Sériu rozhodovalo milimetrové šťastie

Trenčín - Martin 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Martinčanom, ktorí najmä v závere zápasu, ako v kliešťach zvierali domácich vojakov, opäť nešťastne „ušiel zajac“, ktorého naháňali od štvrtej série zápasov s Trenčínom.

Trenčania začali zápas tlakom. Pomohla im k tomu aj presilovka o dvoch hráčov, v ktorej sa ujali vedenia strelou P. Mikuša. Ten využil zakrytý výhľad brankára Dzubinu. Keď sa hostia snažili vyrovnať hru, prišla chyba v obrannej tretine. Martinskí hráči nechali úplne voľného Krála, ktorý strelou do odkrytej bránky pridal druhý gól. Zverenci trénera Spišiaka sa do zápasu dostali päť sekúnd pred záverom tretiny, keď po skvelej kombinácii prvého útoku dal Török kontaktný gól. V druhej tretine hostia výrazne ožili a začali podkurovať brankárovi Kováčovi, lenže ten bol mužom na svojom mieste. Čoraz viac brániaci sa domáci v 25. min pridali tretí gól po Nemcom tečovanej strele obrancu Malinského. Potom mali Trenčania šťastie, lebo Markovič a Koložváry nepremenili tutovky a s vypätím všetkých síl sa vojaci ubránili aj presilovke Martinčanov o dvoch hráčov. Našťastie po nej Beran znížil náskok domácich na rozdiel gólu. To už mali Turčania zápas vo svojej réžii a v záverečnej časti hry sa to mlelo takmer výlučne pred trenčianskou bránkou. Brankár Kováč bol v ohni striel, ale hostia nie a nie dať gól. Nepomohli im ani presilovky pri vylúčeniach domácich hráčov, ktorí nestíhali rýchlosti martinských hráčov, a tak faulovali. Zmenu skóre priniesla až ľahkovážnosť Martinčanov, ktorí nechali voľného Haščáka a syn Exmartinčana prekonal ľahkou strelou Dzubinu. V závere hrali hostia doslova vabank. Z totálnej ofenzívy vyťažil Török tretí gól. Pri troche šťastia, nemuselo byť márne ani obliehanie domácej brány v záverečných sekundách zápasu, ktorý nakoniec priniesol trenčiansku radosť.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 5. P. Mikuš (A. Kollár, V. Nemec), 10. V. Král (A. Kollár, S. Saliji), 25. V. Nemec (Homer, J. Kóňa), 53. Marek Haščák (S. Saliji, Húževka) - 20. Török (Podstavek, Říha), 35. Beran (Podstavek), 60. Török (Podstavek, Beran) Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše: Vantroba, I. Ďatelinka a Říha na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, P. Ország - Novák, Mášik, 6150 divákov. Stav série 3:3.
 MARTIN: Dzubina - Polák, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka - Török, Beran, Podstavek - L. Havel, Koložváry, L. Říha - Markovič, Macho, Džerinš - Trokan, Mahdalík, Nátny.
Martin - Trenčín 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
V neľútostnej bitke dvoch vyspelých súperov o postup do semifinále hokejovej extraligy rozhodovalo milimetrové šťastie, ktoré sa priklonilo na stranu vojakov.

Úvod taktických šachov postupového zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa ubránili martinským presilovkám. Domáci nevyužili ani krátku presilu o dvoch hráčov. V 11. min mali takúto výhodu hostia a Pardavý prestrelil ponad plece Lakosila. V závere tretiny zverenci trénera Spišiaka nevyužili ďalšiu presilovku, ba po úniku Nemca mohli inkasovať, ale domáci brankár dvakrát skvele zasiahol. S pribúdajúcimi minútami druhej tretiny sa stupňoval tlak domácich hráčov, ktorí siahli na dno síl a v útočnej tretine rozpútali uragán. Vojakov držal v hre brankár Kováč, ktorý zneškodnil viacero šancí. Krátky bol iba pri nádhernom teči Koložváryho, ktorý poslal za jeho chrbát ideálnu prihrávku Říhu. To, že v takýchto dueloch sa nevyplácajú chvíľkové nepozornosti, sa potvrdilo ani nie o dve minúty, keď nevinne vyzerajúci útok hostí zakončil S. Salij prudkou
strelou, ktorá rozvlnila sieť. Po góle Martinčania ešte vystupňovali tempo a v 55. min po skvelej prihrávke Podstavka prišiel rovnako skvelý a gólový blafák Töröka. Po vyrovnávajúcom góle obrany oboch mužstiev spozorneli, hráči sa vôbec nedostávali do prečíslení, a tak sa nakoniec dráma presunula do predĺženia. Žiaľ, prišla jeho nešťastná - už 31 sekunda. Homérom nahodený puk sa od mantinelu odrazil pred bránu Lakosila, a ten si, v snahe prikryť ho, zrazil puk za svoj chrbát. Moment, keď sa puk pohyboval na hrane (?) bránkovej čiary, nakoniec po porade s videorozhodcom rozhodcovia uznali ako gól. To bol moment, po ktorom mohli prepuknúť oslavy hostí a smútok domácich.
 Góly: 34. Koložváry (Říha, Hriňa), 55. Török (Podstavek) - 11. Pardavý (Homer, V. Král), 35. S. Saliji (Pardavý), 61. Homer (Křetinský). Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: S. Saliji a Urban (obaja Trenčín) 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Tvrdoň, Pavlovič, 4200. Stav série 3:4 - do semifinále postúpil
Trenčín.
 MARTIN: Lakosil - Polák, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, Vantroba, Kolba - Török, M. Beran, Podstavek - L. Havel, Koložváry, L. Říha - Džerinš, M. Macho, Markovič. (JK)

SERVIS
Produktivita hráčov
MHC v play off
9 bodov: Lukáš Říha 3 góly + 6 asistencií, 7 bodov: Albín Podstavek 1+6, 6 bodov: Jaroslav Török 5+1, Michal Beran 3+3, 5 bodov: Miroslav Vantroba 1+4, 4 body: Ivan Koložváry 3+1, Michal Macho 0+4, 3. body: Guntis Džerinš 1+2, Jaroslav Markovič 1+2, Peter Trokan 1+2, Slavomír Hriňa 0+3, 2 body: Peter Klepáč 1+1, Lukáš Havel 1+1, Ivan Ďatelinka 1+1, Kamil Mahdalík 1+1, 1 bod: Boris Majeský 1+0, Jíři Polák 0+1. V play off ešte nastupovali: Marek Kolba, Vladimír Dvořák, Michal Nátny, Dalimír Jančovič, Martin Bonda. Úspešnosť brankárov: Vlastimil Lakosil 88,2 percenta, Michal Dzubina 83,33 percenta.
14. Ružinov 52 15 3 34 149:216 48
Štvrťfinálové dvojice: Košice - L. Mikuláš, Trenčín - Žilina, Skalica - Sp. N. Ves, Slovan - Nitra. Termíny: 18. 3. a 20. 3. (hrá sa len na dva zápasy, začína sa u nižšie postaveného).