Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Lotéria raz s Martinom a raz bola proti nemu

Žilina - Martin 2:3 sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Stretnutie nečakaných obratov sa nakoniec skončilo víťazstvom favorizovaných Martinčanov, ktorí o dvoch bodoch roz-hodli v samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Spišiaka už v prvej minúte mali výhodu presilovky, ale ju premrhali, rovnako ako aj ďalšie, ktoré nasledovali. Postupne sa ale začali hostia výraznejšie presadzovať a v polovici prvej tretiny mal domáci brankár Laco robotu pri stre-lách Berana, Říhu a Vantrobu. V prostrednej tretine sa dlhšie hralo bez výraznejšej šance, ale v polovici zápasu sa začali misky váh nakláňať na stranu Turčanov. Najprv dal Džerinš prvý martinský gól po prihrávke Markoviča a zanedlho sa pred bránkou domácich dobre orientoval Beran, ktorý zvýšil vedenie hostí. Zdalo sa, že dvojgólový náskok už bude nad sily domácich, ale už v prvej desaťminútovke domáci nečakane vyrovnali. Pri oboch góloch bol v hlavnej úlohe Paroulek. Najprv využil presilovku a o minútu neskôr sa presadil dokonca v oslabení. V záverečnej desaťminútovke hrali obe mužstvá vabank. Mierne navrch mali hostia, ale blýskať sa mohlo na opačnej strane. Najväčším nebezpečenstvom pre Dzubinu boli martinskí odchovanci v službách Žiliny – Važan a Pokrivčák, ale ich šance sa gólmi neskončili, a tak sa stretnutie predlžovalo. Hoci sa v ňom hralo od brány k bráne gól nepadol.
O víťazstve Martinčanov sa rozhodlo v samostatných nájazdoch – Török, Beran a Džerinš boli stopercentní. Na druhej strane proti Dzubinovi uspel iba Krajči.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 44. Paroulek (Krajči, Stantien), 46. Paroulek - 27. Džerinš (Markovič, M. Macho), 29. M. Beran (Török), rozh. sam. nájazd Beran. Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Orolin, Horínek, 1880 divákov.
 MARTIN: Dzubina - Vantroba, Kolba, Zajac, Hriňa, I. Ďatelinka, Dvořák - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár. Trenčín - Martin 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Súboj o druhú priečku tabuľky vyhrali šťastnejší Trenčania, ktorí sa v záverečnej tretine ubránili tlaku hostí a o zisku dvoch bodov rozhodli v samostatných nájazdoch.

Mužstvá z čela tabuľky ponúkli divákom hokejovú kvalitu. Domáci už v úvode zápasu mali šancu hrať presilovku o dvoch hráčov, ale pružná obrana hostí s brankárom Dzubinom odolali trenčianskemu náporu. Keď už boli na ľade štyria Martinčania, predsa sa usmialo šťastie na „vojakov“ - Fatykovo nahodenie puku na bránu hostí prešlo cez spleť hráčov a skončilo v sieti. Ani nie o tri minúty neskôr potiahol martinskú akciu po ľavom krídle Říha, prihral Beranovi, ktorý strelou z prvej nedal šancu Hálovi. Aj v druhej tretine sa hralo útočne - systémom od brány k bráne. Útoky sa rýchlo striedali, hráči sa dostávali k streľbe, ale brankári boli pozorní. V úvode druhej tretiny sa mohli hostia ujať vedenia, ale Říhov nájazd zlikvidoval Hála. Zanedlho sa šťastie plným priehrštím priklonilo k domácim. Pri vylúčení Zajaca domáci Kollár spoza martinskej bránky nahadzoval puk do bránkoviska a ten od nohy Hriňu skončil za chrbtom Dzubinu.
V záverečnej tretine prevzali taktovku hry hostia – búšili do domácej obrany, ale zaslúženého vyrovnávajúceho gólu sa dočkali až v 51. min. Zariadil ho po akcii tretieho útoku Markovič. Potom mali domáci pri veľkých príležitostiach Berana, Koložváryho a Markoviča šance strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nakoniec sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Trenčania boli v siedmom nájazde úspešnejší a šťastnejší, a tak bitku o druhú priečku šťastne vyhrali. V početnosti striel boli úspešnejší hostia v pomere 30:35, keď v záverečnej tretine vyslali na domácu bránu až 19 striel.
 Góly: 10. Fatyka (Trochta), 26. Kollár (V. Nemec), rozhodujúci nájazd Pardavý - 12. Beran (Říha), 51. Markovič (Macho, Džerinš). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, P. Jonák - Valach, Brath, 4930
divákov.
 MARTIN: Dzubina - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, Zajac, I. Ďatelinka, Dvořák - Török, Beran, Říha - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár. (JK)

SERVIS
Ostatné výsledky - 40. kolo: Zvolen – Trenčín 3:1, Nitra – Kežmarok 4:3 sn, Košice - Lipt. Mikuláš 5:2, Skalica – Slovan 2:4, 41. kolo: Skalica – Žilina 1:4, Kežmarok – L. Mikuláš 3:4 pp, Košice – Poprad 3:2 pp, 42. kolo: Žilina – Trenčín 2:6, Zvolen – Košice 7:4, Poprad – Kežmarok 4:3, Nitra – Skalica 4:3 sn.

2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  8. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.