HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Košice - Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Do finišu korčuľovali
už z tretej pozície

Ani v treťom zápase v Košiciach zverenci trénera Spišiaka nebodovali. Herne síce nesklamali, ale v efektivite za domácimi zaostali.

Úvodné minúty patrili Mar-tinčanom. Ofenzívnym hokejom zaskočili domácich a preverili ostražitosť brankára Lipovského. Ten si poradil so strelami Hriňu a Ďatelinku a zneškodnil aj šancu Koložváryho. Domácich postavil na nohy šťastný gól, ktorý dali hneď z prvej stre-
ly na Dzubinu. Vzápätí nepremenil šancu Török. V úvode druhej tretiny zasadili domáci Martinčanom druhý úder. Bartoš vymietol pravý kút Dzubinovej brány. Keď sa Džerinšovi nepodarilo dať kontaktný gól a strela Vantrobu skončila na žŕdke brány Košíc, zdalo sa, že sa šťastie od Turčanov nadobro odvrátilo. Až v závere zápasu – v 54 min, aktívny Markovič zužitkoval prihrávku Macha na kontaktný gól, lenže martinská eufória trvala iba 18. sekúnd. Kmiť dorážkou definitívne zabezpečil body pre domácich.
FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 6. Miklík (M. Bartánus), 21. P. Bartoš (Špilár, Faith), 54. Kmiť (Weissmann, Rudolf Huna) - 54. Markovič (Macho). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Kledrowetz (Košice) na 10 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Orolin, Gašparík, 5662 divákov.
MARTIN: Dzubina - Kolba, Vantroba, Hriňa, B. Majeský, Zajac, I. Ďatelinka, Dvořák - Říha, Beran, Török - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár.

Martin - Kežmarok 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Okrem úvodných minút nenechali Martinčania nikoho na pochybách, že svoju úlohu favorita s bravúrou splnia.

Na cestu za víťazstvom ich naštartoval gól Ďatelinku v presilovke o dvoch hráčov. Tento moment akoby zobral hosťom vietor z plachiet a v ďalšom priebehu zápasu mali iba záblesky útočných chúťok. Zverenci trénera Spišiaka sa dostali do tempa a nenechali nikoho na pochybách, že kráčajú za víťazstvom. Do konca prvej tretiny pridali ďalšie dva góly, ktoré boli výsledkom pekných kombinácií a pohotového zakončenia Podstavka a Havla. Keď pridal v úvode druhej tretiny Podstavek štvrtý gól zdalo sa, že hostia rezignujú. V polovici zápasu sa otriasli, znížili, ale nasledovala Džerinšova gólová poistka. Výsledok stretnutia pečatil Hriňa, parádnym tečom Mejeského strely od modrej čiary. Domáci zvíťazili s prehľadom.
Góly: 10. I. Ďatelinka (Džerinš), 17. Podstavek (Vantroba, Beran), 18. L. Havel (Říha, Majeský), 21. Podstavek (M. Beran), 35. Džerinš (Macho, Markovič), 59. Hriňa (B. Majeský, L. Havel) - 31. P. Segľa (Čížek), 52. Šechný (Drotár). Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Petrina (Kežmarok) na 10 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Ország - Smrek, Kalina, 3500 divákov.
MARTIN: Lakosil - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Zajac, Dvořák - Podstavek, Beran, Török - Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár.

Martin - Nitra 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Oslabená Nitra mohla ďakovať len svojmu brankárovi Račkovi, ktorý robil čo mohol, že na martinskom ľade inkasovala iba poltucet gólov.

Hostia boli od prvých minút stretnutia prevažne v úlohe štatistov. Brankár Nitry čelil spŕške striel a zneškodnil najmenej osem šanci domácich, keď osihotený stál zoči-voči ich útočníkom. Martinčania v tomto zápase zahadzovali šance ako na bežiacom páse a hostia aj vďaka tomu až do poslednej tretiny držali prijateľný výsledok. V niektorých fázach zápasu sa zdalo, že by sa domácim ich prílišná hravosť, bez gólovej koncovky, mohla nevyplatiť. V záverečnej tretine sa ale hokejová spravodlivosť predsa len vyvŕšila na súperovi, ktorý v tomto zápase vôbec nepripomínal mužstvo bojujúce o miestenku v play off.
Góly: 7. Török (Podstavek, Beran), 14. Beran (Podstavek, Vantroba), 35. Havel (Říha, B. Majeský), 52. Macho (Beran, Kolba), 56. Havel (Říha), 60. Markovič (Džerinš, Macho) - 10. Gálik (Ľ. Kolník, M. Štefanka). Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Kolba (Martin) a M. Slovák (Nitra) na 10 min., presilovky 3:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Krist - M. Novák, Müllner, 3700 divákov.
MARTIN: Lakosil - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Zajac, Dvořák - Podstavek, Beran, Török - Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, A. Themár.

SERVIS
Ostatné výsledky 43. kola: Skalica – L. Mikuláš 3:0, Kežmarok – Zvolen 0:5, Nitra – Žilina 2:1, Slovan – Poprad
44. kolo: Trenčín – Košice 3:2 sn, Zvolen – Slovan 0:4, Poprad – Skalica 4:1, L. Mikuláš – Nitra 3:1.
45. kolo: Slovan – SR 20 5:2, Žilina – Zvolen 3:5, L. Mikuláš – Trenčín 3:4, Skalica – Poprad 4:2.

1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.