Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Hneď na úvod opäť zmena na čele

Hneď v úvodnom jarnom kole došlo k zmene na čele súťaže, na prvé miesto sa zásluhou lepšieho skóre vrátil martinský Fomat.

I. TRIEDA

MŠK Fomat Martin
– Mošovce 6:0 (2:0)
Góly: Martinský 2, M. Hollý, Kosinka, Krkoška a Pčola.
Defenzívna taktika nového trénera Mošoviec Hanzlíčka založená na výbornom výkone brankára Pleša slávila úspech až do 37. min, keď samostatný prienik M. Hollého zakončil úspešnou strelou Martinský. Dovtedy si domáci vypracovali viacero šancí, ale príležitosti Kováčika, Kučeru, Pavloviča a M. Hollého ostali nevyužité. V 41. min sa skóre zápasu menilo po druhýkrát. Pavlovič ideálne prihral Martinskému a ten poľahky hlavou skóroval. Aj v druhom dejstve mal favorit výraznú prevahu, ktorú dokázal využiť aj strelecky. V 59. min po krídle opäť ušiel Pavlovič a M. Hollý nedal Plešovi žiadnu šancu. V 64. min sa zas do lopty oprel Kosinka a bolo 4:0. V 76. min parádnou krížnou strelou presne mieril Krkoška a v 85. min gólostroj domácich zakončil Pčola.

Podhradie
– Sklabiňa 1:1 (0:1)
Góly: Kostra, resp. Vacha.
Aktívnejšie v zápase začali hostia a hneď z prvej vážnejšej príležitosti sa ujali vedenia. V 15. min sa po centri z pravej strany dostal k lopte Vacha, ktorý strelou popod vybiehajúceho domáceho brankára otvoril skóre. Zverencov trénera Rendka inkasovaný gól nevykoľajil, naopak, motivoval ich k zvýšenej aktivite. Ešte v prvom polčase mohol vyrovnať M. Fleško, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. Domáci sa dočkali v 47. min, keď po Hradilovej strieľanej prihrávke usmernil loptu do siete Kostra. Podhradie chcelo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Kostra a po ňom ani Buocik v stopercentných príležitostiach neprekonali výborne chytajúceho brankára hostí Majerčíka.

Valča B (Príbovce)
– Turč. Teplice B 0:0
Obidve mužstvá posilnili hráči prvých mužstiev a tak sa bolo na čo pozerať. Na prekvapenie väčšou aktivitou hýrili domáci, ktorí lídrovi súťaže prakticky nič nedovolili. Už v 12. min sa mohol do streleckej listiny zapísať Kello, ale sám zoči-voči Vavrovi neuspel. V ďalšej čistej šanci sa neskôr ocitol Červeň, ale na päťke až príliš dlho váhal so zakončením, čo hosťujúci brankár využil na to, aby mu loptu z popod nôh doslova uchmatol. V druhom polčase sa potom hra dlho odvíjala medzi šestnástkami, obidve mužstvá najmä pozorne bránili. Až v závere zápasu prišla ďalšia šanca domácich, keď po Cígerovej strele vykopával loptu z brankovej čiary Ďanovský.

Diviaky – Bystrička 1:0 (1:0)
Gól: Weiss (pok. kop)
V premiérovom jarnom zápase malo Dynamo viac z hry najmä v prvom polčase. V 20. min mohol domácich poslať do vedenia Gaurík, no jeho hlavičku brankár hostí Hübner vytesnil na roh. V 34. min hosťujúca obrana zastavila prenikajúceho Turčányho len za cenu faulu a z následného pokutového kopu otvoril skóre Weiss. Po zmene strán sa karta obrátila. Hostia zlepšili pohyb a kombinačnou hrou viackrát domácim poriadne podkúrili. V závere si vypracovali tri čisté šance, ale brankár Šarlina svoj tím v ťažkých situáciách podržal.

Kláštor – Žabokreky 1:1 (0:1)
Góly: T. Maroš, resp. M. Kalnický.
Hostia zaskočili domácich už v 3. min, keď sa po priamom kope hlavičkou presadil M. Kalnický. Kláštorčanov gól zaskočil a dlho sa nevedeli presadiť.
Viazla im kombinácia, prihrávky nenachádzali adresáta. Hostia, ktorí podnikali rýchle protiútoky, si v závere vypracovali niekoľko dobrých možností, ktoré ale nevyužili. Po zmene strán domáci striedaniami oživili hru, ale napriek územnej prevahe neboli veľmi nebezpeční. Keď už sa zdalo, že Slovan víťazstvo udrží, tak Maroš z priameho kopu pri autovom vhadzovaní strelou do šibenice vyrovnal.

Košťany – Kľačany 1:2 (1:1)
Góly: R. Déri, resp. Kubeník (pok. kop) a J. Maron.
Stretnutie malo všetky znaky začiatku sezóny. Už v 10. min po najkrajšej akcii domáceho mužstva dal Déri ich vedúci gól. Po ňom hostia pridali a v 20. min po faule na prenikajúceho hráča mali výhodu pokutového kopu, ktorú Kubeník využil na vyrovnanie. Domácich gól nepoložil, pridali a hostí dva-krát zachránila žrď. Aj po zmene strán mali navrch domáci, hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky a po jednom z nich z prísne nariadeného trestného kopu asi z 25 m dal J. Maron ich víťazný gól. V stretnutí, ktorému by skôr pristala remíza, hostí opäť dvakrát podržali žrde ich brány.

Dubové – Krpeľany 3:1 (0:0)
Góly: M. Daubner 2 a D. Hrivnák, resp. Badáň.
Prvý polčas bol vyrovnaný. Útoky sa striedali medzi oboma šestnástkami. Domáci si vypracovali tri dobré príležitosti, ale skóre sa nemenilo. Po zmene strán sa už po piatich minútach hry ujali domáci vedenia gólom Daubnera po rohovom kope Vereša. O päť minút neskôr pridal Hrivnák druhý gól. Hostia sa nemienili zmieriť s prehrou, ale pri strele ich hráča do brvna stálo pri domácich šťastie. Kontaktný gól Badáňa hosťom vykresal iskierku nádeje, ale pri ich snahe o vyrovnanie sa dostali domáci do brejku a Daubner definitívne pečatil domáce víťazstvo.

4. Keď štúdium (za)baví
  5. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  6. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.