Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
FUTBAL- IV. LIGA

Len Valčania doma začali víťazne

Minulý týždeň ešte štvrtá liga oddychovala. V permanencii boli iba futbalisti Oščadnice a Trebostova, ktorí dohrávali odložený jesenný zápas. Trebostovčania sa po remíze v dohrávke a zisku bodu už v kompletnej jesennej tabuľke posunuli na druhé miesto za

Kotrčinu
Lúčku a pred susedov z Valče.

Menej sa im darilo na ihrisku deviatej Oravskej Jasenice, keď nepremenili šance a v závere inkasovali. Valčania boli doma jasným papierovým favoritom a túto úlohu aj s prehľadom splnili. Ako jediné turčianske mužstvo si v prvom jarnom kole zapísali plný bodový zisk. Aj Beľania boli v súboji s Oščadnicou, najmä vďaka domácemu prostrediu, pasovaní za mierneho favorita. Lenže bez gólu sa nedá vyhrávať. Žiaľ domáci zahodili veľa šanci a aj pokutový kop. Turanci mali síce slabú jeseň, ale veľké jarné očakávania. Mužstvo trénera Janigu sa výraznejšie posilnilo, ale v Stráňavách nebolo kompletné. Navyše domácim hostia ponúkli dvakrát šancu kopať pokutový kop a Barošinec – v jeseni hráč Valče – sa nemýlil.
 Ostatné výsledky: Dúbrava – Kysucký Lieskovec 2:2, Kotrčina Lúčka – Rosina 2:1, Tvrdošín – Závažná Poruba 1:0.
Belá-Dulice - Oščadnica 0:0
Domáci začali zápas svižne a od začiatku mali hru pod kontrolou. Už v 8. min mohol skórovať Páleš, ale hlavičkoval nad a zanedlho rovnako nad smerovala aj strela Burzíka. Veľké šťastie mali hostia po strele Deltona, ktorá skončila na spojnici brvna s tyčou. Hostia, ktorí mali šťastie aj pri strele Faziku, ktorú brankár vyrazil na roh, neznamenali veľké nebezpečenstvo a v prvom polčase iba raz vážnejšie pohrozili domácemu brankárovi. Aj po zmene strán mali domáci viac z hry, ale už menej gólových šancí. Tu najväčšiu spálil Delton, keď nepremenil pokutový kop, ktorý rozhodca nariadil za faul hostí na Ďanovského.
 BELÁ-DULICE: Frátrik – Ďanovský, Matejčík (Hulej), Ondrla, Lučanský, Páleš, Fazika, Šulan, Mazurák (Siekel), Delton, Burzík.
O. Jasenica - Trebostovo 1:0 (0:0)
Úvod patril domácim, ktorí nakopávali lopty do šestnástky hostí, ale z tlaku vyťažili iba dva rohové kopy. Postupne sa začali presadzovať aj hostia. Nielenže vyrovnali hru, ale dostávali sa do dobrých gólových šancí. V 30. min Ľ. Lukášik z trestného kopu roztriasol brvno domácej brány a o tri minúty neskôr J. Lukášik z 25 metrov prudko vystrelil, ale brankár jeho strelu vyrazil. V závere polčasu hostia dvakrát po sebe vystrelili, ale domáci brankár, hoci šťastne – nohami - zachránil. Po zmene strán mali hostia hru pod kontrolou. V strede poľa dobre kombinovali, ale nedoťahovali akcie do koncovky. Vypomstilo sa im to päť minút pred koncom, keď domáci po centri do šestnástky dali Vrábom víťazný gól.
 Gól: Vráb. TREBOSTOVO: Ziman – Chmúrny, Bízik, Ľ. Thomka, Ruttkay, M. Lukášik (J. Fľak), Ľ. Lukášik, J. Lukášik, Finta, Pečit, R. Lukášik.
Stráňavy - Turany 4:2 (2:1)
Šance sa striedali na oboch stranách. Úvod lepšie vyšiel hosťom, ale gól nevyťažili. Naopak v 24. min rozhodca uvidel faul v ich šestnástke a domáci Barošinec pokutový kop premenil. Hostia aj naďalej pokúšali šťastenu, ale Kúdelkovu strelu brankár vyrazil a Matuška opečiatkoval tyč domácej brány. V 39. min sa po Orolínovej strele vyznamenal brankár. Aktivita sa hosťom predsa len vyplatila a v 42. min po rohovom kope Kúdelku vyrovnal hlavou Koscelník. V závere polčasu Machovič minul loptu a domáci dali šťastne vedúci gól. Po zmene strán hostia v 63. min zásluhou Orolína vyrovnali, ale vzápätí Mikulec z trestného kopu trafil vinkel a hostia opäť prehrávali. V sa-mom závere stretnutia po faule Machoviča premenil Barošinec aj druhý pokutový kop a rozhodol súboj tabuľkových susedov.
 Góly: Barošinec 3 (2 z pok kopu) a Mikulec, resp. Koscelník a Orolín. TURANY: Machovič – Koscelník, Kúdelka, Raček, Majerík, Marguš (P. Meliš), V. Huťka, Vaňko, Rohoň, Matuška, Orolín.
Valča - Teplička n/ Váh. 3:0 (2:0)
Na dobrom teréne mali domáci od začiatku hru pevne pod kontrolou. Už v 5. min pálil Kucian nad a zanedlho mal brankár hostí robotu so strelami Šavola a Bukovčana. V 20. min sa gólová akcia začala u Šavola, ktorý vysunul Kella a jeho strela popri brankárovi znamenala domáce vedenie. Potom sa brankár hostí zaskvel po strelách Kuciana a Adamca, ale v 30. min vyšla domácim akcia, ktorá sa začala opäť u Šavola a tentoraz skončila u Tomku, ktorý dal druhý gól. Aj po zmene strán mali domáci výraznú prevahu, ale už neboli v koncovke takí aktívni, ako v prvom polčase. V 75. min sa z obrany vysunul Adamec a po jeho centri dal Kello tretí gól.
 Góly: Kello 2 a Tomka. VALČA: Burda – Cíger, Kalnický, Adamec, Žilla, Zelenec (Janík), Kucian, Bukovčan, Šavol, Tomka (Jaško), Kello. (JK)

10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.