Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Po sérii víťazstiev prišli dve zakopnutia

Zvolen - Martin 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Zvolenčania sa poučili z prehier a našli recept na najlepšiu extraligovú obranu a nasúkali jej poltucet gólov.

Domáci začali mimoriadne aktívne. Zatlačili zverencov trénera Spišiaka do defenzívy, ale Cibuľa ani Krayzel proti Dzubinovi neuspeli. V 5. min hneď prvá vážnejšia príležitosť hostí sa skončila šťastným vedúcim gólom, keď Říhovu strelu za chrbát Hudáčka tečoval Krayzel. Martinská radosť trvala iba 42 sekúnd a domáci svoj tlak pretavili na vyrovnávajúci gól. V 18. min sa dostali Zvolenčania do prečíslenia a gól Tureka znamenal ich vedenie. Druhú tretinu začali hostia aktívne. Najprv Markovič spálil tutovku, ale v 28. min po jeho prihrávke Macho vyrovnal. Lenže rovnako ako v prvej tretine hostia nedokázali využiť psychickú výhodu a o 28. sekúnd dal Li-piansky vedúci gól Zvolenčanov. Po ňom sa síce Martinčania trochu naježili, podkurovali domácej obrane, ale Hudáček sa nenechal prekvapiť a zlikvidoval niekoľko šancí martinských hráčov. V záverečnej tretine, disciplinovane hrajúci domáci hosťom veľa nedovolili a naopak sami využívali ponúknuté šance. Zaskvel sa najmä Cibuľa, ktorý nielen dával rozhodujúce góly, ale aj asistoval svojim spoluhráčom. Keď viedli domáci o dva góly, mohol dať Török kontaktný gól a zdramatizovať zápas, ale zostalo iba pri šanci. Zvolen tak doma získal body a nestratil s Turčanmi v tabuľke kontakt.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 6. Klouda (Kopecký), 17. F. Turek (Krayzel, Hvila), 29. Lipianský (Cibuľa, P. Frühauf), 42. Cibuľa ( J. Čierny), 52. Hvila (Cibuľa), 53. Cibuľa (Lipiansky) - 5. Říha (L. Havel, Hriňa), 28. M. Macho (Markovič, Džerinš). Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: J. Čierny, Hvila (Zvolen) a Kolba (Martin) na 10 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország - Müllner, P. Šefčík, 2123
 MARTIN: Dzubina - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Zajac, Dvořák - Trokan, Beran, Török - Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Podstavek, Mahdalík, A. Themár.

Martin - Trenčín 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Trenčania sa po sérii prehier uchytil v Martine proti súperovi, s ktorým bojuje o čo najlepšie umiestnenie v prvej štvorke.

Stretnutie malo od prvých minút všetky znaky zápasov play off. Mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, ale každú šancu využívali na rýchle útoky. V prvej desaťminútovke boli o poznanie živší hostia a Dzubina musel viackrát potvrdiť, že na jeho skvelý „semafór“ sa možno spoľahnúť. Postupne sa začali presadzovať aj domáci, ktorí síce ťažko prechádzali prehusteným stredným pásmom, ale s pribúdajúcimi minútami nachádzali aj na túto taktiku vojakov recept. V druhej tretine najprv podkúril hosťom tretí útok, ale šance Džerinša a Markoviča nepriniesli gólový úžitok. Až v polovici
stretnutia prišla martinská radosť. Na začiatku skvelej akcie prvého útoku bol Podstavek, ktorý spoza brány prihral Törökovi, ktorý ideálne našiel Berana a ten zasunul puk za Hálu. V záverečnej tretine hostia v snahe vyrovnať pritlačili. V 48. min zazvučala žŕdka po Koňovej strele a o dve minúty po zbytočnej strate puku v strednom pásme z nevinnej akcie Homér vyrovnal. V závere mali domáci viac šancí strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia mali šťastie najmä pri šanciach Berana a Podstavka. Šťastena sa ale nakoniec usmiala v predĺžení na hostí. Osudnou bola chvíľková strata koncentrácie vo vlastnom obrannom pásme, ktorú využili hostia na šťastné, ale nie nezaslúžené víťazstvo.
 Góly: 30. Beran (Török, Podstavek) - 49. Homér (Húževka, Hanzal), 62. V. Nemec (P. Mikuš). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Kollár (Trenčín), presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Mášik, Mihajlo, 3800 divákov
 MARTIN: Dzubina - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Dvořák - Podstavek, Beran, Török - Říha, Koložváry, Havel - Džerinš, Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík.
(JK)

SERVIS
Ostatné výsledky:
48. kolo: SR 20 – Skalica 4:6, Nitra – Žilina 2:5, Kežmarok – L. Mikuláš 5:1, Poprad – Slovan 3:0, Trenčín – Košice 2:6.
49. kolo: Slovan – Zvolen 5:3, Košice – Poprad 2:1, Skalica – Nitra 8:3, Žilina – Kežmarok 4:2, L. Mikuláš – SR 20 1:2 pp.

16. Topoľčany 47 6 1 40 102:244 18

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  10. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.