Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA B

Líder sa potkol, zaváhal s Nižnou

Líder súťaže z Ďanovej začal jarnú časť nepresvedčivo, v domácom prostredí ho nachytala Nižná.

Bešeňová – Vrútky 4:2 (2:0)
V prvom dejstve sa hral vyrovnaný futbal, pričom miestami mali opticky viac z hry hostia. V 20. min si po Zemanovom centri domáca obrana nerozumela pred svojím brankárom a nechýbalo veľa, aby si Liptáci dali vlastný gól. O päť minút neskôr sa v dobrej pozícii ocitol Mazúr, ale jeho tečovaná strela len tesne minula bránu. Neskôr sa k slovu dostali aj domáci a hneď z prvej vážnejšej akcie skórovali. V 26. min zahrávali priamy kop a Olos hlavičkou rozveselil domácich fanúšikov. V 33. min Lokomotíva „schytala“ druhý úder. Žihlavník z priameho kopu ideálne obstrelil múr a prízemnou strelou k žrdi nedal Veselovskému šancu. Po zmene strán sa Lokomotíva snažila urobiť niečo so zápasom. Začala aktívnejšie a odmenou jej bol gól Botoša, ktorý sa po centri Ďurkoviča najlepšie zorientoval pred súperovou bránou. Lokomotíva mala aj ďalšie príležitosti, tie ale ostávali nevyužité. Zákonite prišiel trest. Hostia stratili v strede ihriska loptu a následnú brejkovú situáciu aj s prispením Prjevaru využil Gerec. V 68. min, po ďalšej strate lopty v strede ihriska, sa situácia zopakovala. Veselovský síce prvú strelu vyrazil, ale Žihlavník dorážkou predsa len poisťoval vedenie svojho tímu. O záverečnú bodku sa postarali hostia. V 88. min Botoš parádnou strelou spoza šestnástky stanovil konečný výsledok.
 Góly: Žihlavník 2, Olos a Gerec, resp. Botoš 2. VRÚTKY: Veselovský – Rakyta, Ondrejka, Gregor, Prjevara – Zeman, Ďurkovič, Vlček, Kmeť (Laktiš) – Mazúr (Gorgosz), Korbeľ (Botoš).

Dražkovce – Žaškov 1:0 (1:0)
Úvodné minúty veľa futbalovej krásy nepriniesli. Mužstvá začali opatrne, hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Navyše, hráčom často viazla kombinácia, v hre oboch tímov bolo až príliš veľa nepresností. Napriek tomu sa hostia mohli v 17. min ujať vedenia, ale Paľovčíkovu nedôraznú strelu z uhla Marčičiak poľahky zneškodnil. O dve minúty udrelo na druhej strane. Pleško dobre načasovanou kolmou prihrávkou vysunul T. Záborského, ktorý sa dostal za obranu súpera a hokejovým blafákom nezadržateľne skóroval. Druhý polčas sa niesol v jednoznačnej réžii domáceho mužstva. Hostia boli už viac-menej neškodní, ani raz nevystrelili na bránu. V 56. min sa do dobrej príležitosti dostal Pleško, ale jeho strela pozdravila nebesá. Ten istý hráč mal v 65. ďalšiu streleckú príležitosť, ale opäť minul bránu. Potom po centri Rapana pred odkrytou bránou nedočiahol loptu T. Záborský, pričom rovnako v 88. min pochodil aj striedajúci Rusňák)
 Gól: T. Záborský. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Noga, Keveš, Blahušiak – Pleško, Rapan (Rusňák), Ilgo, Čiljak – T. Záborský, Weis (Gronka).
Ďanová – Nižná 0:1 (0:0)
Domáci začali náporom a už v 2. min sa po Zubáňovom centri dostal do šance A. Ďanovský, ale z piatich metrov netrafil bránu. Ten istý hráč mohol v 5. min poslať svoj tím do vedenia, ale v dobrej pozícií pálil len do brankára. Hostia dali po prvýkrát o sebe vedieť v 17. mi, ale po Kubušovej hlavičke sa vyznamenal gólman P. Ďanovský. V 35. min Zubáň dlhým pasom našiel A. Ďanovského, ktorého obrana hostí zastavila v šestnástke len za cenu faulu. Domáci však pokutový kop nepremenili, Kováčovu strelu zlikvidoval brankár Brčák. Aj v druhom polčase mali viac z hry domáci. V 50. min po stre-le Kováča hostia vykopávali loptu z bránkovej čiary. V 73. min Oravčania šokovali lídra, keď po chybe domácej obrany a následnom centri Pavčo hlavou poslal nekompromisne skóroval. V závere zápasu mohol aspoň bod domácim zabezpečiť Roháčik, ale v koncovke sa unáhlil a jeho strela minula bránu.
 Gól: Pavčo. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Doboš, Kubový, Zvoda (Hyčko), Mackura – A. Ďanovský, Móric, Martiniak, Zubáň, Kováč – Roháčik.

Liptovské Sliače
– Sučany 3:1 (1:1)
V jarnej premiére sa hral v prvom polčase celkom dobrý futbal, o ktorý sa pričinili obidve mužstvá. Úvod stretnutia lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa už v 6. min radovali z prvého gólu. Prchlík nebojácne prenikal stredom ihriska a z 25 metrov prízemnou strelou k žrdi poslal loptu za chrbát bezmocného domáceho brankára. Nováčika inkasovaný úder nevykoľajil a už o štyri minúty po rohovom kope hlavičkou vyrovnal Gejdoš. Ďalšiu príležitosť mal v 20. min hosťujúci Frkáň, ale z malého vápna netrafil domácu bránu. Liptáci boli v závere polčasu blízko k gólu, ale Oprchalovu strelu z 30 m zastavilo brvno. Po zmene strán mali viac z hry domáci a v 57. min sa po prísnej jedenástke po prvýkrát v zápase ujali vedenia. Úspešným exe-kútorom pokutového kopu bol Oprchal. Tatran sa snažil o vyrovnanie, ale gól už nestrelil, hoci Pavelica v dobrej šanci nemal k tomu ďaleko. Rozhodnutie prišlo v 89. min. Po rýchlom brejku si na prudký center nabehol Frič a z bezprostrednej blízkosti pečatil konečný výsledok.
 Góly: Gejdoš, Oprchal a Frič,resp. Prchlík. SUČANY: Dianovský – Kališ, Prchlík, Bella, J. Staňo – M. Staňo (Václavík), Časár, Bránik, Zelienka (Adamovský) – Frkáň, Pavelica (Repovský)
 Ostatné výsledky 15. kola: Trstená – Palúdzka 0:0, Oravská Poruba – Černová 1:1, Lisková – Zuberec 2:2.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 293

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.