službách Žiliny – Važan a Pokrivčák, ale ich šance sa gólmi neskončili, a tak sa stretnutie predlžovalo. Hoci sa v ňom hralo od brány k bráne gól nepadol.
O víťazstve Martinčanov sa rozhodlo v samostatných nájazdoch – Török, Beran a Džerinš boli stopercentní. Na druhej strane proti Dzubinovi uspel iba Krajči.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 44. Paroulek (Krajči, Stantien), 46. Paroulek - 27. Džerinš (Markovič, M. Macho), 29. M. Beran (Török), rozh. sam. nájazd Beran. Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Orolin, Horínek, 1880 divákov.
 MARTIN: Dzubina - Vantroba, Kolba, Zajac, Hriňa, I. Ďatelinka, Dvořák - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár. Trenčín - Martin 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Súboj o druhú priečku tabuľky vyhrali šťastnejší Trenčania, ktorí sa v záverečnej tretine ubránili tlaku hostí a o zisku dvoch bodov rozhodli v samostatných nájazdoch.

Mužstvá z čela tabuľky ponúkli divákom hokejovú kvalitu. Domáci už v úvode zápasu mali šancu hrať presilovku o dvoch hráčov, ale pružná obrana hostí s brankárom Dzubinom odolali trenčianskemu náporu. Keď už boli na ľade štyria Martinčania, predsa sa usmialo šťastie na „vojakov“ - Fatykovo nahodenie puku na bránu hostí prešlo cez spleť hráčov a skončilo v sieti. Ani nie o tri minúty neskôr potiahol martinskú akciu po ľavom krídle Říha, prihral Beranovi, ktorý strelou z prvej nedal šancu Hálovi. Aj v druhej tretine sa hralo útočne - systémom od brány k bráne. Útoky sa rýchlo striedali, hráči sa dostávali k streľbe, ale brankári boli pozorní. V úvode druhej tretiny sa mohli hostia ujať vedenia, ale Říhov nájazd zlikvidoval Hála. Zanedlho sa šťastie plným priehrštím priklonilo k domácim. Pri vylúčení Zajaca domáci Kollár spoza martinskej bránky nahadzoval puk do bránkoviska a ten od nohy Hriňu skončil za chrbtom Dzubinu.
V záverečnej tretine prevzali taktovku hry hostia – búšili do domácej obrany, ale zaslúženého vyrovnávajúceho gólu sa dočkali až v 51. min. Zariadil ho po akcii tretieho útoku Markovič. Potom mali domáci pri veľkých príležitostiach Berana, Koložváryho a Markoviča šance strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nakoniec sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Trenčania boli v siedmom nájazde úspešnejší a šťastnejší, a tak bitku o druhú priečku šťastne vyhrali. V početnosti striel boli úspešnejší hostia v pomere 30:35, keď v záverečnej tretine vyslali na domácu bránu až 19 striel.
 Góly: 10. Fatyka (Trochta), 26. Kollár (V. Nemec), rozhodujúci nájazd Pardavý - 12. Beran (Říha), 51. Markovič (Macho, Džerinš). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, P. Jonák - Valach, Brath, 4930
divákov.
 MARTIN: Dzubina - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, Zajac, I. Ďatelinka, Dvořák - Török, Beran, Říha - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár. (JK)

SERVIS
Ostatné výsledky - 40. kolo: Zvolen – Trenčín 3:1, Nitra – Kežmarok 4:3 sn, Košice - Lipt. Mikuláš 5:2, Skalica – Slovan 2:4, 41. kolo: Skalica – Žilina 1:4, Kežmarok – L. Mikuláš 3:4 pp, Košice – Poprad 3:2 pp, 42. kolo: Žilina – Trenčín 2:6, Zvolen – Košice 7:4, Poprad – Kežmarok 4:3, Nitra – Skalica 4:3 sn.